Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kapok szemrehányást,...

Miért kapok szemrehányást, hogy milyen rossz anya vagyok, amikor ő édesgette magához a gyereket? A költözés a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

A lányom apjával szétmentünk még a terhességem alatt, sosem volt jelen a gyerek életében rendesen. Én terhesen hazaköltöztem, az emeleti rész meg lett csinálva teljesen nekem /nekünk (van külön nappali, 2 hálószoba külön fürdő, mosdó). Viszont mivel az anyám nem dolgozik, ezért folyton itthon van velünk... Az elején még örültem a segítségének, de egyre rosszabb lett minden. Ő akart fürdetni, etetni, altatni. Merthogy én nem jól tartom, túl meleg vizet engedek, velem nem alszik el olyan hamar, mint vele. Kb sosem voltam kettesben a babával, ha éjjel sírt, akkoris azonnal jött fel, és vette ki a kezemből a babát, hogy "én rosszul csinálom". Tudom, hogy ott kellett volna megállj-t parancsolnom, de padlón voltam még a szakítás miatt is, az első 2 hónapban sokat sírt a lányom is, és nagyon bénának éreztem magam, 1-1 hangosabb szón elsírtam volna magam legszívesebben, nem volt erőm veszekedni is.


Most a lányom 5 éves, odavan az anyámért. Vele alszik, csak az a finom, amit ő főz, az oviban úgy köszön el, hogy délután már mama menjen érte, stb. Ezek nekem nagyon rosszul esnek. Közben az anyám szemrehányást tesz, hogy minek szültem gyereket, amikor ő neveli fel és ha tőlem függne, éhen is halna, mert semmit nem eszik meg, amit főzök neki. Ma este nagyon összevesztünk, és mondtam, hogy az ünnepek után elkezdek lakást nézni, és mindegy hová, de költözünk. Erre hogy csodálatos anya vagyok, hogy inkább megyek putriba a gyerekkel, minthogy elnézzem, hogy ők mennyire szeretik egymást, és hogy beismerjem, megbuktam anyaként. A "mindegy hova" nem putrit jelent, mert nekem is vannak igényeim. Anyám erre elkezdte mondani a gyereknek is, hogy nézd meg anyádat, képes elszakítani az otthonodtól és tőlünk, ki tudja mikor láthatunk legközelebb majd. A gyerek erre elkezdett sírni, hogy ő nem akar menni sehová, itt akar maradni... Nem tudom, mit kéne tennem.


Az anyám változni nem fog, ez világos. A lányom szereti, ez tény, de közben velem sokszor elviselhetetlenül viselkedik emiatt. Félek, hogyha elköltöznénk, akkor ez rosszabb lenne...



(Segítséget és tanácsot szeretnék, nem kioktatást, lenézést, "élősködő vagy" típusú kommenteket.)


2018. dec. 18. 23:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%
5év alatt jutottál oda hogy ez nem jó? Megoldás: Foglalkozz sokat a gyerekkel akármit mond anyád. Ennyi.
2018. dec. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
90%
Anyád érzelmi nyomorék és zsaroló. Költözz el.
2018. dec. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Anyám is ilyen. Hasonló volt a gyerekkorom is, mint a tied. Csak én férfi vagyok, és időben elköltöztem, jóval az első gyerek előtt. Ha náluk töltik a hétvégét a gyerekek utána pár napig utálnak itthon lenni, meg minket is. Már sokszor megfogadtam, hogy nem engedem el őket, de akkor meg őket bántanám. Szóval nem egyszerű. Anyádat sem bánthatod, és magatokra is gondolnod kell.

Nincs egy komoly pasid? Egy frissen vált, vagy otthonról, a sárkány elől menekülő férfivel (kivert kutyával) járnál jól. Akivel összeköltözve, újra kezdheted, és sérülés mentesen le tudsz lépni a szüleidtől. A szüleid segítsége kelleni fog akkor is, de sokkal jobb lenne. Egyedül ne lépj le, mert nagyon nehéz lenne, és több bajotok lenne belőle. Rossz anya meg nem vagy. Legalább is emiatt, biztosan nem. Ezt tudni fogja a lányod is. De csinálj vele több közös programot, és elszakítani is csak nagyon lassan, lépésenként szabad a mamától.

Te az anyja vagy, neked vigyázni kell rá, nevelned, csak a mama teheti meg, hogy kényezteti, és nem neveli. Ez nyilván jobban teszik a gyereknek.

2018. dec. 21. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
89%

Legalább hülyeséget ne javasolj előző,most még egy kényszer pasi hiányzik ebbe a képbe..

40N

2018. dec. 21. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Te is férfigyűlölő vagy? Ki beszélt kényszerről? Annyi esze mindenkinek kellene, hogy legyen, hogy feldolgozza a válaszokat, és értelmezze.

Mellesleg ha "kényszerből", ahogy te nevezed jön össze valakivel, lehet hogy jobban jár, mintha "szerelemből" tenné. Mert akkor észnél van, és reálisan dönt, míg a lila köd elvakít, és késöbb jön rá, hogy rosszul döntött.

Ráadásul nem sokkal lehet fiatalabb nálunk, ebben a korban meg már tudni kell, hogy az élet, nem tündérmese...

2018. dec. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én is egyből arra gondoltam, hogy tudom hogy most nehéz megbízmi egy új féfiban, de az élet megy tovább és még nagyon fiatal vagy én is keresném a helyedben a szerelmet! :)

De ezt nem vonnám bele a költözésbe az hülyeség.

Szerintem is minél hamarabb koltozz!!! Minel hamrabb annál jobb.

És nem hagynám hogy heti 2x hanem eleg heti egy is nagymamából.

Inkabb csökkentsd le.

Nagyon durva, hogy ezt művelte az anyukád...

2018. dec. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szia Kedves Kérdező! Sikerült azóta rendezni a helyzetet? Hogy vagytok?
2019. júl. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, hogy azóta megoldódott-e a helyzet
2019. aug. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!