Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szép idézetet vagy verset...

Egy szép idézetet vagy verset keresek a 3 és fél éves kisfiamnak. Apa elhagyott minket. Írnátok vagy linkelnétek ilyet?

Figyelt kérdés
Olyat szeretnék, ami kifejezi, hogy ne féljen, én soha nem hagyom el, mindig vigyázni fogok rá, ő a mindenem, az életem értelme!
2018. dec. 22. 22:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
41%
Én csak azt tudom mondani, hogy legyél vele a lehető legtöbbet. Az apja meg ássa el magát hogy szétcseszte a gyerek karácsonyát....
2018. dec. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
97%

"Aminek az a lényege, hogy ne aggódj kicsi kincs, te vagy anya és apa szeme fénye akkor is ha nincs itt most apa, mert neki most már máshol van dolga. De ő is szeret. De ne aggódj, anyának soha nem lesz máshol dolga, mindig melletted lesz és vigyáz rád. Ilyesmit keresnék csak szép megfogalmazásban, de nem találtam."

Amit írsz jó -csak: hagyd ki belőle a negativ felhangot. "ne aggódj" ne félj" "nem megyek el" A kisgyerek ebből azt szűri le: féknem aggódnom kell, anya is elmegy. Nem veszik a negációt- vagy inkább úgy mondanám: ha megjelenik a beszédben "aggódj" Félj" akkor az valóban van - hiába negációban mondod.

Tehát a várt idézet Tőled van, az édesanyjától:


Csillagocska,kicsi kincs, te vagy anya és apa szeme fénye! Apának most máshol van dolga. Apa is szeret, Anya is szeret. Anya mindig melletted van és vigyáz rád.

és jöhet a vers, nem kell túl sokat erről beszélned,kell a mese, a jó ritmusú vers, ami megnyugtatja:


Paripám csodaszép pejkó,

ide lép, oda lép, hejhó!

Hegyen át, vizen át vágtat,

nem adom, ha igérsz százat.


Amikor paripám ballag,

odanéz valahány csillag.

Amikor paripám táncol,

odanéz a nap is százszor

2018. dec. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
81%

A lényeg már meg van, és ezt érzi, tudja is. Lehet, hogy az integrálást még nem értené, de ami számít azt megérti. Érzi, hogy baj van, fáj is neki, nem is kicsit.


Ne verset keress, hanem mond el neki, azt, amiket ide írtál nekünk. Csak bővebben kifejtve. Szedd össze a gondolataidat egy kicsit, ültesd az öledbe, szorítsd magadhoz, és csak beszélj hozzá. De akár le is írhatod, hogy vers formája legyen. Őneki, erre, TERÁD van szüksége nem idegenek részegen leírt agymenéseire.


Ennél többet, csak úgy adhatsz neki, ha nem gyűlölöd az összes férfit egy díszpinty miatt. Feltételezve, hogy az, és nem előled menekült el. De ez most mindegy is. Az a lényeg, hogy ne azt lássa, hogy a férfiak csak rosszak lehetnek. Mert ezzel nagyon hamar kasztrálnád, azt meg nem akarod.


Csak szeresd, több nem kell neki.

2018. dec. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
92%
Attól tartok, hogy a te lelked sérül éppen, csak rátolod a gyerekre, mert te nem bírod elviselni, hogy elhagytak. A gyerek nem tudja, hogy karácsonykor otthon kéne lennie az apjának. A gyerek jól van, és nem szükséges bizonygatni neki, hogy te nem hagyod el, mert fel se merül benne. És ha meg akarod kímélni, akkor ne is juttasd az eszébe! Jobb lenne, ha nem kettesben töltenétek a karácsonyt, hanem a családoddal.
2018. dec. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
24%
Ez ugyan dal, de Tarzanból a"Szívem vigyáz rád" című dal pont illene :)
2018. dec. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%
Egyetértek, te vagy sérült, és magadat akarod nyugtatgatni tudat alatt. Ha nem bírod feldolgozni, hogy elhagytak, fordulj szakemberhez, ne egy kisgyerekre vetítsd ki a kínodat.
2018. dec. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
77%
Biztos a facebookra kell ,ugye?
2018. dec. 23. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
71%

Túlreagálod. Szerintem te az a típus vagy, aki azt hiszi, ő az egyetlen, akinek kis babócája van. Szerintem a férjed is ezért lépett le. A pasik menekülnek az ilyen babócás nőktől, akiknek a gyerek születése után megszünik a külvilág és vele együtt ők is.

A gyereknek nem kell vers, idézet. Olvass neki egy mesét, öleld meg és adj neki egy puszit. Azt jóéjt, ennyi.

2018. dec. 23. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
73%
Miért akarod minden áron a gyereket még jobban bántani? Kötelező belerángatni az egészbe? Komolyan, ténykeg már most kezded az elidegenítést? A miértet is el akarod neki magyarázni? Csodálkozol, hogy egyedül maradsz?
2018. dec. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek akkor nem sérül, ha úgy veszitek, ez van, így alakult, az élet megy tovább. Ugyanazt kapja másnap reggelire, ugyanabban a pizsamában van.

Ha most te ezen pörögsz, és verset mondasz, mint az ovis ünnepségeken, akkor pont a te reakciód alapján veszi le, hogy itt most valami nagy baj van, valami történt, de senki se magyarázta el, és mindenki hülyének nézi.

Képzeld el, hogy anyád hív telefonon, és elkezdi mondani, hogy "Ne idegeskedj, nyugodj le, semmi baj, minden rendben, tudod, hogy szeretlek és mindig tàmaszkodhatsz rám". Szerintem fél perc után zokogva követelnéd, hogy mondja el, mi baj történt.

Így érted már?

2018. dec. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!