Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szép idézetet vagy verset...

Egy szép idézetet vagy verset keresek a 3 és fél éves kisfiamnak. Apa elhagyott minket. Írnátok vagy linkelnétek ilyet?

Figyelt kérdés
Olyat szeretnék, ami kifejezi, hogy ne féljen, én soha nem hagyom el, mindig vigyázni fogok rá, ő a mindenem, az életem értelme!
2018. dec. 22. 22:30
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

ekkora gyerek még a tettekből és a metakommunikációdból olvas

a beszéd és a vers szöveg nekik még nem sokat mondanak...


éreztesd vele h ott vagy neki

ennyi elég

2018. dec. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Pont 3,5 éves voltam, amikor édesapám meghalt. Öngyilkos lett. Elhagyott. Végérvényesen. Nem emlékszem, hogy bárki bármilyen verset, idézetet citált volna, ha így volt, akkor sem maradt meg bennem. Csak azt tudom, hogy körülvettek szeretettel, így nem okozott prblémát feldolgozni. Amikor nagyobb lettem, akkor tudtam meg már részleteket, nyomot nem hagyott bennem, nem okozott különösebb traumát, de sokszor eszembe jut, vannak régi képeim, amin együtt vagyunk és látom, hogy mennyire szeretett, ezért nem értem, hogy mi késztette a tettére. Mindettól függetlenül szeretettel gondolok rá, pedig nem is emlékszem semmire a közösen eltöltött rövid időből. A te fiadnak több marad, mert találkozhat az apukájával, tulajdonképpen bármikor - ez nagyrészt tőled függ.

Nem idegenek szavaival kell a gyermek felé a szeretetet kimutatni, hanem tettekkel és saját szavakkal. Arra azonban vigyázz, hogy ez a "te vagy életem értelme" ne alakuljon át olyan erős kontrollba, amitől nagyon sokan szenvednek. Ne légy majdan tipikus anyósvicc-alany!

2018. dec. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom ha azt írtad, hogy elhagyott benneteket, az azt jelenti, hogy lelépett egy másik nővel.Ha csak megromlott volna a kapcsolatotok, azért mentek külön azt szépen lassan beadagolnátok gyereknek sz Ünnepek után, hogy anya apa külön fognak élni, de ugyanúgy szeretitek őt, apjával gyakran találkozik majd stb stb... Elhiszem, hogy borzasztóan fáj ez neked, hogy itthagyott benneteket, de sajnos ezt a gyerekre vetíted ki.Te táplálod belé a félelmet, hogy te nem fogod elhagyni, mint az apja.Ha tényleg igazán szereti a párod, és majd sokat fog vele foglalkozni, azzal a gyerek lelkében teszel kárt, hogy " apa elhagyott minket".Rajtatok múlik, hogyan jut túl a gyerek a különélésen.Ha ilyen idézeteket, meg verseket keresel neki... hát... Ha tényleg okos gyerek, ezek nélkül is megérti.Ne tegyél kárt a kis lelkében
2018. dec. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, mindenkién elgondolkodtam. Igyekszem megoldani a lehető legjobb módon a kialakult helyzetet. Kellemes ünnepeket kívánok nektek!
2018. dec. 23. 14:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!