Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vasárnapra szeretnék tortát...

Vasárnapra szeretnék tortát készíteni a kisfiamnak, elkészíthetem már pénteken a piskótát, szombaton díszíteném, hogyan tároljam, hogy szép legyen vasárnap?

Figyelt kérdés
2016. dec. 7. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ne készítsd el pénteken. Nehogy kiszáradjon.

De előtte való nap, szombaton nyugodtan megcsinálhatod.

Nekünk van tortatárolónk, egy tálca, aminek van egy műanyag fedele és rá lehet kapcsolni, szállítani is lehet benne.

Ha nincs ilyen, akkor a hűtő legfelső polcára tedd, hogy nehogy valami ráhulljon. És persze a hűtő legyen teljesen szagtalan, nehogy valami étel szagát átvegye.

2016. dec. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze, csat tárold hűtőben és folpack-al fedvr, az segít megtartani a nedvességet.


Ha macerás sok lépéses tortát készítek én is így szoktam.

2016. dec. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
9%

A piskótát akár hetekkel előtte meg lehet süti,mert kiválóan fagyasztható. Egy nappal a töltés előtt ki kell venni,hogy szépen kiolvadjon. Pont olyan lesz, mintha akkor sütötted volna.

A dekorálást szombaton elkészítheted. Én egy nagy műanyag dobozt használok a hűtőben való tároláshoz aminek a tetejére teszem a tortát ,és csak ráborítom a dobozt ,hogy ne érjen hozzá sehol.

2016. dec. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. dec. 7. 12:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Én pont így szoktam beosztani az időt. Nagyon sok tortát megcsináltam már és garantálom, hogy nem fog kiszáradni. Mondjuk péntek délután megsütöd a piskótát, simán a konyha pulton hagyhatod kihűlés után egy könnyű ruhával letakarva, vagy akár már be is töltheted. Ha mégsem töltöd be akkor reggel töltsd be, és tedd hűtőbe legalább 4 órára utána díszítsd. Innen akár 3 napig is ellene hűtőben és nem száradna ki, hiszen a krém megvédi.
2016. dec. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!