Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Üdv! Az apukám nem engedi meg...

Üdv! Az apukám nem engedi meg hogy vegyek egy gépet. Mit tegyek? SAJÁT PÉNZBŐL!

Figyelt kérdés

Az apukám azt mondja hogy minek neked pc, az a baj hogy lehet benne "tuningolni", mert ha tönkremegy, mert nagy stb.

Mit tegyek? A gépet SAJÁT pénzből venném!



2018. dec. 25. 22:17
 1/7 Dongaben ***** válasza:
100%

Szia!

Ez nem annyira "számítástechnika" témakör...

Nem tudom, mennyire van otthon a támában édesapád, de próbálj hatni rá észérvekkel.

A PC-t fejleszted, hogy használható legyen évek múlva is.

Mondjuk:

Az autójában volt Rádiós-magnó, aztán lett CD lejátszós rádió, és most van MP3 lejátszó+Bluetouth..ilyesmi.

Az autó maradt, csak valamivel többet tud. Ilyesmivel érvelj. Sok sikert! :)

2018. dec. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, kipróbálom! Kellemes ünnepeket!
2018. dec. 25. 22:39
 3/7 anonim válasza:
86%
Hány éves vagy már nem azért?? Ha saját lóvédból költenél asztali gépre, akkor sok bele szólása nem lehet!
2018. dec. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
20%

Édesapád gondolom az a szülő, aki nem szívesen nézi, hogy a gyereke elkölti a félretett pénzét. Mármint nem sajnálja tőled a jólétet; oinkább ő adná meg - de ezt nem tudja megengedni. Vagy, ha magadnak is vennéd, úgy gondolja, esetleges javításokat már neki kéne finanszíroznia, amit nem biztos, hogy engedhetne.


A helyedben leülnék vele és ezt átbeszélném; megmondanám, hogyan tervezem ezt fizetni, miből futná esetleges javításokra és miért lenne hasznos, mit tanulhatnék a pénzzel kapcsolatban, hogyan hatna ki a jövőmre, ha én most összeszedném rá a pénzt, megvenném és az én felelősségem lenne a szűmítógép onnantól - és, hogy fontosnak tartom ezt vele megbeszélni, ugyanis az ő lakásába viszem a gépemet.

2018. dec. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! Mindenkinek kellemes ünnepeket!
2018. dec. 26. 10:19
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
Nekem sem engedték, de nem erdekelt es megvettem. (16/f)
2018. dec. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Esetleg azt is dobd be ha valami olyan területre készülsz, hogy később úgyis elengedhetetlen lesz. Ha érdekel az informatika akkor egyértelmű, de például a különböző tervezői, mérnöki, graphic design-nal kapcsolatos pályákhoz is muszáj lesz egy erős gép hogy elfuttassa a remek 3D-s tervezőprogramokat úgy, hogy nem fél óráig tart egy vonalat húzni annyira laggol.
2018. dec. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!