Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha egy 8 éves gyermek...

Gags kérdése:

Normális ha egy 8 éves gyermek telefonjában a szülei nevei hivatalos formában, teljes kereszt és vezetéknévvel szerepelnek?

Figyelt kérdés

2019. jan. 3. 11:09
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
79%
Másik teljesen eltérő opció, hogy elég jól szerkeszthetőek a névjegyek. Előnév, utónév, középső név, cím, munkahely, beosztás, weblap. Minden megadható és ezért írta be.
2019. jan. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
23%

Elnézést, hogy én is OFF-olok, de nekem sem tetszik a "haladni kell a korral" felfogás, amivel egyes szülők igazolják a gyerekük iránti túlféltésüket (no offense). Ha a gyerek rosszul van, ott ügyeletet, mentőt kell hívni. Iskolaidő alatt a tanárnak/igazgatónak volna kötelessége a szülőket értesíteni, nem a gyereknek telefonálgatni, nyári táborban szintén. Egyedül meg ha nem muszáj, ne nagyon mászkáljon a gyerek, pláne ne egy drága telefonnal.

Előfordulhat, hogy a gyereket bántják a suliban, de mennyivel jobb az, hogy még az osztálytársak mindezt videóra is veszik, és blackmailezgetik a gyereket?


Engem sokat bántottak a suliban, és utólag nagyon hálás vagyok, hogy senkinek nem volt mobilja. Nővérem meg kicsiként párszor összetörte magát, a szüleim kb. rögtön kapták a hívást a Matáv idejében.


Múltkor láttam riportot egy meg nem mondom, melyik hazai iskoláról, ahol a tanidő alatt a diákoknak mind le kell(ett?) adniuk a telefonjukat. Volt akinek tetszett a kezdeményezés, mert így valóban egymással, meg a sulis dolgokkal tudtak foglalkozni, a szülők többsége azonban kiborult. Nem tudom, mi lett az ügy folytatása, de szerintem is ez lenne a normális. Ez a kérdés is olyan, hogy a szülőnek előbb a gyereket kellene erről megkérdeznie, nem az internet népét.

2019. jan. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
19%
Már az sem normális, hogy 8 eves gyereknek telefonja van.
2019. jan. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
62%
Bármi oka lehet, én a gyermeki naivitásnak és "butaságnak" is helyt adok. Anno előfordult, hogy teljes nevemen regisztráltam oldalakra, mert a felhasználónév alatt a nevem értettem. Simán kinézem egy ilyen korú gyerekből, hogy szószerint veszi amikor a telefonkönyv vezeték és keresztnevet kér.
2019. jan. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 Mansour ***** válasza:
12%
Az nem normális, hogy 8 éves gyereknek telefonja van. Kivéve (mint írta is valaki) ha egyedül jár iskolába. De még akkor is necces.
2019. jan. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
62%

Én abból indulok ki, hogy ha a férjem a hivatalos nevemen írna be a telefonjába, az nagyon furán érintene. Azt gondolom nem egy ismerős vagyok számára a sok közül, ahogy a gyerekem számára sem. Ha majd a gyerekeimnek lesz telefonjuk, én sem vezeték- és utónevükkel fogom beírni őket az enyémbe, hanem úgy, ahogy szólítom őket (nyilván nem csillagvirágként, de a becézett keresztnevükön).


Nekem visszafelé is ez tűnik "normálisnak".


De ahogy a fentebbi válaszokban olvastam, rájöttem, hogy bizonyos helyzetekben racionális lehet inkább nem egyértelműsíteni a kapcsolati viszonyokat, mert tényleg ezzel is vissza lehet élni.

2019. jan. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
14%
Az a nem normális, ha egy 8 évesnek telefonja van! 😢
2019. jan. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 Metionin ***** válasza:
95%
Simán lehet hogy a szülei írták be így neki. Valami oka biztos van, bár én sok értelmét nem látom. Aki pedig beleköt hogy 8 évesnek minek telefon, van egy csomó hely ahol a gyerek egyedül jár be az iskolába, ahol én nőttem fel, az 1-2. osztályosokat iskolabusz vitte, onnantól meg jártak volánnal egyedül. Ha lekési a gyerek a buszt, elmarad a délutáni szakkör és érte kell menni vagy mittudomén egyéb problémája van, hadd tudjon már szólni a szülőnek. Ehhez nem kell menő telefon de egy hagyományos kis olcsóbb hadd legyen már.
2019. jan. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim válasza:
66%
Normális, bár egy kicsit tényleg furcsa.
2019. jan. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
61%

Olyan szempontból nem szerencsés, hogy ha a telefont ellopják, elveszik, eltűnik (márpedig a kisgyerekek elég gyakran elhagyják), akkor ha van becsületes megtaláló, nem fogja tudni, mégis kit hívjon a névjegyzékből. Vagy ha mondjuk a gyerekkel történik valami, és nem tudja elmondani, kiket kell hívni, akkor sem fogják tudni kideríteni.

Egyébként helyzetfüggő.

Ha pl. azért vannak hivatalos formában beírva a szülők nevei, mert a 8 éves gyerekek már gáznak érzik egymás előtt, hogy a szüleiket anyunak és apunak hívják, na ott már komoly gondok vannak.

Bár teljesen nem tudom magamat a helyükbe képzelni, nekünk 8 évesen még nem volt saját mobiltelefonunk, az ősi kétezres években még örültünk, ha 12 évesen kaptunk egy nyomógombost. :)

2019. jan. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!