Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha valaki ennyire megbántja a...

Ha valaki ennyire megbántja a saját gyermekét, hogy tudja majd kiengesztelni?

Figyelt kérdés

Tegnap olvastam egy kérdést, ami sajnos mára eltűnt, így nem tudom linkelni.

A lényeg az volt, hogy a kérdező, aki az anya volt, a karácsonyt nála töltő, lázas beteg lányának, nem hitte el, hogy nincs jól, és azt mondta neki, hogy csak megjátsza.

Viszont a lány egy nagyon súlyos tüdőgyulladással kórházba került, amit ha jól értelmeztem, éppenhogy túlélt. Most nagyon haragszik az anyjára azért, amiért nem hitt neki, nem is beszél vele.

A nő kérdése is az volt, és az enyém is ez, hogy egy ilyen után, mégis hogy lehet majd azt a szegény lányt kiengesztelni? Ez nagyon rosszuleshetett neki. Szerintetek egy ilyen után egyáltalán meg fog még valaha bocsátani?



2019. jan. 3. 16:02
 1/8 Hasty ***** válasza:
93%
Örökre meg fog benne maradni! Lehet megbocsatja de sosem fogja elfelejteni!
2019. jan. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha jól emlékszem 23 vagy 24 éves volt a lány
2019. jan. 3. 16:07
 3/8 Hasty ***** válasza:
12%
Kiemgesztelni? Kiemgesztelni nem lehet! Sok sok bocsánat kérés és a kedvében járás, hogy lássa mennyire megbántotta a lányt! De azért részletek hiányoznak, mert ha a kislány azelőtt folyton kamuzott neki akkor nem csodálom hogy nem hitt neki.
2019. jan. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Azt írta a kérdező, hogy azért mondta ezt neki, mert a karácsony általi hajtás miatt ideges volt. Azt mondta, kétsége van esve, és hogy tudja, hogy nem helyes, hogy ezt mondta neki. Ebből arra következtetnék, hogy eddig sem játszotta meg, de ki tudja?
2019. jan. 3. 16:18
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
nekem meg a lányom pont ma hazudott a képembe.kérdeztem hogy hol van erre azt mondta a barátnőjénél. csak ugyebár én két perccel előtte beszéltem a barátnőjével és azt mondta nincs ott a lányom.na ilyenkor mi van????
2019. jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Én ezt értem, de ebben az esetben a lány köhögött, és lázas is volt, ennek ellenére az anyja nem hitt neki, viszont másnap este a lányt kórházba szállították. Az ünnepeket végig kórházban töltötte , egy darabig még lélegeztetni is kellett. Itt nem hazudhatott.
2019. jan. 3. 16:46
 7/8 anonim ***** válasza:

ÉN nem értem, miért akarod megtudni, hogy mi lesz másokkal, mi lehetséges...

nagyon személyesnek érzed ezt valamiért...?



Én azt hiszem, hogy ez mindig ott marad, mert emlék. Rossz emlék.

De ha ilyen nem volt, és nem is lesz, akkor bocsánatkéréssel, és megbeszéléssel vissza lehet állítani a kapcsolatot. Feltéve, hogy mindketten kész vannak arra, hogy ezt megbeszéljék, hogy bocsánatot kérjen és adjon egymásnak a két ember. Azt hiszem, hogy a haragra nincs ok, hiszen nem azért lett beteg, mert az anyja nem hitt neki, de a lelkiimseretfurdalás és a bűntudat ne eméssze fel az anyát, mert akkor ő maga lesz annak az akadálya, hogy visszaállhasson a bizalmi kapcsolat - ha eddig volt. Ha nem volt, akkor lehet, hogy ez egy nagyon jó alkalom lenne arra, hogy minden sérelmet, fájdalmat, hiányt átbeszéljenek, és új alapokra állítsák a kapcsolatot.


A lány szerintem nem azért haragszik, mert az könnyebben elviselhető, mint a fájdalom.


Nekem is az anyukám nem bízik bennem, pedig nem adtam rá okot. Annyi, hogy nagyon más vagyok, és nagyon másképp akarom élni az életemet, ő pedig mindig bele akart szorítani az ő értékrendjébe, és még mindig úgy bánik velem, mint egy gyerekkel, pedig már 49 éves vagyok másfél hónap múlva. Nehéz elviselni. És nagyon fáj a bizalmatlansága.

Ez van. Meg kell bocsátani és szeretni magunkat.


És az anyukának is meg kéne bocsátania saját magának, és elfogadni, hogy a lánya nem az általa kijelölt és kitalált életet éli, hanem a sajátját. /Az is lehet, hogy más a probléma, de ki tudja....

2019. jan. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
" Én ezt értem, de ebben az esetben a lány köhögött, és lázas is volt, ennek ellenére az anyja nem hitt neki" Már ha igaz egy szó is a kérdésből. Kismillió ilyen van, hogy jaj, haldokoltam, de anyám nem hitt nekem, iskolába küldött.. ami az esetek kilencven százalékában arról szól hogy kamuzott a gyerek, de ötvenhatodjára már nem vették be a hazugságát. Aztán a gyerek sértettségből idejön picsogni, hogy neki milyen szadista"pszichopata szülei vannak, akik nem olyan hülyék hogy minden gyermeteg hazugságot bevegyenek..., Téged amúgy miért izgat az a kérdés?Te írtad ki, és zavar hogy törölték mert nyilvánvaló hazugság volt- és most szidatni akarod a szülőket?
2019. jan. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!