Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám beleszól a kapcsolatomba?

Anyám beleszól a kapcsolatomba?

Figyelt kérdés
Úgyérzem tele akarják tömni a fejem. Nem csak anyám hanem a párja is.. 2 hónapja együtt vagyok egy pasival, és le kell szögeznem hogy egyáltalán nem ismerik.. jó ha a nevét tudják, volt már nálunk párszor, de a szüleimmel nem beszélgettek még úgy körülbelül semmiről.. azt állítják, hogy nem szeret. Olyan indokokat hoztak fel hogy csak lestem. Azért,mert a karácsonyi ajándékomat késve kaptam meg, és mondta a barátom, hogy ezért szégyenli is a dolgot. Vagy például azért, mert mindig én járok oda lányként, és hát az a férfi dolga lenne... csakhogy én sokkal jobban szeretek ott lenni, ezt a barátom is nagyon jól tudja, mert a mi lakásunk szűkös és tömbház, és sokszor zavarban érzem magam mikor anyámék ott ülnek a másik szobában, és nem tudok rendesen kibontakozni.. nekik meg hatalmas lakásuk van, és sokkal jobb ott a közérzetem. Persze nyilván ő is jár le hozzánk. Szerintük nem szán rám elég időt, mikor 17 évesen van hogy suli után dolgozik MAGÁTÓL este 11ig, ha nem hétköznap akkor hétvégén délután 2ig... azután meg velem van:D Vagy a legjobb példa, ezt figyeljétek. Multkor voltam nála, és mondta, hogy miután elmentem lemegy a mamájához. Gondolom le akart valamit vinni, vagy valaki megkérte, hogy segítsen neki. És mikor ezt elmondtam a szüleimnek, ott parodizáltak hogy igen biztosan egy 17 éves fiú majd a mamájához fog járni. Természetesen irónikusan. Én nem is értem,hogy mit éreztek mikor ezt a csodálatos érvet felhozták, mert úgygondolom hogy mindenki meg szokta látogatni a családját... folyamatosan az exemhez hasonlítják, hogy bezzeg ő mindig vett nekem valamit, ő mindig rajtam csüngött és rajta tényleg látták az igyekezetet. És engem ez is felidegesít, mert teljesen más ember, más személyiség, és az összes szerelmes pasit egy kalap alá veszik, szerintük egy szerelmes nem így viselkedik. A másik meg hogy igazán túltehenék azon magukat hogy én már mással vagyok, az exem az a múlt... igen, szerintem az is közrejátszott hogy anyum multkor vígasztalt engem, ugyanis elsírtam magam. Akkor volt egy veszekedésem a barátommal, mert van egy kis lelki problémája és csinált egy kisebb fesztivált, de úgymond csak rájött az 5perc. Másnap bocsánatot is kért. Ettől még mindig nem érzem jogosnak hogy rámondják egy ismeretlen emberre hogy átb*sz, nem szeret, nem illik hozzám... nem hagynak engem kibontakozni. Csak azért mert nekik nem szimpatikus, összegyüjtögetik azt amit kívülről látnak és abból ítélkeznek.. pedig a barátomnak sem könnyű, mert egész kicsi kora óta csak bántják lelkileg az emberek, az eddigi kapcsolataiban is csak kihasználták, és mondja is hogy ennyi szeretetet mint tőlem, nem kapott egyik exétől sem.. nemhogy exétől, embertől sem.. és furcsa neki hogy én máshogy állok hozzá. Persze ezeket a szüleim szintén nem tudják.. de úgy vagyok vele hogy nem is kell róla tudniuk mert megint hozzávágnának valamit a fejemhez.. szerintetek? mit tehetnék?

2019. jan. 4. 23:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
AZ ő kapcsolatuk szar ezt kivetitik rád,h téged szét marjanak,mond h szakitottatok ha kell játszátok be aztán együtt maradtok titokban. Ha mész vhova barátnőhőz haverhoz könyvtárba mész,és mindenre jelszo..
2019. jan. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Pont ez az hogy egyáltalán nincs rossz kapcsolatuk. Nem értem őket
2019. jan. 4. 23:31
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Akkor simán zavarja h felnőttél..
2019. jan. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
Nem tök mindegy nekik. Lesz még vagy 30 mókusod mire megállapodsz.
2019. jan. 5. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Hasty ***** válasza:
100%
Akár megfoghatnad a barátod kezét és leulhetnetek beszélni a szülőkkel. Esetleg vehetne nekik valamit, az apukának valami alkoholt az anyukának pedig egy szál virágot... (De ez csak pelda) uljetek le és mondjátok el ez a helyzet titeket mennyire bánt és szeretnétek megoldást. És kerdezzetek meg mi is a kifogásuk. Lehet kicsit kellemetlen lesz, de az is lehet hogy teljesen pozitívan fog elsulni. Biztos vagyok benne hogy az apuka irányába is változnanak a dolgok. Ne fogadj el ilyen tanácsokat hogy akkor titkolozzatok. Túl fiatalok vagytok, külön költözni meg úgysem tudtok,(gondolom) és ezzel a saját helyzeteteket rontanatok. A közös megegyezés, kibekules lenne a legjobb megoldás. Te ismered őket, Te tudod, hogy milyen módja van.
2019. jan. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Persze kedves 3as, ezzel a hozzáállással.. én választom meg hogy kivel szeretnék együtt lenni, és nem engedem hogy bemagyarázzák nekem az ő álláspontjukat mikor nem is ismerik.. nem az 1900as éveket írjuk, hogy majd a szülők választják meg a férjemet/ barátomat:D különben meg honnan veszed,hogy lesz meg 30 "mókusom", attól hogy neked annyi volt még másoknál létezik megállapodás.. 4#, mikor ezt elmondtam a barátomnak (sajnos muszáj volt ahhoz hogy megoldást találjunk a problémára) azt mondta hogy nem is akar így anyum közelébe menni.. mert konkrétan elítélik őt. De megmondta, hogy ha az kell akkor jön ő ide. Aztán a végkifejlet az lett,hogy hétköznap ő jön mikor ráér, hétvégén én megyek hozzá. Azért szeretném hogy többet járjon ide, mert akkor anyám talán képes lesz elhinni, hogy szán rám időt. Az a baj hogy a szüleim ilyen téren elég konzervatívak, még mindig abban a hitben élnek hogy csak a fiú ugrál összevissza.. szerintem meg teljesen mindegy, azért nem csak egyoldalról kell a kapcsolatért tenni. Különben meg már nem egyszer fent is volt nálunk, meg mindig jön hogyha az ideje úgy engedi. Nem várhatom el hogy minden elé engem helyezzen, mert jár kondiba is, dolgozni is, és iskolába is egyszerre és még ide is.. Sőt én ennek örülök is, hogy tud "józanul" gondolkodni, és nem akar értem mindent feladni, mert szerintem az se jó. Az könnyít a helyzeten, hogy márciusba lesz autója és jogsija is, és akkor maximum lejön értem ha el szeretnék menni hozzá. Mert anyumnak egyrészről azért nem tetszik, mert én állok kint ilyen hidegben a buszmegállóban helyette.. de ezt én vállaltam el, és az a 2-3 perc várakozás a buszra nem mintha olyan iszonyat sok lenne... ráadásul a szomszéd városban lakik, és 9 perc busszal oda az út, tehát azt sem mondhatom hogy órákat utazok.. egyébként mikor fent volt nálunk,volt hogy 8-11kor is ment már haza,tehát azt sem mondhatja hogy le akar koptatni.. egyébként visszatérve az összeveszésre, nem mondanám hogy emiatt összevesztünk volna a szüleimmel, de azért elég rosszul esik hogy ennyire próbálják bemagyarázni hogy nem nekem való pasi.. egyébként nem fogok titkolózni, mert ezen kívül nem nagyon szólhatnak/szólnak bele a dolgokba, maximum elmondják hogy az én helyemben mit csinálnának.
2019. jan. 5. 08:03
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én óvatosságra intenèlek. Az, amit előadott neked, hogy még senkitől nem kapott ennyi szeretetet, meg mindenki csak bántotta, eléggé vészharang. Vagy csak kábít téged, vagy tényleg lelki sérült. Döntsd el, melyik a jobb. A kisebb lelki problèma, meg a rájött az 5 perc szintén intő jelek, hogy nem egy stabil személyiség. Egyszer el lehet nézni, de azért vigyázz, hogy ne váljon belőled boxzsák. Az is érdekes, hogy 17 évesen exekről beszél. Hány csaj nem tudta őt hosszú távon elviselni? Most nagy a szerelem, ez nagyon szuper dolog, de szerintem nem látsz teljesen tisztán. Abban biztos lehetsz, hogy a szüleid nem akarnak neked rosszat. Fontold meg, amit mondanak. 30N
2019. jan. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekem alapjaraton igy mutatkozott be mar az elso beszelgetesunknel is, nem stabil valami szemelyiseg ebben igazad van, viszont nagyon ragaszkodo, nagyon jolelku es tenyleg azert szerettem bele mert latszik hogy nem az a "megjatszom magam" ember. Inkabb legyen torekeny minthogy nagykepu. Persze, most meg az elso "rajott az 5percnel" nyilvan meg elnezem neki, es ne gondold hogy nem beszeltem vele errol. En megmondtam neki hogy ezt nem fogja velem tobbet eljatszani,mert azert ide vagy oda en teljes mertekben segitem ot. Egyebkent a lanyok eddig inkabb papucsknak hasznaltak, vagy nem is tudom hogy mondjam.. az a baj hogy nagyon ragaszkodo tipus, viszont csak szenvedett az eddigi kapcsolataiban, mert altalaban alarendeltek ot. En viszont ezzel ugy vagyok,hogy o a ferfi akkor o iranyit, es szerintem ez fura neki, hogy en tisztelettel tekintek ra:D az emberek tenyleg sokat piszkaltak regen, iskolaban is, ezt sok kozos ismerosunk is alairta.. pedig alapjaraton nagyon aranyos fiu. Nem az a baj hogy a lanyok nem mertek elviselni hanem teljes mertekben kihasznaltak.
2019. jan. 5. 15:20
 9/12 A kérdező kommentje:
Mindent megosztottunk egymással, exekről is beszéltünk. Nem úgy kell elképzelni, hogy ez a mindennapos témánk, csak előjött aztán beszéltünk róla. Nem mondanám hogy az exekről beszél, csak annyit mondd hogy ennyi szeretetet és törődést még senki nem adott neki. És azt tudom hogy nem kábít, mert sajnos van olyan ember aki tényleg csak önsajnálatból csinálja, ég és föld a különbség.. sok közös ismerős is tisztában van vele, hogy folyamatosan bántották mikor kisebb volt.. általánosba is, és tavaly a gimnáziumban is.. aztán át is ment egy másik gimibe nagyrészt emiatt. Itt most jobb a helyzet, de elég sokszor savazták, és szerintem emiatt lett ennyire szeretethiányos.
2019. jan. 5. 17:06
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon egyetértek Filthfannal...vigyázz..
2019. jan. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!