Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemista korú, még otthon...

Egyetemista korú, még otthon élő fiatalok! Ti hogyan jellemeznétek egy filmcímmel (vagy akár saját szavaitokkal) a családotokkal való viszonyotokat?

Figyelt kérdés
Kort is szeretnék kérni, és hogy hanyadikok vagytok ha van testvéretek.
2019. jan. 5. 08:02
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Egy időben voltak viták, de miután megvívtam a "függetlenségi harcaimat", és részt vállalok a feladatokból, már felnőttként kezelnek, nincs gond. Amíg nem megyek férjhez, nem is tervezem a költözést, hely van elég, és így a szüleim is és én is magasabb életszínvonalat engedhetünk meg magunknak, mint külön. (Egyedül már nem tudnák fenntartani a házat ők sem - elsősorban a ház körüli teendők miatt, meg nagy is lenne nekik, rólam nem is beszélve)
2019. jan. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

21 éves vagyok, első éves egyetemista(gimi 0.+ tavaly fél év után otthagytam egy másik szakot :S...)egyke vagyok, koleszos, de csak heti 3 éjszakát alszom bent a szorgalmi időszakban.


Most nem érzem magam kreatívnak, de ha itthon vagyok, akkor a kutyáimmal foglalkozom vagy fent vagyok egyedül a szobámban. A szüleimmel beszélek napi fél-fél órát kb, de sajnos egyre kevésbé van közös beszédtéma... :(

2019. jan. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Hát... nem valami jó, de ez eddig is így volt, az egyetem csak felfokozta ezt. Például személyes sértésnek veszik, ha este 6 után érek haza (holott ingázok és 1,5-2 óra az út a sulitól, koliba meg nem vettek fel). Volt olyan gyakorlatom, ami 20 órakor ért véget, akkor többször rám csapták a szobaajtót és sértődötten visított anyám, ő nem ezt érdemli, hogy semmibe veszem.... Csak azért, mert heti 1 nap 22 órakor értem haza, a többin meg max 19-re otthon voltam és ekkor már nekik elmúlik a késztetésük a beszélgetésre.

Én csak ekkor vívtam ki a "függetlenségemet", miszerint senki se hal bele, ha nem 18 órakor érek haza és nem alszok már 21 órakor legkésőbb.

Jelenleg fél lábbal állok a kivágnak a házból és takarodjak szituációtól, nem tudom mit kezdenék, mert bár részmunkaidőben dolgozom, de a mai budapesti árak mellett egy szoba bérlésére se elég úgy, hogy utána ne havi 10 ezer jusson az ételre/ruhákra/tisztálkodószerekre stb. (Le kell adnom belőle itthon, az ételt magamnak veszem, szóval spórolni is nehéz.)

21 éves vagyok, 2. vagyok a testvérek sorában (3-an vagyunk összesen). A bátyám remekül eléldegél 7 éve egyetemistaként (4x váltott szakot), de ő fiú, így rá nem vonatkozik semmilyen szabály.

2019. jan. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
79%

Színes falevélhullás.

23 Egyke

2019. jan. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó. Hozzá jár az is hogy az önállósági harcokat már rég ki vívtuk. 20
2019. jan. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sm's girl válasza:
Nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel szerencsére, idén kezdtem az egyetemet egyke vagyok. Soha nem voltak ilyen "kamaszkori lazadozasaim" sem óriás veszekedesink. Mióta elkerultem egyetemre talán kicsit könnyebben engednek el a szüleim bárhova, tudják hogy tudok magamra Nagy mértékben onallonak mondanám magam, ennek ellenére minden héten alig várom hogy hazamehessek hétvégére :) 19L
2019. jan. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Filmcím: Borzadványos, de lehetne rosszabb is:D:D:D

Ha lenne ilyen film, akkor ez lehetne pl:):):)

2019. jan. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*szal nem panaszkodom:) előző vok)
2019. jan. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!