Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 22 éves férfi vagyok és...

22 éves férfi vagyok és otthon élek. Már egy éve dolgozok (napi 8 órát) Várnám a Hétvégét, De apám nem hagy pihenni. Én meg nem tudom a saját életemet élni, a saját dolgaimmal foglalkozni, mert segítenem kell. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már kiskorom óta segítenem kell a ház körül, stb. De ha meg nemet mondok, akkor flegmázik, meg lelkileg terrorizál és megsértődik. Mit tegyek?

Nem érti, hogy pihenni akarok, annyira ki vagyok merülve.



2017. nov. 11. 08:38
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
87%
Költözz külön.
2017. nov. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
39%
Alap hogy segített amíg otthon vagy. Amúgy már megint ez a "flegmázik" Nem voltál te tegnap még tizenöt éves lány aki hisztizett mert nem csavaroghatott iskola után? Trolollololoooo.......
2017. nov. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
42%
*segítesz
2017. nov. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem apád is ki van merülve, és neki is kell dogloznia a ház körül hétvégén.

Emellett veheted úgy is, hogy mivel ingyen laksz otthon, ezért természetesen kell dolgoznod is valamit (lakbér helyett) - vagy ha nem tetszik, akkor albérletbe mégy, akkor hétvégén ugyan pihenhetsz, csak éppen a fizetésedböl nem marad semmire, ha kifizeted a lakbért meg a rezsit.

2017. nov. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
39%

Nem tudom mennyi házimunkát, és miféléket szokott rádbízni apukád, ennek tükrében próbálok neked segíteni. Sok dologtól függ, hogy jogos-e az igénye édesapádnak a segítségre. Abban az esetben várnám el a segítségedet szülőként, ha:

-otthon laksz, de nem kérek pénzt tőled a rezsibe.

-pluszban semmilyen házimunkában sem segítesz.

-rossz egészségi állapotban lennék

Mondjuk szülőként nem az a feladatom, hogy kizsigereljem a gyerekemet, nem is lenne pofám hozzá. Ha túl nagy lenne a ház, vagy a kert, de már problémát jelentene a rendbentartása, eladnám. Persze ha van rá kereslet. Szóval bizonyos mértékben elvárható a segítség, de nem minden hétvégén, ha egész napos munkáról van szó.


Édesapád meg elég gyerekesen viselkedik, ha nemet mondasz. Kellene egy kompromisszum, hogy csak mondjuk minden 2. hétvégén segítesz. Bár a leírtak alapján tuti hőbörögni fog.

2017. nov. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
73%
Otthon élsz, egyértelmű be kell segíteni. Vagy te vagy a kiskirály, gondolod? Nem vagy már gyerek. Vagy költözz el, legyél a magad ura, és azt csinálsz amit akarsz. Ilyen egyszerű.
2017. nov. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
Kiskorom óta dolgoztat. Sosem buliztam, csak kihasznált. Szóval nem túlzok egy kicsit sem. Most viszont elkezdenék élni, de nem nagyon hagyja.
2017. nov. 11. 09:42
 8/44 A kérdező kommentje:
Azt meg, hogyha pofámba vágná, hogy nem csinálok semmit, akkor beleadnék a rezsibe akkor vagy elköltöznék. Nem lenne gond, de legalább nyugtom lenne és nem várhatna el semmit.
2017. nov. 11. 09:44
 9/44 anonim ***** válasza:
80%

Ha 22 éves vagy, akkor nagy valószínűséggel az apád sem nyugdíjas, tehát ő is dolgozik, minimum 35-40 éve napi 8 órát.

Ha otthon laksz, akkor az a te otthonod is, ami körül adódnak munkák és ezek nem csak apád feladatai, ... ha adsz haza pénzt, ha nem.

De egyszerű, ha nem tetszik a rendszer, lehet elköltözni.

2017. nov. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Mondjuk itt hiába irkálom, úgysem érti meg senki a hátterét az egésznek, szóval itt befejeztem a témát. Ne tudja meg senki, hogy miket csinál, de nem gond. Főnökösödik, stb, mint egy rabszolgatartó.
2017. nov. 11. 09:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!