Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben is elítélendő...

Ilyen esetben is elítélendő felnőttként szülővel élni?

Figyelt kérdés

Most például olyan esetre gondolok, hogy mondjuk az anya egyedül marad (válás vagy haláleset következtében), és a felnőtt, ideiglenesen egyedülálló lánya viszaköltözik hozzá, hogy ne maradjon úgy magára.


Vagy milyen esetekben az/nem az egyáltalán?


2019. jan. 9. 15:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Nézd. Ha a szülő és a felnőtt gyerek közösen, teljes egyetértésben megbeszélik, hogy együtt fognak lakni egy lakásban, akkor semmilyen esetben nem elítélendő. Mindenki magánügye, hogy kivel hol él.
2019. jan. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Nem mondanám, hogy “elítélendő”, de igazából, ha az anya képes ellátni magát, és a lány is megáll a lábán anyagilag, akkor miért kéne hozzá költözni? Ilyen esetben én biztos igyekeznék több időt tölteni az édesanyámmal, de alapvetően a saját életemet élném tovább.
2019. jan. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Nem az az elítélendő, ha valaki felnőttként a szülővel él, ezzel alapvetően semmi probléma nincs.

Probléma azzal van, ha valaki huszonX évesen, sőt van, aki harmincon túl is eltartatja magát, dolgozni nem akar, tanulni nem akar (vagy a tanulást kifogásként használja), de közben folyamatosan rinyál, hogy mennyire borzalmas élete van, mennyire elnyomják a szülők, satöbbi, de az, hogy tegyen érte, és álljon a saját lábára már nem tetszik.

2019. jan. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Az az elítélendő, ha valaki otthon él, de nem ad a közösbe semennyit meg elvárja hogy kiszolgálják. Ha ketten maradnak és felesben fizetik a költségeket nincs azzal gond.
2019. jan. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Felnőtt ember nem foglalkozik vele, hogy mások mit gondolnak arról, hogy ő az édesanyjával él-e vagy nem. Ha nekik úgy jó, akkor teljesen jól csinálják.
2019. jan. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%

Itt a GYIK-ezők között igen!!!


1.: A szülő csak rossz lehet, aki részegen ver!!!

2.: 18 évesen azonnal el kell költözni!!!

3.: A GYIK válaszolóinak 74,3%-a már 5 évesen külön élt és 7 évesen saját lakást vett dikákmunka és banki hitel kombóból!!!

4.: Ha bármi miatt otthon élsz, akkor élősködsz, még akkor is, ha a neveden van a ház egy része és havi 2.300.000 forintot adsz haza!

2019. jan. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

Mindig ez a "bead a közösbe" szöveg... Állandóan ítélkeznek meg okoskodnak itt a nagy megmondóemberek mindenki felett..


Én pl még itthon lakok. Sajnos nem magas a fizetésem, ha elmennék egy albérletbe jelenleg, rámenne a rezsire mindenem. Egyetem mellett diákmunkáztam is nyáron.

A szüleim soha nem kértek el egy forintot sem a fizetésemből! Ha adni akartam, akkor sem fogadták el. Nem azért mert hú de gazdagok vagyunk. Átlagosan élünk, ami kell az megvan nekünk. Szüleimnek eszembe nem jutna elvenni a fele fizetésem mert itthon lakok. Jézusom. Én sem kérnék ilyet majd a gyerekemtől, persze ha nem muszáj. Mindig azt mondják gyűjtsem, hogy néhány év múlva el tudjak költözni úgy, hogy nem adósodok el, és nem jövök haza 2 hónapon belül,hogy elfogyott a pénzem. Persze a saját keresetemből fizetem az alapvető dolgaimat (tisztálkodószerek és társai), ebéd napközben, nyelvtanár hetente, nyelvvizsga díj, havi buszbérlet, nagy ritkán egy mozi vagy kávézás stb. De alapból nem költök magamra feleslegesen. Így marad egy kevés megtakarításom. Ha nagyobb közös kiadásunk van abba is bele adok.

Csak itt folyton az jön le, hogy aki nem ad bele a villanyszámlába pl (mert a szülei nem is kérik) az egy semmirekellő. Persze ha valaki sajàt magának sem fizet semmit a fizetéséből, és szülőktől kér pénzt szórakozásra, nyelvtanulásra, az más kérdés...

Igaz én nemrég végeztem az egyetemen, első munkahelyemen vagyok.

2019. jan. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%
#6: Úristen de igazat írtál...
2019. jan. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%

"Szüleimnek eszembe nem jutna elvenni a fele fizetésem mert itthon lakok."

Hát ha ők ketten vannak, te meg egymagad, akkor nem is lenne igazságos. :) De a te bajod egyszerűen az, hogy még nem tanultál meg nem foglalkozni azzal, hogy másoknak mi a véleménye.

2019. jan. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%

Semmi elítélendő nincs benne.

Csak ezen az oldalon szeret a válaszolók egy része mindenkit semmirekellőnek, mamahotelesnek, naplopónap, trógernek titulálni, aki nem költözött külön rögtön a 18. szülinapja utáni napon.

Ha te és anyukád jól kijöttök egymással, és nem teher nektek az együtt élés, akkor ne foglalkozzatok vele, hogy ki mit mond, nektek így jó, és csak ez számít :)

2019. jan. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!