Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben is elítélendő...

Ilyen esetben is elítélendő felnőttként szülővel élni?

Figyelt kérdés

Most például olyan esetre gondolok, hogy mondjuk az anya egyedül marad (válás vagy haláleset következtében), és a felnőtt, ideiglenesen egyedülálló lánya viszaköltözik hozzá, hogy ne maradjon úgy magára.


Vagy milyen esetekben az/nem az egyáltalán?


2019. jan. 9. 15:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
31%
Ha nincsenek anyagi okai, akkor fura. Nem tud egy felnőtt nő egyedül élni, mert elvált? Ez nem túl egészséges. Nem költöznék szülőkhöz, mert elváltak. Azért ne legyen már a szülő sem olyan, mint egy kisbaba. Ahhoz, hogy törődj, foglalkozz vele nem kell odaköltözni, hanem közös programok kellenek.
2019. jan. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
55%
De nem is arról szól a kérdés, mint amiről vitáztok. 😊
2019. jan. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
54%
69% Nem azzal az életformával van baj, amit te leírtál. Szerintem a mamahotelesek alatt nem a te esetedet értik.
2019. jan. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
38%
Kérdező, nem elítélendő. Csak az a baj, hogy mi lesz a TE magánéleteddel így?
2019. jan. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
84%

Alapvetően soha nem "elítélendő". Nem bűn.


Viszont bizonyos fokig egyet tudok érteni 17:25-ös gondolataival is. Érthető is, ha mellette akar lenni, viszont nem szabad, hogy a szülő ezzel függővé váljon és nem szabad, hogy a gyerek élete rovására menjen ez a fajta együttlét.


Én sajnos saját bőrömön tapasztalok ilyeneket.


Anyám egyedül van és mélyen depressziós. Testvérem is dolgozik, tanul, él az életét. Én is kaptam már kíváncsi mondatokat, hogy nem e akarok haza költözni, meg hasonlók. De megmondom őszintén, a gyomrom görcsbe szorul már a gondolatra is. Anyám mondja hogy elveszítette önmagát, egész nap csak "van". De igazából nem tesz semmit sem azért, hogy kilépjen ebből az állapotból. Külsőleg is kezdi elhagyni magát. Nem jár el programokra, nem mozog, nem sportol, nincsenek barátai. Azt felhozza, hogy az ismerőse rá se nézett, meg ez és az a rokon nem is kereste. De ha megkérdezem, hogy ő hányszor kereste őket, akkor egyszer sem.


Sajnos megviselte az élet. Egész élete arra ment el, hogy másokat támogatott. Nagyszülőket mikor idősek voltak, alkoholista apámat évekig.


Én meg lehet elítélendő, de nem ezt akarom. Látom, hogyan múltak el életek a semmire. Vagy hogyan megy rá az ember egészsége, idegei arra, hogy segíteni próbál. Én lehet önző vagyok, de nem ezt akarom.


Igyekszem támogatni, segíteni. De nem akarom feladni az életemet sem. Nem akarok hazaköltözni. Alapból örülök hogy visszahúzódó, elcseszett emberként sikerült elmenekülnöm minél messzebb apámtól, a lakóhelyemtől, a régi emlékektől. Örülök hogy sikerült saját, önálló életet kezdenem, barátokkal, munkatársakkal. egyedül.


Egyszerűen rettegek attól, (mindazok mellett, hogy elveszíthetem) hogy ezzel én is bele lennék rántva az eddigi ördögi körbe, ahol beáldozod az életed, várod a csodát de nem fog eljönni. Mert mindenkinek magának kell elindulni a gyógyulás felé vezető úton.


Kicsit mintha pont az ellenkezőjét élném át annak, amit 16:13-as válaszoló ír.


Hiszen 30 éves vagyok, dolgozom, önálló életem van, rinyálni sem szeretek mert alapvetően a SAJÁT életemmel meg vagyok elégedve és inkább a saját szülőm az, aki belém "kapaszkodik". :(

2019. jan. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nagypapám meghalt, nagymamám akkor érzi jól magát ha van mit csinálni, van kire főzni a, fia meg egyedülálló, semmi családja nincs és semmi kedve egyedül éldegélni egy lakásban ahova alig megy haza.
2019. jan. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!