Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Feltudom ezért jelenteni...

Feltudom ezért jelenteni nővérem és anyámat?

Figyelt kérdés
Éveken át terrorizáltak, hogy egy senki kis hülye vagyok. Elérték, hogy ne legyen semmi önbizalmam, igy már barátkozni se barátkoztam teljesen lebedetegdtem depresszóba és szorongásba, már kezdek gyógyulni, de még mindig nem tudom feldolgozni a sérelmeket, orvoshoz kell járnom.
2019. jan. 9. 19:15
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
81%

gyógyszerekkel, traumákon soha nem fogsz túl lenni, inkább csak gyüjtöd vele az elfojtott dühöt amir a feldolgozatlanság okoz.


Tündérhegyen szerintem lehet, tudnának segíteni neked.

2019. jan. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:
Nincs időm tündérhegyre.dolgozommeg tanulokmár irtam
2019. jan. 9. 21:13
 43/53 anonim ***** válasza:
67%

Csak gyógyszerekkel nem lehet megoldani, de minden gyógyszeres kezelés mellé terápia is van.


Nekem a gyógyszer abban segít, hogy egyrészt ne bőgjem végig az órákat, mikor a családomról kell beszélnem és arról, hogy szeretniük kellett volna és rendesen bánni velem, mert olyan rendes mintagyerek voltam. Na meg abban, hogy az önsajnálaton túl tudjak lépni, és ne a miért én jusson eszembe először, tehát a beszélgetésekhez hasznos az érzelmi tompítás, hogy egyrészt kiadhasd magadból, ami a sírás miatt nem menne, másrészt előtörhessen egy kis logika is, és ne csak a hiányérzetre koncentráljon az ember.


Nekem bejön ez a kombó.


Mi a csudáért nullaszázalékos a válaszom?


Aki nem tudja átérezni, milyen, ha az emberrel elhitetik, hogy semmit sem ér, az idézze fel a trónokharcából a "Reek"es részeket. Semmi logika sincs benne, egyszerűen megtörik az ember lelke. Egy KISGYEREK lelke pedig sokkal törékenyebb, pláne, ha a szüleitől jön a megalázás és nem hónapokon, hanem ÉVEKEN ÁT, nem kell hozzá brutalitás, hogy mélyen sérüljön, mint szerencsétlen karakternél, akinek pár hét alatt lett 0 az önértékelése és önbizalma.

2019. jan. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
51%

Az eredményeidet (saját lakás, diplom) sokan az életükben nem érik el. Légy büszke arra, amit elertél és lépj át a múltad felett.


(Engem is terrorizáltak otthon, ma vállalkozó vagyok)

2019. jan. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
Milyen szakon vagy?
2019. jan. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
67%

A probléma forrását én abban látom, hogy foglalkozol a véleményükkel.

Ha van saját lakásod, munkád, akkor a legcélszerűbb,ha megszakítod velük a kapcsolatot, és nem azon rágódsz, hogy miért van az, ami. Hidd el, ez a megoldás a problémádra.

2019. jan. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
53%
Ugyan ezt kaptam a bátyámmal, csak én tovább tudtam lépni, ő sajnos nem, nagyon benne vannak még a tüskék. Sose volt önbizalmunk kiölték belőlünk. 16 évesen elköltöztem tőlük, örültek neki. Saját erőmből diplomát szereztem, van már 2 gyerekem, dolgozom, építjük férjemm az álmaink házát, sikeresek vagyunk, minden nap eszembe jut amiket tettek, de nem érdekel már, csak arra tudok gondolni, hogy én ne kövessem el azokat a hibákat mint ők. A tesóm is dolgozik, külön él, de nem halad egyről a kettőre. Állandóan a múlton rágódik, többször a fejéhez vágta anyának h miket tett vele, és h az ő hibájuk, az, amilyen ember most ő. Nem érti meg tesóm, h nem lehet visszacsinálni a múltat. Ami megtörtént az megtörtént, valószínűleg okkal történtek amik voltak.
2019. jan. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
87%
Bizonyítható konkrét bűncselekményért bárkit.
2019. jan. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
50%

"Szóval szerinted mit tegyen a kérdező? Szedje marék szám a gyógyszereket, szedálja le magát, vagy fogjon fegyvert és mészárolja le a családot???

Mind a kettő opció igen... de szerinted melyik a jobb?" - passzolom a kérdést, nyilván nem ezek az optimális-közeli megoldások, de nem is az, amit te írtál, az ugyanis NEM MEGOLDÁS az adott problémára, attól az ember ilyen helyzetben csak még rosszabbul érzi magát - bár ezt valószínűleg nem érted.

2019. jan. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 Metionin ***** válasza:
50%

Nincs értelme. Épp zajló családon belüli erőszakkal is csak akkor foglalkoznak, ha vér folyik.

Fordulj szakemberhez, anyádékkal meg szakítsd meg a kapcsolatot.

2019. jan. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!