Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A ti szüleitek beszélgettetek...

A ti szüleitek beszélgettetek veletek ilyesmikről?

Figyelt kérdés
Hogyan kell spórolni, hogy kell beosztani a pénzt, milyen kiadások vannak egy háztartásban, mennyit keresnek, ebből mennyiért vásárolnak és mennyit raknak félre, stb. Tehát pénzügyi dolgokról?
2019. jan. 9. 23:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Úgy emlékszem, kisiskolás lehettem, amikor már engem kezdtek érdekelni ezek a kérdések. Én kérdeztem, a szüleim pedig mindig készséggel válaszoltak.

A kisfiam 6 éves. Most hozakodott elő azzal a kérdésével, hogy kezdhet-e zsebpénzt gyűjteni, mert a legókatalógusban látott egy olyan legót, amit már nagyon régóta szeretne, de tudja (mert kérdezte, és mi válaszoltunk), hogy nagyon drága, Ő szeretné összegyűjteni rá a pénzt.

A fent felsorolt kérdésekkel nyilván nem rohantam le, de beszélgettünk a pénzről, az elköltés-spórolás fogalmakról, picit arról, hogy mi mennyibe kerülhet, még azt is megkérdezte, hogy anyának és apának mennyit kell dolgoznia ahhoz, hogy a hőn áhított legót megkaphassa. Aztán újra elmondta, hogy Ő szeretne gyűjteni rá.

2019. jan. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Nem ültünk le konkrétan beszélgetni róla, de időnként persze beszéltünk anyagi dolgokról. A példájukon keresztül megtanultam a pénz beosztását,spórolni. Azt is tudtam mindig, kb.mennyi a jövedelmük, kb.mire költenek és mennyit. Egészen egyszerűen részese voltam a mindennapi életüknek, hallottam, láttam.
2019. jan. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

Nem,soha, annyit láttam hogy mindig el vannak adósodva, telefont nem lehetett felvenni mert mindig a behajtó cégek hívtak, 10 évesen már tudtam mi az a BAR lista..

Nekem ennyi elég volt a pénzügyekből, de idejekorán megtanultam bánni a pénzzel, és felnőttként mai napig rettegek a hitelektől.

2019. jan. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

Ahogy a 2. Irja, ott voltam, figyeltem, kepben voltam a dolgokkal gyerekkent is, es emlekszem hogy gyakran elhangzott nalunk a “ hjaj, de sokat kell dolgozni ezert a kva penzert” felsohajtas . ( kozepszinten alltunk, se szegenyek se gazdagok nem voltunk). Mindig volt azert zsebpenzem, gyujtottem dolgokra, felfogtam a penz erteket. Diakmunkaztam is sokat amint lehetett, sok kiadast abbol magamnak fedeztem - berlet, nehany ruha, szorakozas, de azert nagyreszt persze szuleim tartottak el.

A ferjemnek azonban nuku penzugyi ralatasa volt a dolgokra, 2 kezzel elszorta azonnal, ha volt egy kis penze, ezert a kezdetektol ram volt bizva a csaladi kassza. Mostanaban kezd beletanulni altalam a dolgokba, az elmult par evben.

Gyermekunknek szeretnem kiskoratol tanitani majd, hogy banjon a penzzel, de meg csak 4 honapos. :)

2019. jan. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Volt, hogy beszéltünk ilyenekről, nagyjából képben voltam a család anyagi helyzetével. Most csak az ugrik be, amikor anyámmal nagyon meg akartam vetetni valamit (már nem tudom, hogy mit), ami elég drága volt, és hetekig mantráztam, hogy nekem az kell. Akkor anyám levezette előttem, hogy mennyi a bevételünk, mennyi a kiadásunk (számlák, bérletek, ilyesmi), és hogy ami marad, az napi szinten hány forintot jelent, amiből vásárolni lehet. Aztán beszélgettünk róla, hogy mik azok, amiket meg kell venni, mert nekem kb. csak annyi jutott eszembe, hogy kaja, és kész, olyanra, hogy tisztítószer, például nem is gondoltam.

Így viszont rögtön meg is értettem, hogy miért nem lehet azonnal megvenni mindent, ami éppen megtetszik.

2019. jan. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szüleim sose beszéltek róla, de mindig hol ettől hol attól kellett kölcsönkérni, mindig több embernek tartoztak, lyukakat tömtek, stb. Zsebpenzt sose kaptam. Hajlamos vagyok én is kiköltekezni pedig magamra nem költök, de a kaja rengeteget elvisz nálunk és feleslegesen nem költök minden sza**a.

Én a gyerekeimnek beszelek róla, tudjak mennyit keresek mennyi jön be, es hogy mennyit költünk.

2019. jan. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem, rájöttem magamtól is
2019. jan. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nálunk soha nem voltak tabuk, és a szüleink nem küldtek ki a szobából minket ha anyagi dolgokról volt szó. Ismerek olyan családot, ahol meg a felnőtt gyerekeiket is kikuldik ha anyagiakrol van szó, mintha a gyerek nem is tartozna a családhoz.
2019. jan. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
"Azt is tudtam mindig, kb.mennyi a jövedelmük, kb.mire költenek és mennyit. Egészen egyszerűen részese voltam a mindennapi életüknek, hallottam, láttam." Én is része voltam a szüleim életének, de velem sosem beszéltek olyasmiről, hogy mennyit keresnek, ráadásul plusz jövedelmünk is volt (idegenforgalom), így végképp nem ismertem a számokat. Csak annyit láttam, hogy a város elit negyedében élünk, évente cseréljük vadiújra az autót, a kamra tele van finom és minőségi kajákkal, hitelt soha semmire nem veszünk fel. Nos, ebből az lett, hogy megszoktam a jólétet, és akkor is igényem volt rá, amikor 100 ezer forintot kerestem. Rövid idő alatt minden hitelt felvettem, amit csak lehetett, és tele lettem adósságokkal. A mai napig sem tudok kijönni a pénzemből, függetlenül attól, hogy mennyit keresek. Nem tanultam meg spórolni, mert sosem kaptam zsebpénzt, azzal az indokkal, hogy "úgyis mindened megvan". Nem tudok bánni a pénzzel. Érdekelt, hogy más családoknál hogyan működik ez.
2019. jan. 10. 11:04
 10/17 anonim ***** válasza:
Igen beszéltünk és mi is beszélünk a gyerekekkel. A nagyfiam 14, ő már magának vett a SAJÁT pénzén Xboxot, bringát most meg egy komoly számítógépet. A másik 2gyereknek is van saját félretett pénze amit névnapi, szülinapi stb. zsetonokból sakkoztak össze évek alatt.
2019. jan. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!