Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti előre beszélgettetek a...

Ti előre beszélgettetek a gyermekorvossal arról, hogy milyen módszereket alkalmaz (pl. homeopátia, antibiotikum) vagy a gyakorlatban derült ki, hogy megfelel-e nektek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy szabad orvosválasztás van, ezért kérdezem, hogy szerintetek érdemes a körzetivel előre beszélnünk az elveiről?


Csak, mert kicsit aggódni kezdtünk, hogyha betegen visszük oda a gyereket, akkor ott fog eldurranni az agyunk attól, ha pl. homeopátiát alkalmazna vagy mondjuk mindenre indok nélkül antibiotikumot ír fel. És akkor beteg gyerekkel kell új orvost keresni máshol.


De előre ilyet hogy lehet finoman megkérdezni? Esetleg, amikor eljön megnézni az újszülöttet, akkor beszélgetünk róla?


30hkm



2016. jan. 1. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem beszélgettünk róla, de szerencsére nagyjából elégedettek is voltunk az orvosunkkal, amíg nyugdíjba nem ment. Az utódjával viszont nem, orvost is váltottunk. Költözésnél már nem a körzeti orvoshoz mentem, hanem előre utánaérdeklődtem, melyik orvos módszereivel értek nagyjából egyet. Fontosnak tartom, hogy a szülő megbízzon a gyerekorvosban, és fel se merüljön például, hogy az orvos által felírt gyógyszert nem adja be.

Szerintem az orvost fölöslegesen kérdezed, hiszen ő nyilván legjobb tudása szerint praktizál, nem fogja azt mondani, hogy indok nélkül is fel szokott írni antibiotikumot, és egy ilyen kikérdezés még rosszul is elsülhet. Védőnőt, többi anyukát kell megkérdezni a dologról, akár itt a gyk-n kiírni róla kérdést.

2016. jan. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Amelyik orvosnak van ideje arra, hogy erről hosszan elbeszélgessen veled, annak nem sok betege lehet, oda nem szívesen vinném. Persze néhány szót nyilván lehet váltani vele, de abból úgysem fogod igazán megtudni, hogy mire ad antibiotikumot. Nyilván azt fogja mondani, hogy akkor ad, ha indokolt. Azt mondjuk meg tudod kérdezni, hogy homeopátiát alkalmaz-e.

Én az ismerősöktől, környékbeliektől próbáltam érdeklődni a gyerekorvosokról. Arra számítottam, hogy lesz egy orvos, akit sokan fognak ajánlani, de nem volt két ember, akinek ugyanahhoz járt volna a gyereke. Így maradtunk a körzetinél. Elmentem hozzá terhesen. Örültem, hogy azt gyorsan megbeszéltük, hogy miket kell beszerezni, mit kell csinálni, ha megvan a baba, nemhogy még ismerkedjünk.

Egyébként számomra 3,5 év után se derült ki sok minden. Szinte csak oltatni mentünk eddig.

2016. jan. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Én a védőnőt faggattam ki, hogy melyik dokihoz tartozunk, s ő milyen. Pont ezeket kérdeztem, amiket írtál. Homeopátia engem is elborzaszt, az antibiotikum annyira nem (na jó, ne mindenre azt írja, de ha kell, írja fel). Kérdeztem még a szoptatás/tápszer témáról is. Szoptatni akartam, de olyan orvost viszont nem, aki akkor se akar tápszert írni, ha nem sikerül. A védőnő leírása szerint "kompatibilisek" vagyunk az orvossal, klinikai tapasztalattal rendelkező gyermekgyógyász, a kórházban az újszülött osztályon rendszeresen rendel.


4 hónapos a kicsi, eddig bevált a doki.

2016. jan. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szerencsére olyan kerületrész tartozik hozzá, ahol csak minisztériumok és irodák vannak, meg pár lakás, ahol elöregedtek a lakók és néhány kisgyerekes, kismama. A védőnőnknek is van ránk ideje mindig, alig van kismamája.


Inkább a homeopátia érdekelne, mert tudom, hogy furcsán hangzik, de a barátnőm (más kerületben) tényleg kifogott egy orvost, aki vagy hisz a homeopátiában, vagy csak kap érte pénzt, végül is mindegy, melyik.


Sajnos más kismama, anyuka nincs, akit ismernénk itt, mert alig vannak. De a védőnő jó ötlet!


A tápszer témát nem említettem, de az is fontos nekünk, igen. A kórházban az ottani orvos ír fel valamennyi időre tápszert, de gondolom, nem szaladgálunk majd folyton oda, ha a körzeti jó és a közelben is van.:)

2016. jan. 1. 10:53
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő beszélt arról, hogy milyen orvosok vannak a környéken, és melyiknek milyen elvei vannak. Esetleg megkérdezhetsz környékbeli anyukákat, vagy fórumokon megnézheted, hátha írnak az adott orvosról. Ha nem találsz róla infót, akkor én megkérdezném az orvost még előtte.
2016. jan. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Megmondom őszintén én ezzel nem foglalkoztam. Úgy voltam vele,hogy ő az orvos, ha beteg a gyerek, ő tudja,hogy mit kell neki adni. Nekem szerencsém van, olyan dokit fogtam ki, aki nem ír mindenre antibiotikumot, de nem is tartja ördögtől valónak. Ha kell, akkor kell.
2016. jan. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6: ez sajnos nem igaz. a saját életünkben is hányszor van, hogy nem a jó gyógyszert írják fel, nem elég körültekintően vizsgálnak meg minket, stb.
2016. jan. 1. 11:05
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Létezik területen kívüli ellátás. Gondolom az V. kerületről van szó nálatok. A mi orvosunk is ott rendel, viszont többnyire házhoz jön kérésre (másik kerületbe), mi pedig előre megbeszéltek alapján ilyenkor költségtérítünk - kvázi félig-meddig magánorvos.


Én megbeszéltem vele ezeket az elején. Egyszer mondta, hogy ha gondoljuk, homeopátia... mondtam, hogy köszönöm, placebót nem. Azt is elmondtam, hogy szeretném, ha antibiotikumot tényleg akkor kapna csak, ha szükség van rá.

Bólintott és már jó ideje nagyon jól működik a dolog.


Két eset is volt, hogy másik orvoshoz kellett hirtelen elvinnünk (egyszer vidéken lett beteg és a helyi orvoshoz), máskor ünnep alatt és ügyeletre mentünk. Utána hozzá is elvittük pár nappal később. Mindkét esetben megvizsgálta, megnézte a kollégák papírjait és leállította a gyógyszereket. De magyarázattal, hogy miért nem látja már indokoltnak, melyik hogyan hat, miért szükségtelen már a használatuk.

Tehát nem felülbírálta a másik orvost, csak X nap elteltével a vizsgálat alapján már nem látta szükségesnek a szedésüket. (Ezek többnyire légúti nyavalyákra adott köptetők, hörgőtágítók, stb voltak.)


Antibiotikumot kétszer kapott életében a gyerek, eddigi másfél éve alatt. Az elsőt rögtön a születése után. Nálam szülés előtt Straphylococcust tenyésztettek ki. Akkor a szülészorvosom elmondta, hogy amíg nem igazolja laborvizsgálat, hogy nem kapta el az újszülött, addig preventív céllal adják, ugyanis tüdőgyulladást kaphat a baktériumtól, ami 1-2 naposan halálos is lehet. Így beleegyeztem. Szerencsére nem kapta el, ezért 3 napig szedte csak, egyébként 5 nap lett volna.


A másik antibiotikumot ügyeleten írták fel, asztmatikus hörgőgyulladás miatt. De ott is elmondták, hogy ebből légcső-, majd tüdőgyulladás lehet, ezért nem kockáztatnának. Egyetértettem, mert volt már kruppos előzmény, így volt rá hajlama. 5 nappal később a saját orvosunk megnézte, mondta, hogy nagyrészt meggyógyult, abbahagyhatjuk.

2016. jan. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8 vagyok.

Ha tényleg jól gondolom és az MTA környékén laktok, akkor valószínűleg területileg is a mi orvosunkhoz tartoztok. Ha gondolod, privátban szívesen megadom az elérhetőségét, nevét.

Plusz a kerületben a legtöbb választható oltást téríti az önkormányzat, erről is jó, ha tudtok. (Pl. a Rotát, ami egyébként asszem 40e körüli tétel lenne).

2016. jan. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a leírást!:) az oltásos infót is, nagyon hasznos! a védőnőnkkel nem beszéltünk még erről, mert elég gond van a terhességemmel, csak most felvetődött bennünk a kérdés.
2016. jan. 1. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!