Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudom kikerülni, hogy...

Hogyan tudom kikerülni, hogy szülőtartást kelljen fizetnem majd?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. 11 éves koromban az anyám intézetbe adott, ott nőttem fel, 18 éves koromban kezdtem el a saját életem. Azóta egy éves munkaviszonyopm van, mellette még tanulok.

Anyám évek óta nem dolgozik, inni nagyon szeret. A TB-t nem fizeti, adót sem, a kapcsolatunk nem fényes. Attól tartok, ha nagyon megbetegszik, nekem kell fizetnem a kezelési költségeit. Nem jártam utána, hogy amikor 11 évesen otthonba kerültem, akkor lemondott e rólam, talán nem. Elvettek tőle közös megegyezéssel a gyámhivatallal.


Jelenleg az élettársával él, aki egy elmebajos alak, feljelentett engem könnyű testisértésért, amikor a nagyanyám házában jogatalanul tartózkodva elkezdett videóra venni. Én megpróbáltam kiverni a kezéből a telefont, amikor ő a falnak ment háttal és a földrecsúszott. Semmi baja nem lett, de a rendősrésgen feljelentett, mondván, hogy 3 hétre munkaképtelenné tettem. Mindkettő beteg, az anyám és a párja is, mentálisan. Egy éves ez a sztori, már az ügyészségen van az ügy. Megsértették a becsületemet, meghurcoltak és szégyenbe hoztak a munkahelyemen meg az iskolában is. Jövőhéten megyek ügyvédhez, megbeszélésre. Szerintetek is érdemes ügyvédet fogadnom?


Köszi a normális válaszokat.



2019. jan. 10. 19:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugy ahogy irtak elottem is az ilyen ugyeket atvizsgaljak alaposan es mar csak a kora es hogy aktiv mar az magaban egy pozitiv dolog szamodra es nem beszelve a durvabb oldalarol hogy x eve lecarja a fejed.

Amugy az elettarsa teged jelentett fel amikor o tartozkodott jogtalanul a nagymama lakasan es videozott a beleegyezesed nelkul? Mar bocsi de ott megtudtad volna vedeni magad, o pl szemelyi jogok megserteseert allhatott volna birosag ele stb.

2019. jan. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Nem pereltem vissza eddig. De értsétek meg, hogy azért nem, mert elegem van a rendőrségből, anyám miatt többet voltam rendőrségen az elmúlt években, mint otthon. Hol tanúként, hol áldozatként. Mivel a gyermekotthon mindig kiállt mellettem.
2019. jan. 10. 20:40
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Minek tartasz velük kapcsolatot?
2019. jan. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Mert úgy alakult, hogy nem szakadt meg a kapcsolat. Már bánom...
2019. jan. 10. 21:06
 15/15 anonim ***** válasza:
Mi lett veled azóta, kérdező?
2019. nov. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!