Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális? Anyám nem engedi,...

Ez normális? Anyám nem engedi, hogy beszálljak a barátnőm autójába.

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmnek (18 éves) már egy éve van jogosítványa. Holnap el kell mennünk a sportcsarnokba sulis program miatt, ami kb 10 perc autóút. A barátnőm elvinne engem és néhány másim barátnőmet kocsival, hogy ne kelljen buszoznom.

Erre anya közli velem, hogy ő nem engedi, mert hogy nem rutinos sofőr és szerinte biztos, hogy balesetet fogunk szenvedni. Már azt magyarázza, hogy mi lesz ha meghalok. (Kisvárosi utakon megyünk csak).

Nem Franciaországnak vágunk neki az autópályán, hanem csak egy 10 percre lévő helyre a városon belül! Szerintetek csak szerintem reagálja túl vagy tényleg nem normális amit csinál?


17/L (februárban már 18, szóval pláne túlzás már ez az aggódás szerintem)



2019. jan. 10. 22:29
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
70%

Nagymamám tanításai!


A szülőknek nem kell mindíg mindent tudniuk...

A férjeknek sem....

2019. jan. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
82%

Én azt a részét nem értem, hogy ezt miért kellett az orrára kötni? Elmész A-ból B-be, hogy hogy az nem mindegy?

Én anyámnak mindig elmondtam, hogy hová megyek, kb mikor jövök, de hogy oda hogyan jutok, arról sosem volt szó. Ha nem hívod fel külön a figyelmét észre se vette volna.

2019. jan. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
5%

Engem inkább az zavarna, hogy a gyerekem 10 perc miatt képes autóba ülni, mindegy is, hogy ki mellé... :/

Soha nem fogom tudni megérteni azokat az embereket, akik lassacskán már budira is kocsival mászkálnak.

2019. jan. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
85%
#13 10 perc autóút,azaz 5-6 km. Szerintem a legtöbb ember buszra vagy autóba ülne 🙄
2019. jan. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
13%

#14

Épp ez az, mi a baj a busszal?

Egyébként ennyit akár le is lehetne gyalogolni, és még mindig kellene hozzá egy kicsi, hogy meglegyen az ajánlott napi lépésszám... (Nekem 4,5 km az körülbelül 7400 lépés terepen, hegyen-erdőben, ahol az ember rövid lépésekkel halad, és ajánlott napi 8000-t elérni, ami városi terepen nagyobb távolságot jelent.)

Egyébként városon belül a 10 perc valószínűleg kisebb táv, hiszen nem olyan gyors a haladás.

Mindegy, én szomorú lennék, ha a gyerekem ennyire punnyadt lenne, és kényes.

A totálisan felesleges környezetszennyezést meg se említem, reménykedem, hogy elektromos autóról van szó.

2019. jan. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
88%

Hát, én nem sétálnék 6 km-t, az tuti. 6 km gyalog lenne minimum egy óra. Tudom, mert nekem anno iskolába 3 km-t kellett sétálni a vonatról, ami fél óra!

Megjegyzem, hogy nekem egyébként kocsival akadálymentes úton 80 km/h-val a 10 perces út 10 km-t jelent. Azt is le kellene sétálni?

2019. jan. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
3%

#16


"Hát, én nem sétálnék 6 km-t, az tuti."

Elhiszem, hogy vannak ilyen emberek, éppen erre írtam, hogy nem értem őket, és szomorú lennék, ha a gyerekem ennyire kényes és lusta lenne.


"80 km/h-val a 10 perces út 10 km-t jelent"

Remélhetőleg városon belül nem szeretne 80 km/h-val hajtani az illető. Akkor megérteném a kérdező édesanyját, hogy miért nem akarja, hogy a gyereke ilyen mellé üljön be.

2019. jan. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
21%

#16

Mellesleg ha elolvastad volna vagy a kérdést, vagy a válaszomat, akkor láthattad volna, hogy van busz az említett szakaszon, nem csak gyalog vagy kocsival megoldható.

2019. jan. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
84%
túlreagálja
2019. jan. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
15%
Ha az emberek mozognának nem lennének elhizva már az oviban is..
2019. jan. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!