Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez normális? Anyám nem engedi,...

Ez normális? Anyám nem engedi, hogy beszálljak a barátnőm autójába.

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmnek (18 éves) már egy éve van jogosítványa. Holnap el kell mennünk a sportcsarnokba sulis program miatt, ami kb 10 perc autóút. A barátnőm elvinne engem és néhány másim barátnőmet kocsival, hogy ne kelljen buszoznom.

Erre anya közli velem, hogy ő nem engedi, mert hogy nem rutinos sofőr és szerinte biztos, hogy balesetet fogunk szenvedni. Már azt magyarázza, hogy mi lesz ha meghalok. (Kisvárosi utakon megyünk csak).

Nem Franciaországnak vágunk neki az autópályán, hanem csak egy 10 percre lévő helyre a városon belül! Szerintetek csak szerintem reagálja túl vagy tényleg nem normális amit csinál?


17/L (februárban már 18, szóval pláne túlzás már ez az aggódás szerintem)



2019. jan. 10. 22:29
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
73%

20. Ja, csak szerintem nem épp a sulis programot megelőző ~1 óra a megfelelő a testmozgásra...

Kérdező, mintha az én anyámról írtál volna :/ Én a helyedben azt hazudnám, hogy busszal megyek, aztán a házunktól kicsit arrébb felvetetném magam kocsival. Problem solved.

2019. jan. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
55%
Indulj el a buszmegállóba, aztán meg felvesz a barátnőd pár utcával arrébb.
2019. jan. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
30%

#21

Bármilyen időpont megfelelő lehet a testmozgásra.

Persze kifogásokat keresni könnyebb, ezt belátom. :)

2019. jan. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
61%
Amikor ezt a kérdést kiírták, -5 fokok voltak minden nap. Nem olyan kellemes 1 órát gyalogolni olyankor, pláne, ha az iskolai programra ki kell öltözni (szoknya, magassarkú/balerina)...
2019. jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
72%
Na mostmár nagyon érdekelne, hogy mi lett :D
2019. jan. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
21%

#24

Jajistenem, feltalálták már a kabátot és egyéb téli ruhadarabokat. Én is megoldom, pedig kifejezetten utálom a hideget és a telet. De inkább ez, mint hogy eltunyuljak & összecsesszem a környezetet a fölösleges mérgező füsttel.

De újra leírom, kifogásokat könnyű találni. :)

2019. jan. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
72%
Minden nap edzek, és túrázni is szoktam, rossz embernek beszélsz az ellustulásról :)
2019. jan. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
84%
#26 csakhogy az a mérgező füst ígyis úgyis ki lesz bocsátva de ha minden áron sz..atni akarod magad hát hajrá, nálunk pl a főutat leszámítva mindenhol tükörjég van az utcákban ,egy rossz lépés és pofára estél de ha ilyen helyen szeretnél mászkálni egy órát a te dolgod, csak nem értem mégis milyen jogon követeled mástól, én meg falun lakom, akkor követelem hogy azonnal költözz ki a falu szélére mert én is azt tettem és nem rinyálok, ezért a logikáddal élve ezt most jogosan követelem tőled.
2019. jan. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon is túloz . Amúgy meg 1 éves jogaival is lehet annyi tapasztalatot szeretni mint más 10 éves jogaival szerzett . A levezetett táv álltal lehet tapasztalatot szeretni mert nondjuk 1 év alatt megy 100ezret több tapasztalata van aki a 10 éves jogsijával nem ment el mondjuk 10 ezret sem .

Én anyám is mindig parázott 1-2 dolgon . 17 évesen lett meg a jogsim és diák meló álltal meg igen szüleim ki pótolták lett meg az első autóm . Anyám annyit tudott , hogy sedan , benzines és japán . Az nem lett neki el mondva direkt , hogy egy 200+ lóerős autó az a konkrét autó gyárilag ami nekem mindig is nagy álmom volt .

Amikor haza húztuk faterral az autót akkor azért dübörgött és egyből kérdezte is , hogy ez meg mi a ...

nagyfater autószerelő ő azért tud ezekről a gépekről egysmást na akkor volt anyám részéről a magy para amikor nagyfater mondta , hogy ez a kocsi gyárilag egy rally legenda ( 2006-os Subaru wrx sti )

Igen 17 évesen kb 1 hetes jogsival egy összkerekes gépszörnyem lett .

Meg kaptam rengeteg embertől a rokonságban meg ismerősi körben , hogy ki fogom nyírni ezzel magam .

Az igaz , hogy én tényleg gyorsan és sportosan közlekedek , de fel tudom mérni a dolgokat és most múlt 2 éves a jogsim , közel 160ezer km-t le vezettem országon bellül és kívül is .

Gondolom a barátnőd nem 70-80al akar menni a városban ... na meg azért ha baleset is lenne egyátlaán 50-60kms tempónál nehéz lenne meg halni egy jó állapotú autóban .

2019. febr. 2. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!