Reménytelen vagyok?

Figyelt kérdés
Tavaly 11. osztályban kiestem a suliból. El kellett mennem dolgozni és közben az öcsémről gondoskodni, anyum teljes munkaidőben dolgozik reggeltől estig, de így se keres túl sokat és az öcsemre se ‘maradt ideje’ idén ez változott, apám hajlandó lett besegíteni, így félévtől folytathatom a sulit estin. De teljesen elveszettnek érzem magam és félek visszamenni valamiért. Rengetegen lenéznek amiért abba kellett hagynom a sulit egy időre, azt mondják úgy se lesz belőlem senki. És az a nézésük amikor kérdeznek az iskoláról én meg válaszolok..Szörnyű. Szörnyű bűntudatom van magam miatt, hogy nem tudtuk máshogy megoldani, hogy így történt az egész, a volt osztálytársaim idén érettségiznek és a sírás kerülget folyton, hogy most én is ott lehetnék és tervezhetném velük az osztálytáncot stb. Tudom, hogy anyum se büszke rám és szégyenli, hogy így alakult. Bárki kérdez bármit a suliról meg velem kapcsolatban mindig kitér a válaszok elől, hallom ahogy dicsekednek neki, hogy az ő gyereke így meg úgy teljesít az iskolában ő meg csak mosolyog és olyan szomorúan néz. Egy ideig azt hazudta mindenkinek, hogy még járok iskolába. Úgy érzem szégyell engem. Annyira bűntudatom van emiatt(igazából nem teljesen értem én se, miért érzek bűntudatot), hogy sokszor nem is eszek, egyenek a többiek, ők megérdemlik. Ha valaki csúnyán szól hozzám vagy/és csúnyát mond, meg se védem magam, csak csendben maradok és azt gondolom, hogy ‘igaza van’.
2019. jan. 16. 07:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
21%

Nekem az 5.-es fiam is tudja mit akar elérni az életbe és hajt is rendesen érte. A 10.-es fiamról már nem is szólva.

Te meg csak pityogsz.

Hogy jutottál ide?

Miért nem tanultál?

2019. jan. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy van igaza! Drágám előtted az élet. Leérettségizel estin,tanulsz egy jó hiányszakmát aztán szarrá keresed Magad!Estin is lesznek oszttársaid. Felnőttek,akik nem néznek le,mert valamiért így alakult Nekik is. Sokkal jobban ki fogsz jönni velük,hidd el. Inkább legyél büszke Magadra,h elmentél dolgozni,segítettél anyukádnak! Értekesebb leszel,vagy mint bárki aki lenéz!
2019. jan. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
97%

Anyukád magát szégyelli, hogy a még gyereknek számító fiának nem tudta mrgadni a korunk egyik legalapvetőbb dolgát, egy középiskolai végzettséget, legyen az szakma, vagy érettségi. És amúgy teljesen okkal, az ilyen emberek ne szüljenek nyomorba. Apád meg mit csinált? Vedelt valahol az út szélén? Le merem fogadni. “Besegít”. Hát már jo ideje kellett volna, nem csak most.

Te NE szégyelld magad, büszkén érettségizz le, keress egy jó szakmát, és tanulj bele, tanulj meg angolul, nèmetül, és azok, akik megengedhették maguknak, hogy a gyerekük leérettségizzen, meló nèlkül, és lenéznek, kapják be. Nekem se volt gondom a pénzzel, de nem nézlek le, fiatalon gy felelősségteljes döntést hoztál.

2019. jan. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Mint mondtam el kellett mennem dolgozni és közben az öcsémre vigyázni, mert anyum reggeltől estig dolgozik. Viszont idén már apum fizeti a gyerektartást normálisan, segít is anyagilag ha úgy van és mikor anya vagy én nem érek rá, akkor az öcsémre is vigyáz. Nem tudtuk máshogy megoldani. Kellett a pénz vagy nincs mit ennünk és hol laknunk. Az iskolába a bérleteimet se tudtuk fizetni.
2019. jan. 16. 07:51
 5/32 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Tényleg!
2019. jan. 16. 07:52
 6/32 anonim ***** válasza:
92%

Első az a tipikus gyakorikérdésekhuszár, akinek nem voltak még pénzproblémái és a segge alá adott az élet szinte mindent.

Egy fiatalt hibáztatsz, mert rossz helyre született, te szerencsétlen proli.

2019. jan. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
9%

Kérdés mennyire vagy lemaradva az iskolával?

Ha nagyon lemaradtál, akkor az a baj, hogy hiába mész vissza az iskolába iszonyatosan rossz lesz neked ott.


Az egyetlen megoldás, hogy hihetetlen sokat kell egyedül tanulnod, és szerintem a legjobb lenne, ha a tanáraidat megkérnéd, hogy segítsenek neked a lemaradásban, föleg matekból és fizikából.

2019. jan. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonymousreview60 ***** válasza:
92%

Kérdező,

1. A #1-et $@rd le! Egyrészt ugye sehol nem írtad, hogy a rossz tanulmányi eredmények miatt estél ki. Másrészt, ha amiatt is, az sem akkora tragédia.

2. Érthető, hogy le vagy törve, de 17-19 évesen még nem láttál az Életből szinte semmit. Amikor 10-20 év múlva összefutsz majd a korábbi osztálytársaiddal, semmit nem fog számítani ez a kis döccenő. Főleg akkor nem, ha látszik rajtad a kiegyensúlyozottság, boldogság. Vagy urambocsá 2-szer jobb a kocsid, és idén Mauritius helyett Bora-borara mész nyaralni. Érteed?

3. A gimis osztálytársaktól nagyon el fogsz sodródni. A kapcsolatok nagyon fellazulnak. Kár ezen az osztálytáncon sírni. Majd lesz másik.

2019. jan. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem meg legyél magadra büszke, hogy 17 (?) évesen különb ember vagy, mint apád, segítesz eltartani a családot, és van benned annyi felelősség, hogy gondját viselet az öcsédnek.

Sok elkényeztetett 17 éves arra nem képes, hogy néha elmosogasson, vagy napköziből elhozza a testvérét.

A sulit be tudod fejezni, és később az egy év kiesés sehol se fog számítani. (Egy tipp: önéletrajzba is tüntesd fel, hogy mettől meddig és hol dolgoztál, aztán suli újra. Sok munkahelyen még előny is lehet.)

Azzal is egyetértek, aki szerint anyád magát szégyelli, amiért nem tud eltartani, hogy tanulni tudj.

Mondjuk apad se lehet magára büszke, és finoman fogalmaztam.

De neked semmit nem kell szégyellned. Nyugodtan legyél büszke magadra.

Lesz ez még könnyebb mindenkinek, és aki korán megedződik, később sikeresebb lesz. Biztos vagyok benne, hogy kamatozni fog hosszú távon, amit most belefektetsz a munkába.

2019. jan. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jól estek nagyon!

A tanulással nem volt problémám soha, angol nyelvet tanultam és abból elég jó vagyok. Angolul szoktam olvasni, filmeket nézni. Tanultam pszichológiát, mikrobiológiát és anatómiát, ezeket is imádtam. Még az irodalom volt az amiből eléggé jó voltam, a többi 3-4es volt. Szóval szerintem nem vészes annyira.

2019. jan. 16. 08:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!