Reménytelen vagyok?

Figyelt kérdés
Tavaly 11. osztályban kiestem a suliból. El kellett mennem dolgozni és közben az öcsémről gondoskodni, anyum teljes munkaidőben dolgozik reggeltől estig, de így se keres túl sokat és az öcsemre se ‘maradt ideje’ idén ez változott, apám hajlandó lett besegíteni, így félévtől folytathatom a sulit estin. De teljesen elveszettnek érzem magam és félek visszamenni valamiért. Rengetegen lenéznek amiért abba kellett hagynom a sulit egy időre, azt mondják úgy se lesz belőlem senki. És az a nézésük amikor kérdeznek az iskoláról én meg válaszolok..Szörnyű. Szörnyű bűntudatom van magam miatt, hogy nem tudtuk máshogy megoldani, hogy így történt az egész, a volt osztálytársaim idén érettségiznek és a sírás kerülget folyton, hogy most én is ott lehetnék és tervezhetném velük az osztálytáncot stb. Tudom, hogy anyum se büszke rám és szégyenli, hogy így alakult. Bárki kérdez bármit a suliról meg velem kapcsolatban mindig kitér a válaszok elől, hallom ahogy dicsekednek neki, hogy az ő gyereke így meg úgy teljesít az iskolában ő meg csak mosolyog és olyan szomorúan néz. Egy ideig azt hazudta mindenkinek, hogy még járok iskolába. Úgy érzem szégyell engem. Annyira bűntudatom van emiatt(igazából nem teljesen értem én se, miért érzek bűntudatot), hogy sokszor nem is eszek, egyenek a többiek, ők megérdemlik. Ha valaki csúnyán szól hozzám vagy/és csúnyát mond, meg se védem magam, csak csendben maradok és azt gondolom, hogy ‘igaza van’.
2019. jan. 16. 07:23
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Tudom mit èrzel.

De nagyon bátor vagy!

Amiatt mert bántottak 8altalanosom maradt.

Legy eros es tanulj,ilyenek miatt ne hagyj veszni semmit.

A sajàt èletedrol van szo.

ilyenek miatt ne menjen tönkre.

Okos ember okosan is àll hizzád...tehát kik ezek????

2019. jan. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom miért kell bántani a szülőket.

Bárkinek alakulhat rosszul az élete. És higyjétek el nem kell sok hozzá.

Az anyuka dolgozik, megteszi ami telik tőle. A kérdező tanulhat, még bármit elérhet.

Olyan könnyű ítélkezni.

Hogy miért szült? Valószínűleg nem gondolta akkor, hogy ez lesz.

Házasságkötéskor sem gondolunk a válásra pedig benne van a pakliban.

2019. jan. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó, és? Így alakult, de mi jogon nézi le a gyereket azért, mert elment dolgozni és segített a család eltartásában, különben éhen haltak volna? Pont, hogy az anyjának ezekkel kellene eldicsekednie. Látom itt sokan nem bírják felfogni a kérdés lényegét, nem csak az utolsó, de előtte sem. Miért nem tanult, mikor dolgozott. Talán mert egy 16-17 évesnek nem az a dolga, hogy egész nap dolgozzon. Szerintem más sem csinálta volna jobban, hiába jár a szája...
2019. jan. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád nem téged szégyell hanem magát!!!

A helyedbe biztos nem mennék vissza abba a suliba, hanem estire jelentkeznék, és mellette 4 órába dolgoznék.

Maradna magadra is pénzed amit tanulásra, jobb ruhákra költhetnél.


Ettől megnőne az önbizalmad is egy kicsit!


Még nagyon fiatal vagy, de tanuld meg lesz@rni más véleményét.

Ja, és tudod miért néznek ÚGY ? Mert ìgy áll a szemük:)))

Mindig erre gondolj, egy idő után vicces lesz.


Abban is biztos lehetsz, hogy aki téged lenéz, őt is lenézi valaki.

2019. jan. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Szia!

SEMMI szégyellnivalód nincsen!!! Ezt KELLETT tenned abban a helyzetben, nem a te kedvtelésből hagytad ott a sulit. Ne szégyelld a helyzetet, legyél magadra büszke, hogy felelősségteljesen viselkedtél, segítetted a családodat. Ha már nincs szükség erre, és vissza tudsz menni befejezni az iskolát, tégy úgy. Van esetleg másik suli a környéken? Lehet jobb lenne egy idegen környezetben, ahol nem ismernek az emberek, így tiszta lappal tudsz kezdeni. Kérlek ne engedd, hogy a többiek lenézése kedvedet szegje, ha van kedved tanulni, menj vissza, nem fogod megbánni! Hidd el, nem vagy ezzel egyedül, de sokan akik kiesnek a rendszerből, már vissza sem mennek befejezni, amit elkezdtek, de bennem van erre szándék!

Én érettségi után szúrtam el 3 évet, de most fejezem be nemsokára az első vizsgaidőszakomat. Engem is frusztrál, hogy a korombeliek közül sokan már megszerezték a diplomát, de ez van, mindenkinek más az életútja, attól nem lesz senki sem jobb vagy rosszabb, hogy hol tart épp az életben.

Nagyon sok sikert és boldogságot kívánok neked, meg tudod csinálni!

2019. jan. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
*benned
2019. jan. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok pozitív választ! Nagyon-nagyon jól esnek! Csak azt nem értem a körülöttem lévő emberek miért nem tudnak az ‘úgyse lesz belőled senki’ helyett ha nem is így állni hozzá, de legalább csendben maradni.

Amiatt is sokat bánkódtam, hogy ugye a nyáron nem tudtam találkozni a barátaimmal, elmenni velük ide-oda, napszámba jártam, ahogy tudtam és azt a pénzt is anyának adtam. Így nem igazán vannak barátaim, akiket tényleg annak mondhatok. Sajnos nem sokat vagyok velem egykorúakkal vagy hasonló korúakkal. De azt vettem észre, hogy azok a felnőttek akikkel együtt dolgozok és napszámba jártam velük sokkal de sokkal nyitottabbak, kedvesebbek és megértőbbek mint mondjuk sok volt osztálytársam szülője vagy a velem egykorúak. És egy előző te kitérve, apámnak alkohol problémái bizony vannak rendesen, de emellett piszok jól keres, csak elitta meg különböző drága, de felesleges holmikat vett magának. Anyum meg nagyon sokat gürizik, látom rajta mennyire fáradt minden nap, nem hibáztatom őt semmiért, mindent megtesz értünk amit tud, tavaly év végén még egy szebb lakásba is el tudtunk költözni. Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2019. jan. 16. 15:14
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Sokan meg leérettségiznek, kitűnővel végzik az összes osztályt, sőt az egyetemet is, aztán mégse lesz belőlük semmi. Nem az mutatja meg, hogy milyen ember vagy, hogy hány iskolád van.
2019. jan. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Lassan oda jutunk h a gyerekek dolgoznak nevelik fel egymást.. Közbe oda a jövöjük mert a szülő nem képes védekezni minden bolondbak szülnek a nők a nyomorba alkoholista dologtalan nicstelen életcél nélküli pasiknak..
2019. jan. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Az én apám is alkoholista, kedves kérdező. Sajnos átérzem a helyzeted, a mi életünk is miatta olyan, amilyen. Iszonyatosan megterhelő és hátráltató tényező tud lenni egy ilyen családtag. Egyet tudok javasolni, most használd ki ezt a helyzetet, és menj vissza tanulni, mert ki tudja, meddig játssza a mintaapát. Próbálj meg magadra, a saját jövődre koncentrálni, most ezzel tudsz a legtöbbet segíteni magadon és a családodon is. Ha van egy érettségid, már több lehetőséged van az életben, a tanulás új kapukat tud megnyitni előtted. :)
2019. jan. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!