Reménytelen vagyok?

Figyelt kérdés
Tavaly 11. osztályban kiestem a suliból. El kellett mennem dolgozni és közben az öcsémről gondoskodni, anyum teljes munkaidőben dolgozik reggeltől estig, de így se keres túl sokat és az öcsemre se ‘maradt ideje’ idén ez változott, apám hajlandó lett besegíteni, így félévtől folytathatom a sulit estin. De teljesen elveszettnek érzem magam és félek visszamenni valamiért. Rengetegen lenéznek amiért abba kellett hagynom a sulit egy időre, azt mondják úgy se lesz belőlem senki. És az a nézésük amikor kérdeznek az iskoláról én meg válaszolok..Szörnyű. Szörnyű bűntudatom van magam miatt, hogy nem tudtuk máshogy megoldani, hogy így történt az egész, a volt osztálytársaim idén érettségiznek és a sírás kerülget folyton, hogy most én is ott lehetnék és tervezhetném velük az osztálytáncot stb. Tudom, hogy anyum se büszke rám és szégyenli, hogy így alakult. Bárki kérdez bármit a suliról meg velem kapcsolatban mindig kitér a válaszok elől, hallom ahogy dicsekednek neki, hogy az ő gyereke így meg úgy teljesít az iskolában ő meg csak mosolyog és olyan szomorúan néz. Egy ideig azt hazudta mindenkinek, hogy még járok iskolába. Úgy érzem szégyell engem. Annyira bűntudatom van emiatt(igazából nem teljesen értem én se, miért érzek bűntudatot), hogy sokszor nem is eszek, egyenek a többiek, ők megérdemlik. Ha valaki csúnyán szól hozzám vagy/és csúnyát mond, meg se védem magam, csak csendben maradok és azt gondolom, hogy ‘igaza van’.
2019. jan. 16. 07:23
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Nem mondtam egy szóval se, hogy nem tanultam az idő alatt amíg dolgoztam! Ahogy azt se, hogy nem akarok innen kitörni! Egyszerűen csak olyan sok negatívat és lenézést kaptam több irányból is, hogy nem vagyok magamban és jövőmben biztos. De köszönöm a válaszokat!
2019. jan. 16. 08:36
 12/32 anonim ***** válasza:
79%
Próbáld meg kizarni a külvilágot. Vagy ha kényes kérdést tesznek fel, akkor próbálj meg semlegeses válaszolni. Többet nem írok, mert csak ismetelnem a többieket 😊
2019. jan. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Egészségügyi suli? Ott van anatómia.

Azért néznek így, mert egy csórónak az egyetlen kitörési pont a tanulás.

2019. jan. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem anyukád nem téged szégyenl,hanem a helyzetet,amibe kerültél az anyagi helyzet miatt. Ő egész nap dolgozik,h nektek meg tudja adni,ami kell,ha már apukád eddig nem tudott segíteni. De most már,ahogy írtad,szerencsére segít. Tudom,ennyi idősen a többiek előtt is ciki,ha szegényebb vagy,de arról nem tehetsz,h hová születtél. Később lehetnek jobb körülményeid,ha szorgalmasan tanulsz,aztán meg dolgozol.

És büszkén mondd ki bárkinek,h azért hagytad egy időre félbe a sulit,mert segítened kellett otthon,h rendeződjenek az anyagiak. Erre büszke lehetsz! Sok ennyi idősnek mindent a segge alá tesznek. Te pedig tettél vmit magadért és a családodért.

Ezt pedig a tanárokkal is meg lehet beszélni. Egy vmirevaló ember ezt inkább értékelni fogja.

Én azt mondom,légy büszke magadra! Sok sikert a továbbiakban!

2019. jan. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
82%
Szégyellje magát anyád, apád!
2019. jan. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Én 24 évesen érettségiztem le. 46 évesen szereztem meg a gyógyszerész diplomámat. Jelenleg egy gyógyszerészeti laborban dolgozom.

Tanulni sosem késő, és nem szégyen. Tanulj. Majd ha 40 éves leszel, akkor jön az az érzés, hogy lám mégis többre vitted mint azok akik most lenéznek. Sok sikert

2019. jan. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#1,#10: "Te meg nem is ismersz bąlf@xx..." Hehe. Vicces, amikor a troll mondja magára, hogy balf@xx. XD Ti. leugatod a gyereket a nemtanulásért, amikor azt nem is mondta, és utólag pont az ellenkezőjét tudjuk meg róla.
2019. jan. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen történésekért többnyire nem csak egy személy (esetleg az érintett) felelős, egy család esetében szinte minden családtag. A szülőknek erkölcsi "kötelessége" és felelőssége, hogy a gyereküket mindaddig támogassák, ameddig annak erre szüksége van, soknak akár élete végéig (és ez nem szégyen). Többek között éppen ez az, ami az embert kiemeli az állatvilágból, hogy létezik kölcsönös segítség és támogatás, nemcsak a kiskorúak és nemcsak a rokonok tekintetében.
2019. jan. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Te okos vagy képes vagy mindenre!Ne élj megfelelési kényszerben,hogy ki mit mond.
2019. jan. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Egy évet hagytál ki, ez még nem a világvége. :) Évvesztés vagy oviban visszatartás miatt is vannak veled egykorúak. Ha szeretnéd, nem csak estire, akár normál tanrendre is visszamehetsz, bár nyilván más sulit érdemes választanod, hogy ne a régi ismerősök vegyenek körbe. Új helyen nem kell magyarázkodnod, sulit váltottál, és kész. :) Ott tiszta lappal indulhatsz.
2019. jan. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!