Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyerekedre támadna egy...

Ha a gyerekedre támadna egy nagytestű kutya, megölnéd a kutyát?

Figyelt kérdés

Nem provokálásnak szánom a kérdést, csak nagyon kíváncsi vagyok a ti véleményetekre.


Egy Facebook csoportban olvasgattam egy megosztott cikk alatt a kommenteket. A cikkben a legutóbb történt kutyatámadásról és a kutyák elaltatásáról volt szó (pitbullok megcsonkítottak egy 13 éves fiút). Mindenki a kommentekben ellenezte a kutyák elaltatását és a gazdát okolta. Ezzel az utóbbival egyetértek, a gazda felelőssége ez az egész. De tételezzük fel, hogy a te gyerekedre támad rá egy kutya, esetleg több. Te megölnéd a kutyát/kutyákat (legalább megpróbálnád)?


2019. jan. 17. 14:49
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
59%

Inkább a kutyák gazdáját..


Volt ilyen eset nálunk, a kezét harapta meg a kutya, de nem volt bennem semmi rosszindulat a kutya iránt, a gazda volt balfék amiért nem javitotta meg a kerítését

2019. jan. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
49%
Meg én! Akkor is, ha az én kutyáimat támadnák meg durván.
2019. jan. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
94%
Amennyiben a helyzet olyan súlyos lenne, hogy csak úgy menthetem meg a gyermekem, ha megölöm a kutyákat, akkor igen, megtenném. Viszont a támadás után nem keresném meg és ölném meg őket, azért küzdenék, hogy a gazdájuk minnél súlyosabb büntetést kapjon.
2019. jan. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
46%

Embert is addig rugdosnék míg mozog ha megtámadja a gyerekem, nem hogy egy kutyát.

Nyilván kockáztatnám a saját testi épségem a gyerekemért, tehát ha együtt sétálnánk és megtámadná egy kutya akkor nem gondolkoznék hogy a kutya túléli -e vagy sem,csak hogy elhárítsam a támadást.

Ha utána megkérdezném hogy támogatnám -e a kutya elaltatását akkor igen, hogy megelőzhető legyen a további támadás.

Ezek a kutyák már el vannak vadulva, nem hiszek a rehabillitációba hogy Magyarországon 100% -osan meg tudnák gyógyítani az ilyen kutyák lelkét.

Nem csak a pitbullokra gondolok vagy bármi nagykutyára, ezek a kis szőrgombócok is annyira alul vannak szocializálva és kényeztetve hogy röhögőgörcs fog el mikor meglátom hogy minden járókelőt "szét akarnak tépni" .

2019. jan. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
77%
Én állatmentő és állatvédő vagyok. De ebben a helyzetben nincs mérlegelés. A gyerekem élete a legfontosabb.
2019. jan. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
83%

Ott és akkor mindent elkövetnék, hogy a gyerekemet megvédjem a kutyáktól. amit találnék, azzal vágnám fejbe őket. Nem a meggyilkolásuk lenne a szándékom, hanem az, hogy ne árthassanak a gyerekemnek. Ha ennek más módja is lenne, például csak simán felkapni a gyereket, vagy akármi, akkor azt választanám, nem a harcot. A lényeg, hoyg a gyereket védeném.


Utána pedig feljelenteném a gazdát, és nem nyugodnéék, amíg nem lenne következménye a felelőtlenségének. Nem a kutyát kell elaltatni, amiért a természetes szerint viselkedett egy, a gazdája által nem kontrollált helyzetben.

2019. jan. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom láttatok-e már felböszül kutyát neki esni valaminek. Nekem nagyapám és a szomszédjuk két kutyája volt ilyen. Egymásnak estek ha egyszerre kiszabadultak. Ami iszonyat jól segített egy vödör vízet önteni közéjük akkor rögtön abba hagyta mindegyik.


De egy ilyen szituban nem tudsz megölni(meg egy másikban is nehéz) egy nagytestü kutyát. nem hiába tud egy felnöttet is megölni egy kutya. Ha még lenne is nálad fegyver vagy akár kés, egy felvadult nagyon gyorsan mozgó kutyát, nem tudnál meglöni vagy megkéselni annélkül, hogy a sansz benne lenne a gyerek megsértésében is. Max egy kiképzett ember, pl estleg egy vadász.


Persze, hogy a gyerek az els, nem csak az enyém hanem a másik gyereke is. ùgy tudom, hogy a kutya gazdája is rögtön segített a gyereknek, és elmenekült a gyerekkel, mert ez a legjobb megoldás ilyenkor. Ha csak nincsen vödör víz a közelben.

2019. jan. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
47%
Nem csak ha a gyerekemre támad, ha bárkire támad is megölném ha tudnám. Persze ha védekezésre/támadásra képtelen állapotba kerülne akkor már nem.
2019. jan. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
51%

Olvastam a cikket, ott elhangzott, hogy az adott kutyákkal már korábban is sok probléma volt, többször jelentették a gazdát is asszem.

Sajnos ebben az esetben tényleg az altatás lehet a megoldás, bármennyire is nem a kutya tehet a nevelés hiányáról.


Általánosságban a kérdés, nem hiszem, hogy lenne bennem annyi adrenalin, hogy egy ilyen agresszív állatot megöljek, bár nyilván ez sosem derül ki, ha nem kerül valaki ilyen helyzetbe, a stressz csodákra képes.

De valószínűleg nagyon hasonlóan viselkednék, mint ahogy a srác tette a hugi mellett, hogy én ugranék az állat útjába, hogy engem tépjen, ne a gyereket, neki van lehetősége elfutni és esetleg segítséget kérni (nyilván kortól függően). Szerintem ez ösztönös reakció lenne bármely szülőtől.

2019. jan. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
49%
Én már azért is törtem el állkapcsokat meg orrokat, ha valakinek a kutyáimra támadott a neveletlen dögje. Persze nem ezért, hanem mert még neki állt feljebb. Az én kutyáim mindig jól neveltek, lábhoz igazodnak. Odarohan valami korcs kétszáz méterről, és kaffogva nekik esik. Persze, hogy elverjük, mint a rongyot. Aztán rohan az a gyökér, hogy mit képzelek, hogy rugdosom a kutyáját. Olyan is volt, hogy ütni próbált. Tudod, hány ilyen barom van?
2019. jan. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!