Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerelmi bánat esetén mennyire...

Szerelmi bánat esetén mennyire avatkoztok bele a dolgokba (kamaszok)? Mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés

A párom lánya 16 éves, a héten "összetört a szíve". Járt egy fiúval 3 hónapot, akiért már előtte is odavolt a gimi kezdete óta, folyamatosan róla mesélt, az nagy dolog volt, ha odaköszönt neki a fiú. Aztán összejöttek, de már akkor is voltak kisebb problémák, hogy a fiú sok lánnyal beszélget még mindig, kocsikázni viszi őket, mást akartak ők ettől a kapcsolattól szerintem. Aztán a fiú szakított vele, mert "nem akar kapcsolatot", erre most kiderült, hogy összejött a párom lányának a legjobb barátnőjével... Szóval eléggé kivan szegény. Gondoltam arra, hogy csinálnék vele valami csajos programokat jövőhéten, pl. műszempillát nagyon szeretne már nyár óta, vagy elmennénk vásárolni, vagy spa-ba kicsit. Az anyukája kisbabával van otthon, neki most nem nagyon van ideje ilyenekre... Vagy arra is gondoltam, hogy kimozdulhatnánk, és elmehetnénk egy kirándulós hosszúhétvégére egy kis wellnessezéssel egybekötve, és jöhetne mondjuk két barátnője, csak mi lányok mennénk. Így nem kéne itt lennie a városba, nem folyton az Instagramot és a Facebookot nézné, hogy mikor tesznek ki valamit közösen, vagy mikor vannak együtt.


Ő volt az első barátja, és tényleg odavolt érte nagyon. A párom meg annyira nem tud ezzel a helyzettel mit kezdeni, hogy szóba sem hozza.



2019. jan. 19. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha igényli, akkor a programok jò ötlet. Én meghallgattam a lànyom, elmondtam a velemenyem, ha igenyelte ott voltam (vagyok)neki. Ezt mindig tudta, es tudja a mai napug is. A csalodàsait sajnos sajat maganak kell megelnie, meoldania, feldolgoznia. Ha szeretnel segiteni, legyel ott ha keri. De semmit ne ertess ra. Azt nem irtad egyebkent milyen a kapcsolat koztetek.
2019. jan. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jó nagyon szerencsére, ezért is rossz látni ezt. Meg én bátorítottam, hogy közeledjen a fiúhoz, ne csak "távolról csodálja", ezért kicsit hibásnak is érzem magam, hogy ez lett a vége...
2019. jan. 19. 11:21
 3/3 anonim ***** válasza:
92%

Ez a probléma ezekkel a rajongó típusú lányokkal,hogy a fiúk úgy vezetik meg őket,ahogy akarják. Mert még attól is egekben repdesnek,ha egy fiú rájuk néz.

Nekem kapásból 3 dolog jut eszembe:

1. Beszélj róla,hogy hanyagolja egyenlőre a kapcsolatokat. Ennek nyilván való oka, hogy éretlen, stabil kapcsolathoz pedig két érett személyiség kell,tini kor nem feltétlenül egyenlő azzal,hogy az ember éretlen.

2. Szervezz valami vidám programot ,de ne erőltesd.

3. Biztosítsd,hogy ott lesztek neki,és ha van valami problémája, nyugodtan mondja el,de egyik szülő sem faggassa

2019. jan. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!