Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennétek ha valaki egyszer...

Mit tennétek ha valaki egyszerre jelentene boldogságot és szomorúságot az életetekben?

Figyelt kérdés

Van egy lány az életemben aki hirtelen jelent meg és nagyon sok mindenben megváltoztatott. Én többet éreztem, ő nem, bár sosem kaptam egyértelmű választ. Már azóta a legjobb barátomnak tartom hogy megismerkedtünk és senkiben nem bízom meg annyira mint benne. Mindent elmondok neki ha valami bánt és ő ugyan így tesz. Nemrégiben összejött egy sráccal és azóta nagyon változó a hangulatom. Néha úgy érzem ez így van rendjén, de néha hihetetlenül bánt. Tudom, hogy nekem kellene túltennem magam ezen, de remélem van olyan köztetek aki érti miről beszélek.


Igazán boldog akkor vagyok ha vele tölthetem a szabadidőm vagy ha csak egyszerűen beszélhetek vele. Keservesen ragaszkodom ebbe az átmeneti boldogságba, mert mostanában nincs más ami felvidítana. Ő az egyetlen az életemben akiben tényleg megbízom és belegondolni is félek mennyire nehéz lenne elengedni. De ez lenne a helyes és egyetlen megoldás?


Ha valakinek kérdése van arra nagyon szívesen válaszolok és köszönöm a rám fordított időt!


(Úgy éreztem ez a megfelelő kategória, ha mégsem, elnézést kérek)



2017. márc. 17. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell eldöntened. Vagy megbékélsz a helyzettel, vagy minimalizálod a vele töltött időt. Utóbbi könnyebb.
2017. márc. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam, és sajnos el kellett engednem a lányt. Tudod, fiú-lány barátság csak addig létezik, ameddig mindkét fél szingli. Ha már bekavar valaki más, akkor vége.

Még az is elképzelhető, hogy eddig te voltál neki az első számú srác az életében, most viszont valaki fenekestül felforgatja az életét, főleg ha szerelmes. A szerelem vak, a szerelem barátságokat tesz tönkre. Nem csak a lányoknál van így. Egyik legjobb fiú barátom szintén így ,,vesztettem el", barátnője lett, és azóta ha havonta-kéthavonta összefutunk, akkor is csak nagyon kevés időre, mert várja haza a barátnője. Nagyon szar érzés, tudom. Főleg ha egy lányról van szó, akit szeretsz, ezt is tudom.

Még azt hozzátenném, lányokkal nem szabad barátkozni. Én is sokszor beleestem ebbe a hibába, már egy lánybarát sincs az életemben. Amint kapcsolatuk lesz, eltűnnek, hiába voltam én a legjobb barátjuk... Ha szerelmesek, kapnak egy legjobb barátot, aki testileg is kielégíti a szükségleteiket. Az ám aztán az igazi összhang...

Próbálj meg ismerkedni, kapcsolat céljából, ne barátkozás céljából, és akkor nagy szerencsével talán te is részese lehetsz az összhangnak.


Fel a fejjel, és kitartást!

2017. márc. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
elkerülöm az ilyen embereket jó messzire.
2017. márc. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Eddig még nem vettem észre változást. A változás bennem történt. Először egészen jól fogadtam a helyzetet. Elfogadtam, hogy ez így működik és nem tudok tenni ellene semmit, csak örülni ha ő boldog. De együtt töltöttünk egy hétvégét ahol teljesen kizártam a világot és csak vele foglalkoztam. Olyan érzésem volt mintha együtt lennénk. Ekkor tudatosult bennem, hogy mi is az ami nem lehet az enyém. Egy tökéletes személy akiben semmi kifogásolhatót nem találok. Aki ugyan úgy áll hozzám mint eddig hiába van barátja. Tudja, hogy sokat jelent nekem. Ezután a hétvége után ha tudom, hogy a barátjával van, így nem jut rám annyi ideje, szó szerint elveszettnek érzem magam? Féltékenység, irigység? Meglehet. Éppen emiatt nem érzem jó embernek magam. El kellene fogadnom és boldognak lennem, mert ő is az. De mégsem tudom irányítani az érzéseimet.


Félek elmondani neki. Félek elveszíteni. Félek belegondolni, mi lenne velem ha hirtelen eltűnne. Soha nem éreztem ilyen kötődést.


#2-es: Nem örülök, hogy tudod miről beszélek. De megnyugtat, hogy megértesz. Köszönöm.

2017. márc. 17. 17:59
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Én tapasztalatból azt tudom mondani, hogy egy lánynak csak a pasija van, és kész. Te csak arra vagy jó, hogy szórakoztasd. Amolyan szamár, épp nincs kéznél a ló.

Ha bevallod a dolgot, onnantól kezdve semmi nem lesz ugyanolyan. Ő nem fogja tudni, hogy miként viszonyuljon hozzád. Simán el fog dobni téged. Ámbár lehet ez a megoldás. Egyrészt vége lesz, másrészt talán kiszeretsz belőle.


(1-es voltam)

2017. márc. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van. Csak elszomorít az, hogy nem lehetek őszinte. Eddig nem féltem kimutatni mit érzek. Most már igen. Gyáva vagyok és nem merek szembenézni a következményekkel.
2017. márc. 17. 18:16
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is kevesebb időt kéne vele töltened, akár fokozatosan is eljutni odáig, hogy a végén már egyáltalán nem törődtök egymással. Nálam úgy volt, hogy a sráccal, akivel össze szerettem volna barátkozni, körülbelül 3 hónapig nem találkoztam, így képtelen voltam lemondani róla. Jelenleg sem érdekel.
2017. márc. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetbe voltam én is. Borzasztóan szerettem azt a fiú a korkülönbség mev a távolság ellenére,de ő csak barátként tekintett rám aztán lett barátnője teljesen összeomlottam.. én meg had ne írjam le mennyire féltékeny voltam XD egyszer totál érzékeny voltam egyszer meg kőkemény. Azóta már nem írjuk le egymásnak hogy mi bajunk hogy vagyunk stb (szerintem csak unalomból ír rám) még azért remélem legbelül,hogy újra minden a régi lesz :)
2017. márc. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Történt azóta valami veletek kérdező?


Hasonló, de kicsit más helyzetben vagyok. Van egy lány aki szintén hirtelen jött az életembe. Kapcsolatban volt egy külföldi sráccal, akivel nem ment minden jól, ezért gondoltam miért ne próbálnám meg. Amúgy is nehezen ismerkedek és nyílok meg, és ő közeledett hozzám inkább, igaz csak messengeren eleinte, de már akkor éreztem iránta valamit, vártam is hogy írjon mindig. Egyszer találkoztunk, akkor nem volt semmi, elég viharos volt a messenger kapcsolat is miattam, mert akartam őt, de sose mondtam ki teljesen nyíltan. De folyamatosan flörtöltünk és nyílt célozgatások is mentek végig hogy vágyunk a másikra. Utána szakítottak, elkezdtünk kavarni, de akkor is mondta minden alkalomnál hogy kár volt stb csak jó velem lenni addig se gondol a volt faszijára, aki időközbe megkereste hogy próbálják meg újra.. Ekkor se mondtam ki nyíltan h mit érzek, csak találkoztam vele még így is párszor, hogy tudtam hogy visszamegy hozzá, mert öröm volt minden vele töltött pillanat és nem akartam ezt a kevesen is elrontani. Sajnos ilyen a természetünk, hogy nehezen nézünk szembe a tényekkel és a nyilvánvalóval, ha érzelmek is bekavarnak. Közben beszéltünk sokat rólunk, hogy nem tudna most engem szeretni így hogy még mást szeret még stb. Idén is többé kevésbé folyamatosan kapcsolatban voltunk, viszont már nem személyesen, miközben tudtam hogy nem halad sehova, és el is mondta hogy szar a kapcsolata és nem lesz olyan mint régen, de ettől függetlenül nem fogja meggondolni magét velem kapcsolatban, mert nem érezte azt amit kellett volna velem(tehát csak jó volt foglalkoztam vele). De képtelen voltam elengedni ezt a keveset is ami maradt, tehát kb hogy barátként kezel. Nincsenek már együtt, most nemrég találkoztunk egy hétvégi iszogatás kapcsán, kavarhattunk is volna, de megálltam, mert nem akartam hogy rosszabb legyen csak, hogy én odavagyok érte, másnap meg azt mondja hogy ez kár volt megint. Csak megőrít a tudat, valójában hogy sose az volt a gond hogy mást szeret, egyszerűen én nem voltam elég neki. És ezt most el kell fogadnom és elengednem, de annyira nagyon nehéz és nem is akarom megtenni pedig tudom hogy ez a helyes döntés, de nem megy, belegondolni is rossz hogy ennek is vége lesz, mert így még benne van a hit és a lehetőség hogy összejön egyszer, de fel kell ébrednem de nem bírok. Szörnyű.


Fogunk találkozni valamikor, hogy beszéljünk, és el fogok mondani mindent őszintén és kész, akkor talán le tudom zárni, de így nem. Mert ezt kell tennem. Ki kell törölnöm az életemből teljesen. Mielőtt kavar vagy összejön valaki mással, mint a Te esetedben kérdező, én ezt nem tudnám elviselni, hogy kevés voltam.


De szívesen fogadok el tanácsokat vagy észrevételeket ezzel kapcsolatba, ki mit csinálna? Tudom mi a jó döntés, de nem akarom, hogy fájjon.

2017. máj. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Előző vagyok.


Annyit még hozzátennék, hogy tiszában vagyok vele teljesen, hogy alárendeltem magam kb, (párszor dobáltuk a szerepeket ide-oda, hogy ki is akarja ezt, de többségébe én rendeltem alá magam) mert ez a kevés is amit kaptam maga volt a csoda. És ebben pont ez a legszörnyűbb, hogy tiszában voltam/vagyok ezzel, és mégis. Önértékelés/önbecsülésből nem állok jól, ezzel is tisztában vagyok.


Viszont az egészet azért kezdtem el, mert végre találtam valamit ami tényleg érdekel és amiért küzdhetek és már az elejétől kezdve úgy éreztem, hogy élek. És ez mindent megért. Kiléptem a komfortzónámból teljesen, mert volt miért és elképesztő volt.


És most annyira félek ettől is, hogy visszazuhanok a semmibe ahol voltam, ha minden kapcsolatot megszakítok végleg és lezárom. Csak így nem lehet küzdeni érte, hogy nem hagyja. Nem látok most semmi más pozítívat sajnos. És ezzel is tisztában vagyok, hogy ez nem egészséges, hogy egy lány miatt érzem, hogy értelme is van életnek, pedig mosz először éreztem életembe úgy igazán, hogy tényleg élek.


Véleményeket nagyon megköszönném, persze az értelmesekre gondolok.

2017. máj. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!