Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bírósági pertől számítva...

Bírósági pertől számítva mikor kérhető a gyermektartás díj csökkentés?

Figyelt kérdés
Keresetet nyújtottam be a bíróságra, gyermektartás díj emelésével kapcsolatban. Mediátor segítségével megállapodtunk két gyermekre havi 40 ezerben. Az Apa viszont már kihangsulyozta, hogy kérni fogja a csökkentést. Mikortól teheti ezt meg?

2019. jan. 23. 14:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
7%
De, fogjak. Nem vonnaknbe a világon senki mást.
2019. jan. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
80%

Ilyen kérdés alá szerintem nem olyan válaszokat vár, ami a saját elképzeléseitekből vagy legendákból vannak összerakva. Attól, mert ti úgy gondoljátok valamiről, hogy biztos úgy van, a jog máshogy működik.

Kérdező, inkább egy jogi fórumon tedd fel ezt a kérdést. Itt nem fogsz normális választ kapni, de ott elmondják a lehetőségeidet.

2019. jan. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm és teljesen igazad van!
2019. jan. 23. 16:34
 14/26 anonim ***** válasza:
53%
Két év múlva tudja kérelmezni. De ha van eszed, addig te szépen gyűjtögeted a blokkokat, számlákat a gyerekek havi költségeiről, és majd az orra alá dugod. Aztán szépen kérelmezed az emelést.
2019. jan. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
52%

#11, ne zavarjon egy percig se, hogy a jogszabályt idéztem... amit persze szokás szerint lenulláztak az anyucikák... de sebaj, dönteni a bíróság dönt, nem az ő vágyálmaik...

Egyébként még egy legendát megcáfolok, BÁRMIKOR lehet csökkentést kérni, ha az illető körülményei döntő módon megváltoztak... és nem, nem csak az újabb babucikácska születése tartozik ide, hanem például a munkahely elvesztése is...

2019. jan. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
29%

40e Ft 2 gyerekre semmi, én 60-at kapok ugy hogy szlaval igazoltam mindent es meg igy sem eri el a felét se!

+ megiteltek elmaradtat reszletben 46e Ft/ho, holott csak 50% tudnak vonni a 120as nyugdijabol. Viszont van egy öröksege amit a bnő beszamitott.

Nem erdemes kibujni a fizetes alll, nem egyeznek bele a 40-be!

2019. jan. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
50 et szerettem volna kérni a 2 gyermekre, Ő 30 at ajánlott fel és, hogy segít mindenben(eddig egy pár zoknit nem vett a gyerekeknek) nem fogadtam el így egyezett bele a 40 be!
2019. jan. 23. 17:31
 18/26 A kérdező kommentje:
Így, hogy nincs munkája így egyezett bele a 40 be szóval gondolom erre már nem hivatkozhat.
2019. jan. 23. 17:34
 19/26 anonim ***** válasza:
46%

9es! Ez nem baromság!

Nincs olyan h nem fizet és megússza. Ha tetszik ha nem le is ültetik ha nem keres munkát és az állam előlegez, amit beis hajtanak rajta! (ha valaki nem megy közmunkara, mindenképp be kell vonulnia és viszik!).

Onnantól hogy megvan a végzés vissza menlőeg is kifizetetik vele!

Fegyőr voltam! Sok ilyennel találkoztam!

2019. jan. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
64%

A 10-es egesz egyszeruen leirta mi a teendo es mik a szabalyok es ennyi!! Folosleges pontozgatnotok lefele itt mindenkit mert azt hiszitek az nem ugy van. Valoban egy bizonyos %-ot itelhetnek meg csak raadasul altalaban a bejelentett munka utan sajnos. Nem biztos hogy kivizsgaljak azt hogy o feketen melozgat mert senki nem tudna rabizonyitani, ugyan ebben a cipoben jartam en is ugyhogy nem a semmibe beszelek mint itt sokan masok akik azthiszik ok tudjak aztan meg gyermekuk sincs!!


Ja es nem faj a lepontozas, szanalmas es gyerekes viselkedes.

2019. jan. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!