Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek vannak e olyan...

Szerintetek vannak e olyan szülők, aki irigyek a saját gyerekeikre? Pl anyuka vagy apuka nem tanult, próbálják gátolni a gyereket a fejlődésben.

Figyelt kérdés
2019. jan. 24. 13:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak, én is ismerek ilyet!

Legjobb barátnőm szülei is ilyenek. Anyukájának 8 általánosa van, egész életében betanított aljamunkákat végzett. Apjának meg szakmunkás sulija van, de nem lett belőle jó szakember, kb csak csapong ide-oda.

Mindig szegények voltak emiatt. A lányuk viszont nem ilyen életet akart magának, hanem tanulni akart, és vinni valamire. Mivel ovis korunk óta barátok és szomszédok vagyunk, ezért ismerem jól a családját. A szülei már azon is ki voltak bukva, amikor 8.-ban közölte hogy ő gimnáziumba akar menni. Szerintük a gimi csak időpcsékolás, inkább menjen ő is szakmunkásba, tanuljon vmi szakmát 3 év alatt, aztán húzzon el dolgozni. Nagy nehezen végül rávette őket, hogy gimibe mehessen. Színötössel érettségizett, és felvették egyetemre. A szüleinek persze ez sem tetszett, mondván minek pazarolja az éveket arra, hogy hülyeségekkel tömik a fejét, menjen el dolgozni, az legalább hasznos, és pénzt keres. A csajnak végül elege lett ebből hogy a szülei folyton vissza akarják húzni, és elköltözött, koleszos lett az egyetemen.

Azóta végzett mérnök lett, és jól fizető állása van.

Ők viszont még mindig irigyek rá, most sem ismerik el. Olyanokat mondanak rá hogy pl. "az íróasztalnál meg a számítógép előtt ülés az nem munka, az csak láblógatás." Szerintük csak a fizikai munka ér valamit, és baromira szúrja a szemüket, hogy a lányuk egymaga jóval többet keres, mint ők ketten együttvéve.

Borzalmas szülő az ilyen.

2019. jan. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Jah én is ismerek ilyet. Férjem szülei. Ők hivatásos melót végeznek, van egy átlag kerestük. Férjem informatikai munkát végez. Nincs végzettsége mert az iskolát sajnos nem tudta elvégezni, otthagyta, de amit felszedetz tudást azzal el tudott helyezkedni. Nos most ott tart hogy egyedül annyit keres mint a szülei együtt, feltornazta magát a rang létrán, és nem egyszer tettek már a szülei megjegyzést erre hogy mennyit keres, bezzeg ők... Egyeseknek savanyú a szőlő, de hogy a saját gyerekükre irigynek lenni az szerintem undorító. Van egy fiunk, én nem éreznék mást csak végtelen örömet és büszkeséget ha majd akár 5-ször többet fog keresni mint mi, vagy sikerül 3 diplomát szereznie. Nem fogom gátolni ebben, sőt, támogatni és buzdítani fogom.
2019. jan. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!