Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjak le a pót- apámrol?

Hogy mondjak le a pót- apámrol?

Figyelt kérdés

Meg akarok tőle szabadulni. De nem tudom mit kell tenni ilyenkor . Mert ő nem akar rólam . Pedig utál engem . Csak túl ciki neki ezt beismerni .

Ráadásul még csak a végrendeletében se vagyok benne . Mit tegyek hogy meg szabaduljak tőle ?



2019. jan. 29. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Most akkor meg szeretnél szabadulni tőle de az öröksége kellene? ("Ráadásul még csak a végrendeletében se vagyok benne")?
2019. jan. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Kevés az infó!


Kérdések:


1. Milyen idős vagy?

2. Együtt laktok?

3. Mióta nevel?

4. Miért kellene, hogy bevegyen a végrendeletébe?

2019. jan. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha most szépen megfogalmaznád mi is a bajod?
2019. jan. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

További kérdések:

Mi az a pótapa? Örökbefogadó szülő, nevelőszülő, anyukád új párja aki örökbe fogadott, anyukád új párja aki nem fogadott örökbe, keresztapa, valami kirendelt mentor, milyen jogi kapcsolatban álltok?

Mit értesz "megszabadulni" alatt? Elköltözni tőle, megszakítani vele a kapcsolatot, elválasztani édesanyádtól, örökbefogadói jogviszonyt megszüntetni, megölni?

Vagy valamilyen nem jogi függésben tőle? Pénzt ad, etet, lakbéredet fizeti, a lakásában élsz, használod a kocsiját, hasonlók?

2019. jan. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

1 : 14 vagyok ,elköltöztünk tőle de tartanom kel vele a kapcsolatot

2 : Anyukám az után ment hozzá miután én már 3 éves voltam ( nem a vér szerinti apàm ) aztán örökbe fogadott

3: azt szeretném hogy ne legyen a jogi apám

4: mindig azt mondta az anyam hogy hadjam ezt az egèszet mert lesz majd örökségem de láttam a végrendeletét .

5: csak szünetben látom es nem függők tőle semmilyen módon és azt szeretném hogy ne keljen ilyenkor se vele lennem és hogy nehogy egyszer bepereljen szűlő tartásért

2019. jan. 31. 17:15
 6/6 kovpet ***** válasza:

Ha örökbe fogadott, akkor az végleges.

A szülőtartás meg sok év múlva lesz aktuális, lehet, addigra más lesz a jogszabály vagy esetleg te nem élsz már addigra. Ellenben most gyerektartást kell fizetnie utánad.

2019. jan. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!