Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak hogy elengedjenek?

Mit mondjak hogy elengedjenek?

Figyelt kérdés

Én egy 17 éves lány vagyok, akit még nem érdekelt a bulizás, inkább ilyen otthon ülős voltam, mert barátaim sem nagyon hívtak sehová...

Pár barátommal kimentünk az augusztusi tűzijátékra, majd ők elmentek bulizmi a rióba.

Engem is hívtak, de én ilyen helyre nem akartam menni, nem az én világom, meg ugye a szüleim sem engedtek volna el.

Sokan már ennyi idősen szórakozó helyekre járnak, én meg még egyikben sem voltam.

Viszont van egy haverom aki egyik hétvégén házi bulit tart és elhívott.

Én szeretnék menni, de attól tartok hogy a szüleim nem fognak elengedni mert féltenek.



Egy kicsit korábban visszamenőleg megkérdeztem a szüleimet, hogy ott aludhatok-e a haveromnál úgy hogy mások is lesznek ott és nemet mondtak mert nem akartak éjszaka mászkálni, ha esetleg történne velem valami.

Megmondtam a fiúnak a nevét és hogy hanyadik kerületben lakik, sőt ha bővebb információt kértek volna akkor válaszoltam volna.



Így visszatérve a mondandómhoz, a fiú nem lakik tőlem messze, talán egy 20-30 percre van tőlem.

(Egyébként a fiúval már találkoztam többször is)

És mégis úgy érzem, ha megkérdezném akkor nem engednének el...

Alkoholt csak nagyon ritkán iszom és kis mennyiségben, szóval ezzel nincs probléma és ezt a szüleim is tudják.

De mégis nem tudom, hogy mit mondjak vagy mit csináljak, hogy elengedjenek.

Kérlek csak normális és segítő választ írjatok!



##házibuli
2018. szept. 8. 11:36
 1/2 anonim válasza:

Kb azt amit ide írtál. Hogy te nem igényelsz diszkózást meg nagy bulikat. Viszont egy ilyen visszafogott egyszerű bulit élnél. Tehát mond el nekik hogy neked ez tetszene hogy viszonylag kevés ember, ismerősök meg barátok között lennél. Ha tudják hogy nem iszol akkor hozzáteheted hogy felelősséget tudsz vállalni magadért.

Illetve ahogy mondtad közel van tehát ha nem tetszik akkor akár haza is tudsz menni bármikor , nem kell érted menni.

2018. szept. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 HaEv ***** válasza:
39%

Kedves Kérdező!

Ha a házibuliban van ott olyan, aki vigyáz rád, aki képes helyetted felelősen dönteni, ha te nem akarsz, vagy ha tablettát tesznek az italodba, észreveszi a tüneteket és a baj előtt hazavisz - akkor gondolom, a szüleid is el fognak engedni. A leírásodban azonban egyetlen szó sincs arról, hogy ilyesmire egyáltalán gondoltál volna.

NEKEM ígérj meg valamit: ha a szüleid el is engednek, amint a női megérzésed azt súgja, hogy gond lehet, tipli és hazamész! És ha fura az alkohol vagy bármi íze a poharadban, azonnal kiöntöd és hazaszaladsz!

Egyszer egy sittes ismerősöm hasonló helyzetre annyi tanáccsal látott el, hogy: okos légy, hülye sok van! Ezt javaslom Neked is.

2018. szept. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!