Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen esetben mekkora összegű...

Ilyen esetben mekkora összegű szülőtartást állapíthatnak meg?

Figyelt kérdés
Ha éppen munkanélküli vagyok, vajon mekkora összegű tartást állapíthatnak meg?
2019. jan. 30. 16:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%

"Ha éppen munkanélküli vagyok, vajon mekkora összegű tartást állapíthatnak meg?" - Kérdező, jó eséllyel semekkorát.

#5, ennek nem hogy az aktuális rezsimhez, de még a gengszterváltáshoz sincs köze, a szülőtartás mint a rokontartás egyik alesete az 1952-es Ptk-ban is kb ugyanúgy szerepel.

Az újdonság annyi - és ez a Kérdezőt épp nem érinti - hogy pár éve már nem csak a szülő, hanem a rászoruló szülőt gondozó magánszemély vagy intézmény is perelhet szülőtartásért. Régebben ezt csak maga a szülő tehette, most meg már a neki bevásárló szomszéd vagy a nyugdíjasház is, ha a szülő nem tudja megfizetni a gondozást.

2019. jan. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Ügyvédre nincs pénzem, szerintem egy államit amit meg kirendelnek, nem hiszem, hogy jól sülne el. Ha elverte a pénzét, akkor az önhiba megállhatja a helyét?
2019. jan. 30. 16:55
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Érdemtelenségre hivatkozhatsz. Ha tizenéve nem találkoztatok, ő sem keresett, szerintem nem állja meg a helyét az egész kereset.
2019. jan. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Keresni keresett, hogy van-e munkám :D

Érdemtelenség szerintem nem állja meg a helyét, mert a nevelési kötelezettségének eleget tett, már ahogy.

Az zavar, hogy én amíg nyomorgok egy 2x3m-es szobában, addig ő seggére vert millióknak, most meg sír, hogy nincs pénze.

2019. jan. 30. 17:15
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? Nyugdíjas már?
2019. jan. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Mondtam, rokkant ellátást kap.
2019. jan. 30. 17:24
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit. Az alapfeltetele ugyanis a gyerektartasdijjal szemben az, higy a sajat megelhetesedet nem veszélyeztetheti
2019. jan. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Remélem. És félre ne értsen senki, ha normálisan járt volna el velem nem lenne kérdés. Pl, ha tesóm kér segítséget nem is kérdés, hogy ahol csak lehet és tudok segítek.

De ez amit művelt anno, nem tudom és nem is akarom lenyelni.

2019. jan. 30. 18:02
 19/22 anonim ***** válasza:
85%
Ha van tesód, akkor nem kell egyedül viselned a terhet, már ha megítélik. Ezeket a dolgokat, amiket itt leírtál, jegyezd fel magadnak is dátumokkal, összegekkel, világítsd meg a bíróságon, hogy a szülőnek lennének tartalékai, ha nem bánt volna könnyelműen a pénzzel. Arra, hogy albérletben laksz, hozz tanút. Mondd el nyugodtan, hogy nincs szerződésed. A bíróság nem adóhivatal. Egyébként az önkormányzatok jogi osztályán szokott lenni ingyenes jogi tanácsadás, ezzel éljél mindenképpen, hátha tudnak olyant mondani, ami itt nem hangzott el, és hasznos.
2019. jan. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Az ingyenes tanácsadáson túl vagyok, nem mondom inkább, hogy amiket látták papírokat, milyen jelzővel illették a kedves szülőt. Mondtak, hogy ilyen mennyiségű irat mellett, szükségtelen ügyvédet fogadnnom.
2019. jan. 30. 23:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!