Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit reagálnátok,...

Szülők! Ti mit reagálnátok, ha a fiatok ezt tette volna? 20/F

Figyelt kérdés

Most volt a félév, és én otthagytam a sulit. Nem érdekel, unalmas és nem fogok a gép előtt ülni (programozó szak). Lementem a titkárságra és kiiratkoztam. A szüleim persze előtte már tudták.


Mit tanácsolnátok, merre tovább?



2019. febr. 1. 09:50
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
69%

Felnőtt, önálló emberként azt csinálsz, amit akarsz. Nyilvan önálló lakasod/albérleted van, fenn tudod tartani magaddal együtt, nekem a világon semmi beleszólásom non s az életedbe.


Ha otthon élsz, akkor viszont azonnal neki állsz munkát keresni és szépen beszállsz az eltartásodba, vagy mész amerre látsz és élsz, ahogy és amiből tudsz

2019. febr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
74%
Nos, az oke hogy kiiratkoztal addig amig van terved peldaul atiratkozol masik szakra, vagy esetleg van egy munkahely ahol alkalmaznanak. Mert az hogy te mar nagyfiu vagy es te dolgozni fogsz az semmit nem jelent, otthagytad a sulit akkor mit fogsz az oneletrajzodba irni? Honapokig vagy evekig fogsz munkat keresni mert nem vesz majd fel senki. Okosabbnak kellett volna lenned es nem a biztost a bizonytalanert adni!! Ha tudnam hogy a gyerekem at akar iratkozni vagy talalt munkat akkor oke tamogatom, de ha a bizonytalan semmiert uncsibol hagyta ott a sulit akkor bizony nem hagynam szo nelkul.
2019. febr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon csalódott lennék. Nem azért, mert kiíratkozott egy olyan iskolából, amit nem szeret, hanem azért, mert vadidegen emberektől kér tanácsot egy közösségi oldalon, hogy mit csináljon helyette.
2019. febr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
27%

Én olyan szülő vagyok, aki hagyott ott szakot.


Előszőr is sosem hagynám, hogy ideáig fajuljon a helyzet.


Már gimi elején kitöltetnék egy rakás tesztet a gyerekkel, hogy mi szeretne lenni, ha nincs álma. Aztán egy rakás olyat, hogy mihez van tehetsége. Aztán szépen végigvennénk, melyikhez mik kellenek és ezeket hogyan tudja elérni.


Ha esetleg az első szak csalódás lenne egy félév után, megmutatnám, mit is csinálnak a gyakorlatban azok, akiket kinézett magának. Ha így sem hozza meg a kedvét semmi, kiiratkozhatna. Nem várnám, hogy dolgozzon, elküldeném pszichológushoz, aki segít neki megtalálni azt, amit szeretne csinálni és tudja is.


Majd elküldeném az ehhez kapcsolódó képzésre. Ha fél év után ez sem felel meg neki, elvárnám, hogy adjon a rezsibe, amennyiben otthon lakik. Mindegy, miből. 3 hónapnyi ideje lenne előteremteni a pénzt.


Szerintem az a szülő, akinek a gyereke nem találja, mit szeretne csinálni, az valamit elrontott, ezért viselnie kell a felelősséget és biztosítani az összes lehetséges módszert, hogy a gyereke megtalálja önmagát és rájöjjön, mihez akar kezdeni az életével.

2019. febr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
71%
Bírom azokat akik azt írják, hogy kidobnák a saját gyereküket, ha nem tanulnak és nem dolgoznak, mert egyikük se tenné ezt csak valahogy itt irkálják ezt. Ugyan az kb, mint amikor valaki 23-26 évesen még otthon lakik (kiveszi mindenből a részét és rezsit is fizet) és arra is azt írják, hogy ez mennyire szánalmas már rég el kellett volna menni a szülő helyébe pedig már rég kivágták volna az utcára a "gyereket".
2019. febr. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
94%

Ennél a képzésnél kivételesen igaza van a kérdezőnek.

Ha unalmas neki a programozás, akkor az égvilágon semmi keresnivalója ott!

Minél hamarabb iratkozik ki, annál jobb.


A többi viszont tényleg szánalmas: ugyanis KELL lennie egy tervnek!

Akár továbbtanulásra, akár munkára.

És a kérdezőnek ezt kellett volna ideírnia.


Az egyik előző írónak van igaza, hogy a szülőnek ilyenkor már szintén kész terv kell, hogy mit csinál - beleértve a pszichológust is, ha kell - de ez a kérdezőt nem menti fel!

2019. febr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam ezzel és szerintem még sokan mások, mert teljesen más elképzelni egy szakot a leírások, mások véleménye vagy a pár órás nyílt nap alapján és ténylegesen megtapasztalni, ott tanulni. Kiválasztottam egy szakot, amiről azt gondoltam, hogy tetszene, de végül az első félévben rájöttem, hogy mégsem ezt szeretném tanulni, mert mégsem érdekel és ezért ki is iratkoztam. Az én szüleim támogatták az ötletet és ők is azt mondták, hogy akkor inkább keressek valami mást, amit szívesebben tanulnék. Ez is történt, kiválasztottam egy másikat, jelentkeztem és megcsináltam a szükséges érettségiket és közben egy másik nyelvvizsgát is, majd fel is vettek és most ott tanulok. Én a köztes időben otthon voltam, nem mentem el se dolgozni, se semmilyen tanfolyamra. A szüleim is csak annyit mondtak, hogy úgy csináljam, ahogyan én jónak látom és ahogyan szeretném. Nálunk ebből nem volt semmilyen konfliktus, abszolút mellettem álltak.


Az valóban jobb lett volna, ha van valami ötleted, hogy hogyan tovább, de azért még mindig nincsen veszve a dolog. Ha már most tudod, hogy inkább mit szeretnél tanulni vagy legalább van valamilyen elképzelésed, akkor annak utána kell járni, hogy mégis hol lehet, milyen, mi kell hozzá stb., illetve ez alkalommal próbáld kicsit alaposabban átgondolni a lehetőségekhez mérten. Ha pedig inkább el szeretnél menni dolgozni, akkor nyilván azt próbáld meg elintézni. Amúgy szerintem ezt a szüleiddel is nyugodtan megbeszélheted, biztosan segíteni fognak.

2019. febr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Andizsuzsi ***** válasza:
93%
Még van időd, jelentkezz olyan szakra, amit szívesen tanulsz. Addig pedig keress valami munkát.
2019. febr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
23%
Húsz évesen az indok hogy "unalmas"? Mindennek unalmas az alapjait megtanulni. És persze további terved sincs - dolgozni meg nyilván eszedbe sem jut.
2019. febr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
88%

Értelmes szülő ilyenkor vagy megpróbál meggyőzni, hogy hülyeség volt, amit csináltál és segít találni egy olyan sulit, amit szeretsz, vagy azt mondja, hogy rendben van, de akkor irány dolgozni, aztán majd benő a fejed lágya.


Tapasztalatból mondom: jobban jársz, ha MOST nézel olyan sulit, ami érdekel és szerzel egy normális papírt.

Érettségi után anno elkezdtem a programtervező szakot, de piszok nehéz volt a matek, nekem meg nem volt kedvem tanulni, hát otthagytam az egyetemet és 20 évesen elkezdtem dolgozni. Supportban, és kis cégeknél "mindenes informatikus" minőségben lehúztam 12 évet, aztán elegem lett és munka mellett, levelezőn végre megcsináltam a diplomát. Érdekes mód, amennyire nem ment korábban, felnőtt fejjel csont nélkül végig toltam. Azóta programozó vagyok, jó fizuval és bárcsak hamarabb megcsináltam volna a sulit!

2019. febr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!