Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Hogy reagálnátok ha a...

Szülők! Hogy reagálnátok ha a 21 éves lányotokat eljegyeznék?

Figyelt kérdés
Adott egy 21 éves lány, 18 éves kora óta együtt van a párjával aki most eljegyezte, és javában tervezik az esküvőt/közös jövőjüket. Nem tartanátok korainak? A lány még nem diplomázott, 2 éve van még az egyetemből. A fiú 1 évvel fiatalabb a lánynál. Mit szólnátok az esküvőhöz?

2018. aug. 1. 20:13
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Ez lemaradt:

Már 1 éve együtt laknak, mindketten dolgoznak az egyetem mellett, képesek eltartani magukat.

2018. aug. 1. 20:15
 2/29 anonim ***** válasza:
73%
Azt, hogy várjanak még az esküvővel. Éljenek együtt, tervezzenek együtt stb. Én korainak tartom és nem a koruk miatt, hanem ebben az életszakaszban még rengeteget fognak változni pár év alatt is. Azt az időt legalább várják meg. Ha később is minden rendben, akkor házasodjanak. Fölösleges sietni, senki nem fog lekésni semmiről.
2018. aug. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
87%
Ha egyetem mellett el tudják tartani magukat, akkor le a kalappal. Kicsit aggasztana, hogy ilyen fiatalaon kerültek össze, tehát nem lehetnek túl tapasztaltak. De ha egy éve együtt élnek, akkor már elég jól kell ismerniük egymást. Remélném a legjobbakat.
2018. aug. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%
Én felelős, döntésképes szülőként mindenképpen a GYK szakértő segítségét kérém!
2018. aug. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem meg sok boldogságot nekik! Felnőtt emberek, ők tudják, mi a jó nekik. Ha meg mégis rossz vége lenne, akkor az az ő problémájuk, ami idővel megoldódik, és tapasztaltabbak lesznek!
2018. aug. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
96%

Semmit nem szólnék. Felnőtt nő, külön él, saját élete van.

Gratulálnék, és az élet megy tovább.

Az igazság az, hogy én minden hírt amit a gyerekeim bejelentenek, felteszem magamnak másképp.

pl:

Lányom 21 évesen eljegyzi magát.

Én: hány éves voltam amikor a lányom apja eljegyzett? 20-21? Akkor nem ítélkezhetek, hiszen jó magam is ezt a lépést tettem meg.

2018. aug. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
62%
Mi olyan szörnyű ezen? Max. elválnak, ha nem működik.
2018. aug. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Sok boldogságot nekik :)

Örülj neki,hogy nem olyan akit még ennyi évesen is noszogatni vagy eltartani kell.

A házasság nem változtat szinte semmin,az együttélés a lényegesebb,hogy mennyire tudnak kijönni egymással.

Ha jól érzik magukat egymással,akkor nyugodjál meg kedves kérdező,mert nincsen semmi gond.

Ha esetleg lenne gond a lányoddal,akkor,ha jó a kapcsolatotok mindenképpen látni fogod a szemében.

2018. aug. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

- meglepődnék, hogy van egy 21 éves lányom :D

- meglepődök most, amikor rádöbbenek, hogy a korom alapján lassan lehetne (basszus :D)


viccen kívül, örülnék neki, mert boldog :) lehet, hogy nem tart örökké, de:

- eljegyzést is fel lehet bontani meg házasságot is, nem örökre dönt az élete felől (szerencsére már nem a XVIII. században élünk)

- valszeg ismerném a lányomat annyira, hogy tudom, elég érett-e hozzá; valszeg ismerném a fiút is valamennyire, nem az eljegyzés után látnám először (bár tesóm egyszer eljátszotta ezt :)

- igaz, hogy egy átlag 21 éves még kialakulatlan személyiség, de ha együtt alakulgatnak, az összekovácsolja őket :)

sok boldogságot!

2018. aug. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
94%

21 éves voltam mikor a párom megkérte a kezem, 17 éves korom óta vagyok vele. 1

Mint utólag kiderült, ő már fontolgatta, hogy a 19. szülinapomon megkéri a kezem, de kikerte a szüleim véleményét akik korainak gondolták. Mi egyébként már beszélgettünk előtte róla, tervezgettük az életünket. Abban voltunk biztosak, hogy, ha végzek az egyetemen akkor házasodunk össze. Minden a terv szerint alakult. 22 voltam mikor egy hivatalos karikagyűrűs eljegyzést tartottunk és 23 voltam mikor összeházasodtunk. Az esküvőnk után 3 nappal államvizsgáztam. Ennek már jónéhány éve, azóta gyerekünk is lett és nem bántam meg, hogy fiatalon feleség és anya lettem!

2018. aug. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!