Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy anyám figyelj...

Buresz22 kérdése:

Mit tegyek, hogy anyám figyeljen arra amit mondok?

Figyelt kérdés

Egészen pontosan arról van szó, hogy a hugom (9 éves) folyton a youtube előtt ül, és horror, szexuális és egyéb neki nem való tartalmakat nézeket. Néha felnéz pár "clickbait" videóshoz, amit sokkal jobban kedvelek, vagy esetleg zenét hallgat, de abban is inkább a horror vagy erotikus videókat nézi, mintsem, hogy a zenét hallgatná.


Anyám viszont nem igazán törődik ezzel, (had nézze, fogalmazással) ha pedig én rászólok, akkor hugom se hallgat rám, mert anyánk sem kedvel engem túlzott mértékben. Ha pedig elkezdek kiabálni, vagy kikapcsolom előtte a youtube-ot vagy a netet, akkor pedig én vagyok lehordva újfent, mert nem hagyom a hugomat "Játszani".


Anyám körülbelül semennyit sem foglalkozik azzal, hogy a hugom mit néz. Emlékszem, hogy én 9 évesen megnéztem apámmal valami szőrtelen vérszívó nemtudom minek a videóját ami amolyan beszámoló volt, mint akár egy National Geographic film, és évekig rettegtem már az éjszakától is, nem hogy a sötéttől.


Kisiskolás korára "barátja" van és olyanokat mond, hogy csókolóztak, megcsalja, és egyéb számomra már-már kínos szöveg. És ezt sem veszi semmennyire komolyan anyánk.


(Hozzá teszem, párszor visszanéztem, hogy miket néz a hugom, és esélyes, hogy a lányok sokkal jobban vonzák. Ezzel nekem nincs problémám, mert több ilyen beállítottságú ismerősöm van, de amikor ezt szóvátettem anyánknak, hogy ennek fent áll az elég erős gyanúja, akkor megint én voltam az idióta és a barom...)


Kérlek segítsetek



2019. febr. 2. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

Ha anyud nem figyel rá, akkor neked kellene. Azt írtad, anyutok még téged hibáztat. Pedig pont ez a kor, amikor még talán nem késő megnevelni. (Nincs még gyerekem, ne haragudj, ha hülyeséget írok.)

Apukátok, hogy áll mindehhez? Vagy nagymama, más rokon?

Dicsérendő, hogy ennyire próbálsz rá odafigyelni. Nem vagy idióta, épp az, hogy figyelsz rá.

2019. febr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2%
A magad életét éld, szállj le a húgodról! Nem a te dolgod! 9 évesen homokosnak nézni - te jó ég!
2019. febr. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Keress egy értelmes felnőttet, nagybácsit, nagyszülőt, tanárt, családsegítőt, stb.!

Anyukád nem egészen ép.

2019. febr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyádat addig nem fogja érdekelni, amíg neki nem okoz gondot, neki tökéletesen megfelel úgy látom, ha a húgod a gép előtt csendben van. Esetleg gyerekszűrőt ha rátelepítesz? Nem tudom mennyit érnek. Nincs valaki felnőtt akit a húgod tisztel? Ő beszélhetne vele talán. Nehéz ügy.
2019. febr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonymousreview60 ***** válasza:
82%

#2-t felejtsd el! Édesanyád nagyon felelőtlen, és lusta. Ez a hozzáállás kb. annyi, mintha a cigilopásra rántana vállat. Érzelmileg, szexuálisan károsítani fogja.

Telepíts szűrőt, hogy a húgod csak adott (al)oldalakhoz férjen hozzá! Persze, ha mások átengedik a felhasználójukat, akkor ez sem hatásos.

2019. febr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#2 lehet, hogy csak 9 éves, de ha a te hugod keresgélne olyan címszavakkal, mint leszbik, nagy mellű lányok, lányok lánnyal csókolózik, és hasonlók, azért az ember kezd gyanakodni, és ne homokosnak mond, mert az sértő, akár hogyan nézzük, a hugom és szeretem, ha leszbikus lesz, akkor az, én akkor is szeretem.


De a hugom sajnos csak anyámra hallgat, gyerek szűrőt próbáltam, de a youtube a family friendlys kontenteket bármikor lejátsza.

2019. febr. 2. 11:41
 7/9 anonim válasza:

Vedd el a telefont, mutasd meg anyudnak

És utána nem tud beállítani hogy "idióta" vagy. Szerintem péladát kéne vennie anyádnak (bocsi szebben nem ment..) rólad!

Családsegítőt keress fel, anyád elhanyagolja a gyerekeit, ez kiskorú veszélyeztetése!

2019. febr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 az a vicc az egészben, hogy anyám is családsegítős... :/
2019. febr. 10. 00:19
 9/9 anonim válasza:

Ezt nem mondhatod komolyan, akkor tudnia kéne hogy ez is bűncselekmény hogy elhanyagolja a gyerekeit

Köpd be..

2019. febr. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!