Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Öcsém miatt töltsem anyukámékk...

Öcsém miatt töltsem anyukámékkal a karácsonyt? Vagy 13 évesen öcsém megérti, ha nemet mondok erre az alkalomra?

Figyelt kérdés

Szokásos karácsonyi procedúra megy nálunk minden évben karácsonykor: anyukám, és a férje összevesznek a vacsorán, a társasjátékon. Öcsémmel mindig arrébb húzódtam, hogy ne hallja.. Elég nagy a korkülönbség köztünk ő 13 éves, én 26 éves vagyok. Már pár éve külön élek a párommal. Eddig az én családomnál töltöttük a karácsonyt, jó kis műmosolyban. Valahogy nincs kedvünk már anyáméknál vacsorázni, és hallgatni a feszkót. Inkább egy gyors egyszerű ajándékozás, pár perc beszélgetés, és utána otthon lennék a párommal nyugalomban.

Öcsém nagyon érzékeny fiú létére. Állandó veszekedésben nőtt fel, és mindig hozzám menekült mikor elege volt. Tudta, hogy nálunk béke van, nyugalom, és megpihenhet, beszélgethetünk. Félek, hogy öcsémet megviselné, és amiatt, hogy nem eszünk velük, nem játszunk csak mégnagyobb balhé lenne anyukám, és a férje között, amit öcsémnek nagyon nem kívánok. Arra is gondoltam, hogy öcsémet elhoznánk, és nálunk lenne, de az nagy balhét eredményezne karácsonykor. Az meg, hogy hozzánk jöjjenek (ahol talán megállják balhé nélkül) az számukra lehetetlen. Felajánlottam, de mindig nem volt a válasz.

Mellékesen anyummal egyre rosszabb a kapcsolatom. Már gyerekként is én voltam a púp a hátán, mikor apummal elválltak. És ezt éreztette is ő is meg a férje is.. De most nem ez a lényeg.

Ti hogy bonyolítanátok le a karácsonyt a helyemben?


2018. nov. 30. 15:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Vidd magadhoz öcsédet, az a legjobb megoldás
2018. nov. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem menjetek el az öcséd miatt, talán kevesebb időre.

Nem éreznéd jól magad ha nem mennél el, szerintem lelkiismeretfurdalásod lenne, és talán az öcséd is azt érezné cserben hagytad.

Persze nem áldozhatod fel az életed miatta, na de ezt a pár órát ki lehet bírni.

Sajnálom szegényt, úgy tűnik te vagy neki a biztos pont.

Ráadásul most fog kamaszodni, nagy szüksége lesz rád, ha így élnek.

2018. nov. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
13 éves, ha el akar menni veletek akkor elmegy, anyád nyilván nem fogja az ágyhoz kötözni, nem 6 éves.
2018. nov. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Öcséd Karácsonyozzon nálatok.

Valószínű ő is sok szeretet kaphat egy ilyen anyától.

Itt is az baj mint a legtöbb ilyen albérlő családban h év közben letojják egymást,de Karikor jön a műmosoly adok vmi szart, és aztán üvöltözök h együtt kell lennem a színházban idegenekkel akikkel max egy házban lakom.. Aztán majd én magamhoz venném helyetekbe h ne sérüljön magyar mintában amit még propagandáznak is h igy kell ezt ezek a családok. Ezek nem családok :(

Anyámmal meg kb köszönésig se lennék hajlandó foglalkozni..

2018. nov. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

4

Nálunk pontosan ez van. Év közben semmi kommunikáció, sehol egy: hogy vagy, vagy: boldog szülinapot, vagy: fordulj föl. Aztán berobban a szeretet ünnepe (a plázák ünnepe) és megjelenik a rokon a gyerekével, mert a gyereknek azért adjak már ajándékot, mégiscsak egy gyerek... És rászánom minden évben azt a pár ezer forintot, hogy ne legyen paraszt aki nem vesz a kisgyereknek semmit. Ahhoz a gyerekhez kb annyi közöm van mint mondjuk a szomszéd tömbben lakó egyik kölyökhöz. Bocs az off-ért. De sok ilyen "család" van.

2018. nov. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

A legszomorúbb h nem csak távolabbi rokon ilyen,de szülő gyerek testvérek közti viszony inkább iszony,hála a kivételezésnek egymás telibe szarásának ,Sok anya azt se kérdezi meg a gyerektől h van hónapokig mert minden fontosabb,legtöbbször egy pasi.. De a legjobb mikor akivel él vki férfi nő a házastársat v élettársat se ismeri csak ellaknak együtt ,és párjának nevezik egymást, de azt se tudják mit adjanak mert idegenek.. Ilyenkor megy a műmosoly,ajándék vmi olcso szar mert hát mennyi pénz nem dobok ki annyit erre a idegenre,év közben is leszartam,de kényszer vásárlás kell. De az szomszéd drágábbat ad vagy kap túl kell őket még díszíteni fényekben is éneklő mikulás kell felszínes szarok 100 féle süti amit max kidobnak v egymáshoz vágják.. És üvöltözés a vége fa alatt, vagy rosszabb estben a híradóban az idegen család,leszúrta leütötte stb...

Normális családban év közben is van szeretet kapcsolat,nem hogy az együtt lakó felek közt kommunikáció, nem megjátszott és ott béke van közös ebéd játék,éneklés stb a fa alatt. :)

2018. nov. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

6-os

Ez jó volt :)) Nevettem pár részen pedig amúgy elég szomorú, hogy tényleg így van. De hát nálunk is ez megy már gyerekkorom óta, már nem tud meghatni csak nevetek rajta. Én is veszek valami olcsó vacakot, úgysem örülnek neki csak bevágják a szekrénybe. Így adtam is valamit meg nem is, de legalább nincs rikácsolás és nyugodtan kajálhatok. A pénzt meg komolyabb dolgokra teszem félre.

2018. nov. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

hát nem tudom, én hasonló felállásban, visszamegyek a szüleimhez karácsonyra, az öcsém miatt. Mondjuk én még csak 21 vagyok, az öcsi meg 16, és azzal együtt, hogy két éve elcuccoltam otthonról, teszem a telefonban a jókislányt, bekamuzok én minden baromságot apámnak, csak ne legyen idegbeteg, mert azt az otthonmaradt szívja meg... Meg nekem anniyval is könnyebb, hogy már csak három év, és ha befejezte a gimit, akkor magamhoz vehetem, és nem kell tovább képmutatni.

Én visszamennék szüleidhez a helyedben karácsonyra. Jó, persze, szr lesz, de ott az öcséd, és neki aztán tényleg te vagy az egyetlen aki megóvhatja őt. Ez ilyen elsőgyerek sors, de szerintem ha ő megússza, (ők, az én öcsimmel együtt), akkor megéri elcseszni érte a saját dolgaidat.

2018. nov. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem menj el pár órára. Az öcséd biztos azt várja a legjobban. Ti meg kibírjátok valahogy. :)
2018. nov. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Hajajj, nagyon nehéz. Ha nem lenne az öcséd, nem mentek és kész. Én megkérdezném őt, hogy neki hogyan lenne jó, bevállalja-e a karácsony utáni perpatvart azért, hogy legalább a karácsonya legyen jó, veletek. S ha igen, akkor elvinném. Ha azt mondaná, hogy az neki nagyon nem éri meg, hogy egy karácsony után hetekig, hónapokig menjen a balhé, azt megérteném s esélyes, hogy mennék karácsonykor, de az öcsémmel lennék, a felnőtteket pedig olyan nagy ívben kerülném, amekkorában lehet. De ugye nem ismerem a családot, nem tudom ezt igazán megítélni. Én nem tudok nemszeretem emberekkel lenni, én ott felrobbanok őszinte és békére vágyó, igazságtalanságot utáló Tűz-Sárkányként (kínai horoszkóp, de egész illik rám)... Ami nekem poén is lehet, bár karácsonykor inkább nem akarok veszekedni, s az öcsinek se jó. Szóval ha kibírom, akkor megyek, ha nem, akkor valamikor elhívom az öcsit, aztán valahogy túl kell élnie szegénynek...
2018. nov. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!