Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nevelő intézetbe akar...

Anyukám nevelő intézetbe akar tenni, de miért?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, és elég rendetlen bevallom, a tanulmányaim sem a legjobbak, de annyira tulreagál mindent, például ha egyszer nem viszek füzetet valamilyen órára, már elkezd kiabálni, hogy most miért nem vittem el, vagy ha kicsit sok édességet eszek, pl ma is ettem 15 darab ilyen kis töltött cukorkát és erre azt mondja hogy beteg vagyok. De nem szoktam éjszakai életet élni, normálisan otthon vagyok mindig, csak azt nem értem, hogy miért egy kis anyám-majma gyerekhez hasonlít akivel semmi gond nincs, de közbe pedig egy nulla, a buszra nem tud egyedül felszállni, de milyen jó, hogy jók a jegyei. És tényleg annyira túlreagál mindent, és már olyanokat mond, hogy nevelő intézetbe fog adni... Egyedül nevel és már 53 éves

2019. febr. 4. 22:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
89%

Ha legközelebb a lúzersráchoz hasonlít téged, te is mondhatod:

-Miért nem tudsz dícsérni is néha mint a RENDES ANYÁK?

2019. febr. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%
Még néhány évet birjál ki vele aztán dobbants! Már elég idős vagy ahhoz, hogy közben dolgozz, próbálj neki igy segiteni! Nem tudom hol laksz, de ha falusi vagy akkor biztos van vmi vállalkozó a közeledben, az én 15 éves öcsém is eljár erdőre favágókkal közben és annyival segit,hogy megveszi magának amire szüksége van! Ha meg városi vagy akkor mehetsz diákmunkára gyárba, ne legyél lusta, tegyél azért, hogy jobb legyen mindkettőtöknek! :) Édesanyád lehet büszke lenne rád, hogy csinálsz vmit, igyse-úgyse tanulsz,annak a rovására nem menne! :)
2019. febr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

Egy szó: KLIMAX


EZÉRT NEM KELL IDŐSEN GYERMEKET VÁLLALNI.


Nincs veled semmi baj, minden kamasz rendetlen és elég soknak rosszak a jegyei. Mellesleg nyugodtan fogd az anyádra, "Látod, ez a te nevelésed eredménye"


Egyedülálló anya vagyok(a kezdetektől), senki se merje erre fogni a problémáit, az én kapcsolatom remek a gyerekemmel(aki meglepően rendszerető, holott én inkább rendetlen típus vagyok).


Anyukád csak fenyeget, hátha ettől "megjavulsz", sajnos nevelésből senki sem vizsgázik, tőle erre futja.


Sajnálom, hogy tönkrevágja az életed.


Ha régebben kiegyensúlyozott kapcsolatotok volt, akkor csak a klimax tehet róla, ha régen is ilyen volt, akkor csak ráerősít.


Az én anyám is kibírhatatlan már vagy 2 éve, előtte csak rémes volt. Hálistennek nekem nem kell együtt élnem vele, de a látogatások alkalmával is alig tudom elviselni. 2 percenként rátör egy idegroham, folyamatosan melege van vagy fázik és ezért zsémbel, vagy épp a sírás kerülgeti semmiségek miatt.


Te értékes vagy, valakinek ezt éreztetnie kellene veled.

2019. febr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mondta ezt anyukám, tinikoromban rossz passzban voltam és rettentő érzékeny. Sokat sirtam és mikor már nem volt mit mondjon azzal riogatott,hogy a bolondokházába fog vinni,ha nem fejezem be mert nem ép az eszem. Mondanom sem kell,hogy ezek hallatán még jobban bömböltem. Aztán mikor szerinte 'normális' voltam, a kis szeme fénye voltam. Most, hogy felnőttem,látom,hogy semmiért sem adott volna semmilyen intézetbe

Nagyon rossz módszer, de ezzel csak azt akarják, hogy megijedjünk és szerintük megváltozunk majd miatta.

Biztos vagyok benne,hogy anyukád is riogatásból mondja, mert nehéz neki és szeretné, ha jobban viselkednél. Nem mentegetni akarom őt, mert nem helyesen teszi, viszont te is próbáld megérteni őt egy kicsit.

Tudom, hogy abban a korban vagy, mikor a legkevésbé érdekel az iskola meg a háztartás. De ha minden nap egy kicsikét is többet foglalkozol velük, azzal boldogabbá teheted anyukád és a viszonyotok is jobb lehet.

Próbálj meg nem megbukni az iskolában és arra hajtani amit szeretsz csinálni, hogy a későbbiekben legyen szakmád és tudj felnőtt lenni.

Hetente egyszer legalább takaritsd ki a szobád. Rakd be a kedvenc zenéid és közben tegyél rendet, ruháidat rakd el. Nem telik sok időbe, de ezzel magadnak is és anyukádnak is jót teszel! :)

22 n

2019. febr. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
15%
Es megis miert kellene dicserni a kerdezot?? Ahhoz, hogy valaki tisztan tartsa a kornyezetet, nem kell tul nagy IQ (szerintem).
2019. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
56%
Nah azért ne vicceljünk... 36 volt anyuka mikor teherbe esett. Az azért nem olyan késő. ...
2019. febr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

Nézz csak utána, mennyi mindennek megnő a kockázata ha 30 felett terhes lesz valaki, ha 35 felett, akkor pláne kicsi az esély egészséges gyermekre természetes úton. Anyukád 37 évesen szült, örökb efogadni 40 felett már nem is engednek kisbabát, akkora a generációs szakadék az anyuka és a gyerek között.


37 évesen szülni igenis későn van. Nézz csak át a gyerekvállalás kategóriába.


A rendrakás mindenkinek az egyéni dolga a saját környezetében, ki hogy szereti, ezért letolni sem kell senkit, ez nem nevelés kérdése. Gondolom a kérdező nem a lakásban dobálja szét a levetett ruháit, hanem a szobájában. Nem a fürdőben felejti a füzetét, hanem a szobájában.


Én sosem nyúzom a gyerekem a rendért, érdekes mód nála nagyobb a rend, mint nálam, mert ő így magától jobban érzi magát abban a környezetben. Én meg nem.


Aki azért fenyegeti(bármivel) a gyerekért, mert az nem tartja rendben a szobáját, az hibbant. Az anyjakorabeli nők nem tehetnek erről, mert a klimax kikészíti őket. A nők egészsége kategóriába is át lehet menni, ha az ember nem mozog ilyen körökben(anya és barátnői is egyaránt szenvednek).

2019. febr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

35 éves kortól nő a kockázat,nem 30-tól,de érdekes módon szinte mindenki a 30-as éveiben szült a környezetemben,mégsem volt gond egyiküknél sem,biztos marslakókkal vagyok körülvéve :)Klimaxon is átesett már sok nő a családomban,ők sem őrültek meg,milyen fura..

Tanuljál,pakolj el magad után,akkor nem fog anyád bactatni,kb ennyit tudsz csinálni.

2019. febr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

# 17/18


Fogadd örökbe a Kérdezőt, te sem vagy százas. A gyerekedet pedig sajnálni tudom, hogy egy ilyen buta nő mellett kell élnie.

2019. febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

És mi van veled kérdező?


Lehet, hogy megérdemelnéd!

2019. febr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!