Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nevelő intézetbe akar...

Anyukám nevelő intézetbe akar tenni, de miért?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, és elég rendetlen bevallom, a tanulmányaim sem a legjobbak, de annyira tulreagál mindent, például ha egyszer nem viszek füzetet valamilyen órára, már elkezd kiabálni, hogy most miért nem vittem el, vagy ha kicsit sok édességet eszek, pl ma is ettem 15 darab ilyen kis töltött cukorkát és erre azt mondja hogy beteg vagyok. De nem szoktam éjszakai életet élni, normálisan otthon vagyok mindig, csak azt nem értem, hogy miért egy kis anyám-majma gyerekhez hasonlít akivel semmi gond nincs, de közbe pedig egy nulla, a buszra nem tud egyedül felszállni, de milyen jó, hogy jók a jegyei. És tényleg annyira túlreagál mindent, és már olyanokat mond, hogy nevelő intézetbe fog adni... Egyedül nevel és már 53 éves

2019. febr. 4. 22:01
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
52%

Kedves 17-es!


Lehet, hogy te fiatalon szültél, de mivel a kezdetektől egyedülálló vagy, a legalapvetőbb dolgot nem bírtad megtanítani a veled remek, kifogástalan kapcsolatban lévő gyermekednek: hogyan kell ápolni egy házastársi kapcsolatot, hogyan kell összetartani egy családot, milyen egy igazi férfi, pedig erre akár lány, akár fiú óriási szüksége volna.


Lehet, hogy ha vártál volna a gyermekszüléssel pár évet, akkor elég érett lettél volna nemcsak arra, hogy egészséges gyermeket szülj egy eseménytelen terhesség után, hanem hogy képes legyél helyesen kiválasztani a gyermeked apját is. Természetesen ha a gyermeked édesapjával történt valami tragédia és amiatt nem lehet veletek a kezdetektől, akkor bocsáss meg.


De égbekiáltó, hogy a kérdező pár sorából és az édesanyja életkorából milyen ítéleteket kreálsz az anya felett! Mert valamiben ügyesebb vagy nála (jelesül te sosem mondtál még a gyerekednek meggondolatlanul mérgedben semmit, amit később megbántál nyilván), abból még nem következik, hogy összességében jobb anya vagy-e nála.


Sőt, megfigyeléseim szerint épp azok az anyák szapulják a másik anyát a legbőszebben, akiknek szintén vaj van a fülük mögött, csak másféle, mint amiről szó van, és végtelenül boldogok, hogy ebben, legalább ebben ők ügyesebbek.


Én a kérdező korosztályát tanítom. Alapvetően nem találkoztam még olyan gyerekkel, aki ne lett volna mély érzésű és érzékeny, sőt, leggyakrabban épp a legmélyebben sérült gyerekek a legproblémásabbak. A szüleik viszont a poklok poklát élik meg a nevelésük során, három műszakban vállalnak munkát, hogy lehetőleg mindent megadjanak, és ha valami elvárásuk lenne otthon, a gyerek rájuk sem bagózik, amikor kifakadnak, akkor pedig ők lesznek diliházba valók.

2019. febr. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Na nehogy már azt a szülőt védjük, aki 3 műszakot nyom le, alig tölt a gyerekével időt, és akkor is csak elvárásai vannak és kiabál..


Nem, a gyerekem tényleg nem látott minthakapcsolatot. Én sem irigyeltem soha senki kapcsolatát, pedig a nagymamámék 50éve házasok, de már rég leléptem volna a nagyim helyében.


Ellenben a családi összetartásba beleszületett, nálunk minden házasság szétment, de az elvált felek segítik egymást.


Nem tudom mi ez a fene nagy együttérzés a szülők iránt. A legtöbben azt teszik, amit kényelmes nekik. 3 műszakban szívesebben dolgoznak, minthogy közös programon legyenek a tinikkel, vagy megtanulnák a helyes kommunikációs alapokat, hogy jó kapcsolatuk lehessen a gyerekükkel.


Másik generáció, de a gyerekükért fejlődhetnének. Tanár vagy, szerinted hányszor mondják a szülők a gyereküknek, hogy büszkék rá? Te hányszor mondod?


A szülők eljátsszák a hattyú halálát kívülről, de semmi lényegit nem adnak a gyerekeiknek. Már egészen kicsi koruktól rossz volt hallgatni, mi megy a játszótéren, de még a pedagógusok megszégyenítős lélekrombolós dolgai is bombázzák a gyerekeket. Erre tinikorban rájukszakad egy hormonbomba, hirtelen emelkednek az elvárások, és ahelyett, hogy valaki meghallgatná őket nyomatják nekik a sok lélekpusztítást. Elég jó szülőnek lenni nehéz, de nem nehezebb, mint tininek. Én még emlékszem, milyen volt, most ezerszer könnyebb és stresszmentesebb az életem.


A klimax minden 50 körüli nőt érint és most sikerült felfedeznem, miért voltak olyan ingerlékenyek a tanáraim, barátaim anyukái, anyukám és a barátnői, szóval gondoltam terjesztem, mert nincs benne a köztudatban, mivel jár a változó kor.

2019. febr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Az olyan szülő, aki nevelőintézettel vagdalkozik, az ezzel csak a saját alkalmatlanságát és tehetetlenségét bizonyítja.
2019. febr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Ez számomra semmiképpen nem elfogadható reakció egy szülő részéről, tömény érzelmi zsarolás.

A kamaszok nagy része feledékeny, rendetlen, szétszórt, ez ennek az időszaknak a velejárója. Persze ez nem azt jelenti, hogy a szülő legyintsen rá és sz.rja le, hogy hanyag a gyerek, de az, hogy nevelőintézettel fenyegetőzik, elfogadhatatlan és nagyon káros is.

2019. febr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!