Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért piszkálnak folyamatosan...

Miért piszkálnak folyamatosan a jogosítvánnyal, vezetéssel? Utálom az egészet

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, a KRESZ már megvan, vezetni járok éppen. De nagyon utálom. Az elején még tök kedves volt az oktatóm, de kb a 3. alkalomtól fogva egy paraszt. Mindenért azonnal ordibál, megjegyzéseket tesz (pl. hogy látszik, hogy a tanulmányi eredményeim a magolástól jók, mert hogy alapintelligenciám az nem sok van, meg hogy reméli majd vizsgán is beleviszem magam egy olyan szituációba, amin jót röhöghetnek a vizsgabiztossal és 10 perc után megbuktat, aztán mehet ebédelni, vagy a dolgára, meg hogy inkább háztartást vezessek, ne kocsit). Lány vagyok, velem itthon sem nagyon kiabálnak soha, ezért sokkal idegesebb leszek ettől... Szóval elrontok pl. egy parkolást, ő elkezd mellettem kiabálni és sértegetni, attól nem fogok jobban teljesíteni, csak teljesen szétcsúszok, és ez kihat az óra további részére. Már amikor meglátom a pasit a parkolóban, akkor gyomoridegem van, és legszívesebben hazáig szaladnék. Nincs olyan alkalom, hogy ne sírnék vezetés után. Pedig nem tartom magam egy lúzernek, van már két nyelvvizsgám, jól teljesítek az iskolában, az emberek általában kedvelnek. Ez a paraszt mégis tönkreteszi hetente 2 délutánomat. Igazából a hetem abból áll, hogy folyamatosan amiatt izgulok, mert vezetni megyek. Inkább még 10-szer elmennék egymás után nyelvvizsgázni, mint vezetni.


A szüleim meg piszkálnak, hogy szerezzem már meg a jogosítványt, el ne higgyem, hogy majd az egyetemre is ők visznek kocsival, és hogy már a barátnőimnek is van, nem olyan nehéz ez. És én nem is a vizsgától félek, hanem az órától, hogy éppen mikor kattan be nála valami, vagy mikor csinálok olyasmitől, amitől elkezd oltogatni. Sokszor már remeg a lábam a pedálokon, nagyon sz.rr érzés.


2019. febr. 12. 09:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, es nekem is azt mondta, mint az 5-osnek, hogy ezt igy kell, mert ha szepen magyaraz, akkor nem jegyzem meg soha- ami persze marhasag. De latszott rajta, hogy meglepodott a reakciomon, fulet-farkat behuzta :)))
2019. febr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

#9

Én itt vagyok, nekem az oktatóm egy valódi angyal volt, ritka normális és türelmes! :)

Viszont sajnos tényleg nagyon sok a paraszt köztük. :( Csak lásd, van akinek sikerült kifognia jó fejet, léteznek elvétve.

2019. febr. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Szia! Én is nagyon utaltam vezetni, többek között azért, mert engem apukám oktatott. Egesz nyáron vezettünk és ősszel is, mert már van egy unokája, sokszor nem tudtam miatta menni. Állandóan kialvatlan voltam ( 4 hónapos volt akkor a lányom ) és minden alkalommal olyan gyomorideggel indultam neki a vezetésnek, hogy hasmenésem volt előtte. Apu nem egy könnyű természet, mindig neki van igaza, ellent semmiben nem lehet mondani neki és nagyon hirtelen haragú is. Állandóan ordibalt, semmi onbizalmam nem volt a “tanfolyam” végére. Mégis megcsináltam, nyilván oktatót nem tudtam váltani, nagyon megbántottam volna vele és azt nem akartam, nyilván szeretem. Figyelj, először én is 16 évesen kezdtem a KRESZ-t, aztán apu természete miatt nem folytattam. Most 26 éves vagyok, 10 évvel később szántam ra magam, mert már ciki volt, hogy nem tudok vezetni. Sokkal könnyebb így, hogy van jogosítványom. Vagy válts oktatót, vagy nyeld le a békát és bird ki ezt a kis időt, mert ez a te javadat szolgálja! Én teljesen megértelek, de a sikeres forgalmid után nagyon boldog leszel és azt senki sem veheti el tőled! Nem utolsó sorban, nekem mindig azt mondta a férjem, hogy csak egyszer kell megcsinalni és utána soha többet nem kell vele vezetned. Még most fejezd be, felnőtt fejjel sokkal nehezebb megtanulni- szerintem. Szurkolok neked és kitartást!
2019. febr. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is paraszt volt az oktatóm, mindenért ordibált, aztán váltottam, egy nagyon kedves nőhöz kerültem, akinél nagyon jól megtanultam vezetni. Te is válassz másik oktatót!
2019. febr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
31%

komolyan nem értem ezeket a kérdéseket. én ugyan 30 éves férfi tanulóvezető vagyok, de elég kis termetű, de ha ilyeneket mondana nekem a vezetésoktatóm, lehet, hogy leüvölteném a fejét, vagy fejbe rúgnám, aztán váltanék oktatót.

nekem aztán semmi érzékem a vezetéshez, első órán úgy kezdtem, hogy ezt elmondtam neki, és azt, hogy ha egyszer is ordibál, akkor búcsút intünk egymásnak. én fizetek azért, h vezetni tanuljak, nem azért, h őrjöngjön vmi idegbeteg mellettem.


nem normális dolog, h ennyire izgulsz, ahogy az sem, hogy ordibál mindenért. izgulva amúgy sem lehet megtanulni vezetni.


a szüleid meg végképp nem értem: ritka sz_rul próbálnak motiválni, az, h meg a barátnőid van már jogsija, miért is lényeges?

ők más emberek már adottságokkal, és más oktatóhoz is járnak


"magam egy olyan szituációba, amin jót röhöghetnek a vizsgabiztossal és 10 perc után megbuktat"


imádom az ilyeneket. kíváncsi vagyok, hogy ha egy 190 cm-s 100 kg kigyúrt tanulóvezető menne hozzá, vajon akkor is ekkora Humorherold lenne-e? gyanítom nem.

2019. febr. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!