Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim...

Llxx92 kérdése:

Mit tegyek, ha a szüleim folyamatosan bántanak?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta a szüleim mást sem csinálnak csak megaláznak. Vernek, szavakkal bántanak és néha már ebből tényleg elegem van, mert nagyon túlzásokba szoktak esni. Kiskoromban nagyon nyomták a verést, már azért kaptam anyukám főzőkanalával, mert eltörtem egy tányért, vagy kiszakítottam a harisnyám az oviban. Persze kicsi voltam, megértem, hogy kell a fegyelmezés, de így, hogy most úgy mond “felnőttem” tényleg fáj. Apukam folyamat azt a szót használja rám, hogy kq** és hogy csak a férfinemiszerv érdekel. Anyám napi szinten kutyázik, és átkozódik, hogy rohadjak meg meg , hogy jobb lett volna, ha megse szül. Persze néha én is csinálok olyan dolgokat, amiért meg is érdemlem ezeket, nem vagyok egy szent! De néha olyan dolgokért kapok, amik full jelentéktelenek. Például, hogy max hangon hallgatom a zenét és nem hallom, ha épp szólnak nekem. Ilyenkor már az van, hogy biztosan a férfinemiszerveket lesem az interneten. A mai nap is valami ilyesmi történt, csak annyi különbséggel, hoy ma apám azt is mondta, hoy “menj khmmm meg magad”. Próbáltam már velük beszélni, és megmondani nekik, hogy ez nekem fáj, de csak annyit kaptam rá válaszként, hogy “nem tehetünk mást, olyan szavakkal illetünk meg ami igaz rád”(persze nem ilyen fogalmazással, próbáltam szépíteni). Egyszer bántottam is magam miatta, és rájöttek, de azóta sokkal jobban csinálják. Szeretem a szüleimet, tényleg mindennél jobban, ők neveltek fel és adtak meg nekem mindent, sőt adnak is. De azért a viselkedésükből néha visszavehetnének. Lassan 18-dik életévemet élem meg, az utca végéig nem engednek el, mert rögtön az van, hogy khmmm megyek. Fiúkkal nem beszélhetek, rájuk sem nézhetek. Szűz vagyok, mégis ezt kapom. Szóval kérlek titeket, szükségem van a tanácsaitokra. Segítsetek!
2019. febr. 16. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Valószínűleg boldogtalanok és azt a feszültséget így vezetik le.
2019. febr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Hétvége van, nincs sulika. Uncsizol???

Ez nem az esti mese rovat.

2019. febr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Nem azért írtam ki ezt, hogy esti mesézek, nem érdekelnek a rossz indulató kommentek. Én csak tanácsot akartam kérni, de köszi a válaszolad te rosszindulatú emberi lény☺️
2019. febr. 16. 14:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen szülőket miért nem lehet lecsukatni???
2019. febr. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Hát nem találok szavakat!

Soha! Soha! Soha nem tesz olyat egy gyerek, amiért jogos lenne neki ilyeneket mondani és így terrorizálni őt!

A szüleid dolga az lenne, hogy szeressenek, bátorítsanak, hogy csodálatos, önbizalommal teljes, kreatív és kiegyensúlyozott ember légy! Nem pedig az, hogy szexuális verbális bántalmazásnak tegyenek ki téged valami olyanért, amiért magukat kellene büntetniük. Nem tudom, mi történt velük, de attól tartok ők is olyan szülők, akik azért maradtak együtt, mert te jöttél tervezés nélkül, és most rád haragszanak... Lehet, hogy nem így van! De még ha így is van, nem te tehetsz róla. És ha nem így van, akkor valami más, saját maguk által okozott problémák miatt büntetnek így téged - tehát egyáltalán nem jogos, amit tesznek!

Persze, az se jó, ha hangosan hallgatod a zenét, mert árt az egészségednek - de amilyen lelki állapotban lehetsz, valószínűleg megkönnyebbülést ad.

Talán a suliban a tanárok tudnának segíteni... Vagy felnőtt rokonok.

Vagy ha más végképp nincs, keress munkát, és költözz el... Neked kell tudni.

2019. febr. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A szüleim szeretik egymást, ez biztos, olusz van egy báttyám, aki ugyan ezt megélte. Ő most 23 éves, már elköltözött, de még így is néha kap pár rossz szavat. Nem sok mindent tudok arról, hogy hogyan nevelték őket, de lehet az is rátett erre... mégégyszer köszönöm a válaszod!🙂

2019. febr. 16. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!