Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igaza van anyukámnak, ne...

Igaza van anyukámnak, ne költsem másét?

Figyelt kérdés

A párommal élek, korábban mindketten dolgoztunk, én utólag közös megegyezéssel visszamentem tanulni nappalira. Mellette diákmunkázok, ha épp úgy jön ki, de az nem hoz sokat, épphogy a kötelező kiadások kijönnek belőle (bérlet, élelmiszer), apró ahhoz képest, amit a párom keres.

Tartósan felvetetni magam a múlt félévben problémás volt az órarendem miatt (csak hétvégéket tudtam volna vállalni, azt meg a párom nem akarta), így alkalmilag mentem, ha épp hívtak, legutóbb januárban.

Anyuval mindent megbeszélünk, ha épp veszek valamit, azt is el szoktam mondani. Nem vagyok az a vásárolgatós, plázajárós típus, viszont szeretem a szép dolgokat, leginkább az egyberuhákat.

Jelenleg van körülbelül 20 ilyen ruhám, de ha látok egy szépet olcsón, többnyire megveszem.

Amiről úgy ítélem, nincs rá szükségem, eladom, ezzel jön be valamennyi, de azért nem fedez mindent, amit veszek magamnak.

Ebben a hónapban vettem egy sportcipőt, egy szandált, egy egyberuhát, kis kiegészítőket, illetve kozmetikumokat.

Anyukám viszont sokszor szóvá teszi, megvárnak azok a szép holmik, ha lediplomáztam, nem ér véget az élet 25 felett sem, minek szórni más pénzét. Amit elköltenék magamra, tegyem félre, hátha jön majd valami, amire szükség lesz, aztán meg majd mintha találnánk.

Spóroljak, jobban járok hosszútávon.


Nincsenek anyagi gondjaink, illetve van megtakarításunk, ami közös (még én is tettem bele anno, mikor dolgoztam).


2019. febr. 17. 13:23
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
58%

Nekem nem is kellene, hogy anyám mondja, nem költöm a másét.

Nem vagyok aranyásó, senki nem vethet a szememre semmit.

2019. febr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
81%

Nézd, én magam egy spórolósabb típus vagyok, ami nem jelenti azt, hogy csak a létszükségletű dolgokat veszem meg, de ha lenne 20 egyberuhám, csak azért mert megtetszik egy, nem vennék 21.-et. Főleg, ha felmegyek mondjuk egy internetes oldalra, vagy bemegyek egy butikba, akkor legalább 5-öt találok kapásból, ami megtetszik.:) Akkor sem vennék meg, ha saját keresetem, megtakarításom lenne, amikkel egyébként rendelkezem. Én ezt pocsékolásnak tartom. Főleg abba belegondolva, hogy egy ilyen ruha körülbelül 10.000 Ft körüli tétel. Havi 10.000 Ft-ból mondjuk befizetek egy csekket, vagy fedezek egy picit nagyobb élelmiszer bevásárlást.

Nyilván nem százezreket költesz egy hónapban és nyilván ez a párodat sem zavarja, tehát nem jogos, amit anyukád mond, mivel közösen beszéltétek meg, hogy nem dolgozol, hanem tanulsz, korábban te is tettél a közös kasszához, én inkább úgy mondanám, hogy feleslegesen pazarolsz és lehet, hogy jól jön majd még az a pénz. Vagy lesz majd olyan helyzet, ahol ezt nem engedheted meg magadnak.

Mert mi van, ha a barátoddal 2 hét múlva szétmentek? Akkor miből élsz majd? Akkor nem lesz ott az ő keresete. Akkor pedig szépen feléled a megtakarításodat, mire befejezed az iskolát és ott leszel a végén nulla forinttal.

2019. febr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
73%
Igaza.
2019. febr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonymousreview60 ***** válasza:
46%
A fizetésed a létfenntartásra sem elég, és te ruhákra költekezel. A férfi legszebb ékszere a Nője. Lehet, hogy a pasid gáláns, és csak a gyermekeltartó képességét reprezentálja. Lehet, hogy számításból ad pénzt ruhára, és alig várja az időt, amikor már te is megengedheted ezt a költekezést magadnak a jobb önbecsülésed miatt, de ettől még KITARTOTT VAGY.
2019. febr. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
37%

Nézd, alig van bevételed, abból mit kellene félretenned? Anyukád pedig adhat tanácsot, de ez nem az ő élete, és nem az ő kapcsolata. Nektek a pároddal ez így megfelel, ráadásul ez átmeneti állapot, nem marad így örökre.


1# válaszoló, tudod egy kapcsolat a közösségvàllalàsról, kompromisszumokról, és a felelősségvàllalàsról (is) szól. Nem attól lesz valaki aranyàsó, hogy közös megegyezéssel huszonévesen még mersze van tanulni :)) hozzáteszem,hogy ez a későbbiekben mindkét félnek jó, hisz magasabb végzettség= több pénz a KÖZÖS kasszába.

2019. febr. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
93%
Mit szól hozzá a barátod? Ha jól olvasom közös kasszán vagytok, úgyhogy ez igazából kettőtökre tartozik, nem anyukádra. (20 egyberuha elég felesleges)
2019. febr. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Nem zavarja.

Van egy keret, amit meghatározott/határoztunk elköltésre per hó (ugyanannyi kb mindkettőnknek) a élelmiszeren, számlákon, programokon, megtakarításon kívül, ha ezen belül maradok nem szól érte semmit.


A ruháim közül van, ami megvan már 5 éve, nem most vettem az összeset. Csak többnyire ilyesmiben járkálok nyáron, azért van több.

2019. febr. 17. 13:39
 8/35 anonim ***** válasza:
43%
Én nem tudnám eltartatni magam, de ha neked ez nem okoz problémát akkor csináld nyugodtan, majd kidob a pasid ha megunja az élősködést.
2019. febr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk összeköltözés pillanatától közös kassza volt (lassan 20 éve) nincs és soha nem is volt én pénzem te pénzed. Lakótársak számolnak el egymás között, egy párkapcsolat másról szól. Most nappalin tanulsz, nyilván kevesebb a bevételed. Ha otthon leszel a gyerekkel, akkor is kevesebb lesz.

Fölösleges olyan dolgokon görcsölni, ami nektek nem probléma

2019. febr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
56%

Kívánom minden válaszadóknak, hogy amint baleset miatt munkakeptelen lesz, vagy leépítés miatt elbocsátják, a párja is azonnal hagyja el.

Amint belefog az álmai megvalósításába közölje a párja,hogy nem édesem, mit képzelsz magadrol, maradsz a gyárban három műszakozni.


Ti hol éltek amúgy?? Nagyon jó,hogy mindenki nagyra van az önfenntartàsàval, legyetek büszkék magatokra, de ez azért ne vakitson már el, más helyzetek is vannak az életben.

2019. febr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!