Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti ebben a helyzetben nekem...

Ti ebben a helyzetben nekem vagy anyukámnak adnátok igazat?

Figyelt kérdés

Fiatal felnőtt vagyok,még tanulok,de keveset vagyok itthon.Egy rendezvényről késő este értünk haza,velünk volt anyukám párja is. Itthon sajnos csak egy szobánk van,de már teljesen hozzászoktunk,és tényleg keveset vagyok otthon,ebből nem szokott probléma lenni. Most azonban alkoholfogyasztás miatt nem tudott anyukám párja hazamenni,így bejelentették,hogy nálunk alszik.

Én kiakadtam,nem volt ez előre megbeszélve,ezért mondtam,hogy köszönöm szépen,én az autóban alszom.

Anyukám nagyon megharagudott rám,miután elment a párja elkezdett sírni,hogy hogy hozhattam ilyen kellemetlen helyzetbe.

Ti mit gondoltok erről?


2018. szept. 8. 11:47
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
71%
Mármint az volt a probléma, hogy anyád párja az anyádnal akart aludni?
2018. szept. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
66%

Ne haragudj, lehet nem értem jól.

Egy szoba jut rád és anyukádra, s a probléma az volt, hogy most a párjával is meg kellett volna osztani? Mert ha igen, akkor kb egy 12 éves módjára viselkedtél.


Miért zavart volna téged? Nappali nincs?

Miért vagy ilyen rugalmatlan, elutasító?

2018. szept. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
61%
Azt gondolom, hogy gyerekes, rugalmatlan és önző vagy. Egyszer igazán kibírtad volna.
2018. szept. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 TR75 ***** válasza:
58%

Nem írod, hogy lány/nő vagy vagy fiú/férfi.

Mindenesetre ezt sajnos tényleg lehet prosztóságnak venni. Szerintem nem kellett volna kiakadnod. Mondhattad volna, hogy "ne haragudj(atok), de nekem ez így kellemetlen/kényelmetlen, én inkább alszom az autóban".

Anyukádat is nyilván feszélyezte a helyzet, és te a kiakadásoddal erre még rá is játszottál. Ez nem lesz valami kellemes emlék senkinek sem.

2018. szept. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
39%
Anyukádnak van igaza, ha ivott jobb ha inkább nálatok aludt.
2018. szept. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
41%
Családon belül teljesen értelmetlen dolog keresni az igazság letéteményesét. Valóban lehettél volna rugalmasabb, úgy kellett volna venni, hogy van egy szállóvendég, oszt kész.
2018. szept. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
38%

"Anyukádnak van igaza, ha ivott jobb ha inkább nálatok aludt."


Feltalálták a tömegközlekedést...

2018. szept. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
30%
Azt gondolom hogy egy elkényeztetett liba vagy, és nem haltál volna bele, abba a pár órába amit egy szobába kellett volna aludni velük.
2018. szept. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
72%
Ha ez volt az első eset, hogy nálatok aludt, akkor érthető, hogy kiakadtál. Nem így kellett volna az egészet bevezetni az életedbe, hogy kész tények elé állítanak. Mert szerintem mindenkinek, aki egy bizonyos helyen lakik, köze van ahhoz, ha más is ott akar aludni akár csak egyszer is. Ez szerintem csak akkor oké, ha előtte(!) beleegyezését adta minden(!) ott lakó felnőtt úgy, hogy volt lehetősége nemet mondani is. Ebben az esetben nem így történt, úgyhogy szerintem érthető, ha nem hagytad magadra kényszeríteni a helyzetet, hanem elmenekültél belőle a kocsiig. Anyukádnak nincs miért megharagudnia, mert ők hoztak téged kellemetlen helyzetbe, nem te őt. Különben is, milyen kapcsolat az, amelyikben kellemetlenül kell éreznie magát a nőnek a gyereke reakciója miatt?...
2018. szept. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
32%

Nem értem a válaszolótársakat, hogy miért kell fröcsögni.

Van egy kérdés, én sem adok igazat a kérdezőnek, de attól még lehet kulturáltan kommunikálni.


A kérdésben felvetett témáról az a véleményem, hogy a kiakadás, mint olyan nem helyénvaló. Tehát ha pl meglepetésszerű ez az ottalvás, akkor lehet normálisan is mondani, hogy nem értesz egyet vagy hasonló, de a hiszti mindig a hisztiző felet járatja le.

Másik meg az, hogy egy éjszakát simán ki lehet bírni akár egy pléden a szőnyegen is, ha már amúgy jóban vagytok, hogy közös programokra is eljártok.

Én 40+-os férfi vagyok és ha összejönnék egy gyermekeit egyedül nevelő anyával és ilyen hisztiket kapnék, valószínű elmenne a kapcsolattól is a kedvem,

Egy ilyen szitu azon kívül, hogy a hiszti önlejárató, de megis rossz színben festi az anyát is, hogy ennyire tehetetlen volt a gyereke nevelésében korábban.

Tehát ha békét akarsz, szerintem lásd be, hogy nem volt irreális, hogy egy éjjelt ott maradjon, és kérj elnézést a viselkedésedért, esetleg mentsd ki magadat, hogy fáradt voltál és amiatt ingerült.

2018. szept. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!