Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kedves szülők! Ti mit gondolto...

Kedves szülők! Ti mit gondoltok arról ha a 18 éves lányotok szeretne a barátjánál aludni de azt mondja az apátok ha elmegyek hozzá aludni, többet nem mehetek haza?

Figyelt kérdés
2019. febr. 18. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Kiröhögném..

40N

2019. febr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Az apámnak sosem volt és nem is lesz beleszolasa abba, hogy én hogyan nevelem a gyerekemet, pláne ha már a gyerek is nagykorú. Mondjuk nem is nála élünk, úgy hogy fel se merülne ilyen.

Ha a gyerek apjára gondolsz, akkor bizony mondhat amit akar, a gyereknek itt van az otthokna, haza jöhet bármikor. Ha neki ez nem tetszik, segítek csomagolni és már költözhet is

2019. febr. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Nekem se engedte meg apu, anyu 18 felett már nem szólt volna bele. Úgyhogy első adandó alkalommal összecsomagoltam és elköltöztem, szerettem volna némi magánszférát végre.
2019. febr. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Nekem sem engedtek soha semmi ilyet, még 18 után se...21 vagyok, másik országban élek, szülők nélkül.

Mi értelme ennyire korlátozni valakit ha ezzel csak az elvesztését kockáztatja??

2019. febr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

A kedves szülőnek el lehet mondani, hogy szex nem csak ottalvàs során lehet. Ha megfelelően felvilágosította, normális erkölcsökre nevelte a lányát, akkor nincs mitől félnie.

Az van, hogy 18 évesen sokan külföldre költöznek egyedül vagy más nagyobb dolgokba vágnak. Nem lehet és szabad ennyi idősen zsarolni, hogy nem jöhetsz akkor haza..

2019. febr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
A szulok maradiak, szexelni nem csak akkor lehet ha ottalszanak egymasnal akarhogy is ezt gondoljak, raadasul egy 18 evesnek akarnak parancsolni? A mai fiatalok koreben mar 15-16 eveseknek sem szabad tiltani semmit mert ugyis megy a sajat feje utan. Szerintem ennyi idos korara illik annyira erettnek lenni hogy ismerje a vedekezest es alkalmazza is az ember foleg ha mas tervei vannak. Amugy sincs ra garancia hogy rokton szexelni fognak bar igaz nagy a valoszinusege. En kinevetnem apamat ha ilyennel allna elo es megkerdeznem megis mi okbol nem aludhatok ott. Talan nem bizik meg benned/bennetek hogy vedekeztek? Hihetetlen hogy vannak meg ilyen szulok akik ennyire korlatozottak.
2019. febr. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Ez tipikusan úgy hangzik mint " Amíg az én házamban laksz és az én kenyeremet eszed addig minden úgy lesz ahogy mondom".

Miértek persze nincsenek,csak "mert én azt mondtam!"


Az ilyen családokban általában a megfelelő kommunikáció is hiányzik.

Nyilván félt és azért nem akarja engedni, de van e ennek alapja? Ismeri a barátodat? személyesen? mi a véleménye róla? mit tud róla elképzelni? mitől fél? szexeltek? megerőszakol?droggal kínál? egyéb rosszba visz bele?

Ezeket mind mind meg kellene tudni beszélni.


Ugyan nekem nincs még gyerekem (szeretnék), de biztos, hogy nem így viszonyulnék a "neveléséhez"


Sajnálom őszintén, hogy ezt kell átélned.

2019. febr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Nekem 20 évesen sem engedik meg...
2019. febr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Ha a 18 éves lányom a barátjánál akarna aludni, és az ÉN apám (tehát az ő nagyapja) azt mondaná, hogy többet nem jöhet haza?

Hát, eléggé elcsodálkoznék, tekintve, hogy a papa nem is nálunk lakik, plusz sosem szólt bele, hogy a lányomnak mit engedek meg és mit nem.


Ha esetleg véletlenül sikerült bevenni a fogalmazásgátlót, és te vagy a 18 éves lány, és a te apukád mondott ilyet, akkor azt tudom mondani, hogy 18 éves vagy, elvileg felnőtt, tehát vagy megbeszéled édesapáddal, vagy elköltözöl a barátodhoz, vagy azt csinálod, amit mondanak.

Én nem fognám ilyen szigorúan a 18 éves lányomat, de édes mindegy, hogy mi itt mit gondolunk, a te apukád attól még nem fog máshogy gondolkodni.

2019. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mi lett a vége?
2019. márc. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!