Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apák! Ti mit reagálnátok,...

Apák! Ti mit reagálnátok, tennétek, hogyha kiderülne hogy a gyerketek nem is a tiétek?

Figyelt kérdés
Írjátok le a korotokat és a gyerek korát is...
2019. febr. 20. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Milyen körülmények között? Milyen nőtől, milyen kapcsolatban, mennyi idő után, hány gyerek után?
2019. febr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Nehéz ügy, mert jogilag akkor is elszakíthatnának a gyerektől, ha egyébként vállalnám sajátomként. Az anyjával többet nem akarnék kapcsolatot tartani, ő viszont valószínűleg ennek hatására kérné a bíróságot, hogy ne gyakorolhassam tovább a szülői jogaimat, kvázi bosszúból. Teljesen a bíróságon múlna, hogy a több éve nevelt gyerekemmel tarthatok -e kapcsolatot egyik napról a másikra és nem jók az esélyek.

Persze könnyű lenne azt írnom, hogy simán lemondanék minden jogomról és pápuszi, de még csak 2 éves a lányom de már most nem tudom elképzelni, hogy ne legyek az életében, mert szeretem. Ez nem változna attól, hogy nem az enyém biológiailag, attól még én vagyok az apja.

Csúnya bírósági ügy lenne belőle, az biztos. 33/2

2019. febr. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Mivel a gyerekek már nagykorúak önálló egzisztenciával,és az exemmel se vagyok már együtt jó ideje, tehát a világon semmit.

Ha ez akkor derült volna ki, amikor még kiskorúak és együtt vagyok az anyjukkal, akkor elindítottam volna az erre való jogi eljárást - ld "apaság vélelmének megdöntése" - és természetesen szakítanék/válnék.

54/F

2019. febr. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Ismeretsegi körből: 25 volt a srác, nagyon szerelmes és kiderült nem az övé a gyerek, de ő is és az ANYA is azt akarta, az igazi apja ne tudja meg. A srác megbocsátotta a megcsalást, mindent és együtt nevelték föl a gyereket. A gyerek nem tudta ki az igazi apja.
2019. febr. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#4. Mondjuk, ha nem nemierőszakról van szó, akkor ez a valódi apával szemben elég igazságtalan.

2019. febr. 20. 19:25
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Az unokatestvérem így járt, 30-35 év közt volt, amikor robbant a bomba, és megtudta, hogy a 6 éves gyerek nem a sajátja. Elvált, a gyerekkel nem tartja a kapcsolatot. Jogilag is elintézte a dolgokat, erről nem tudok részleteket, nem is kérdeztem soha. Néhány ősanya kígyót-békát kiabált rá, hogy kivágta a feleségét, aki megcsalta és éveken keresztül más gyerekét neveltette vele, de azt mondta, minden érzés meghalt benne a gyerek iránt is. Azóta szerencsére megtalálta a boldogságát.
2019. febr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Itt van az ilyen esetekről az "ős-kérdés":

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..

itt meg ugyanarról az nyucik által nyitott ellenkérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..

akit a téma érdekel elég sok álláspont ki van fejtve részletesen...

2019. febr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Az öcsém járt így. Négy gyerek van, 6,6,4,1 évesek voltak akkor. Szerettek volna még egy babát de csak nem jött össze. Élményt orvoshoz és kiderült hogy nem nemzőképes és nem is volt az. A gyerekek a feleség szeretőjétől voltak, akivel a nő a legkisebb születés után szakított.

Az öcsém amikor ez kiderült hozzám költözött, de nem bírta sokáig, 8 nap után haza ment mert hiányoztak neki a gyerekei.

2019. febr. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

Már bocsi #8, de akkor az öcséd egy méretes balek... hogy bízhat meg egy olyan nőben, aki bebizonyította, hogy egyszerre gazember is, meg sík ostoba* is...

Ha letelt a kiderüléstől számítva a jogvesztő 1 év, akkor az öcséd már nem tehet semmit, ha a nő elválik - és ilyen előzmények után miért ne tenné - a gyerekei ugyanúgy hiányozhatnak, pluszban meg fizetheti a fizetése felét gyermektartásba... és vívhat közelharcot a láthatásért... 0 eséllyel egy új életre.

Jogilag mindenképp le kellett volna játszania az apasági vélelem megdöntését, ettől még maradhatnak együtt, sőt, a gyerekek neve is maradhat az, ami. A lényeg az, hogy utána nem ő lesz kiszolgáltatva egy ilyen nőnek, hanem legfeljebb a nő neki...


* az a nő, aki ilyen előzményekkel képes egy újabb gyerek születését forszírozni, tudva, hogy a férfit evidensen megvizsgálják, az kizárt, hogy ép elmével bírjon. Ha lenne legalább mogyorónyi agya, ő mondta volna azt, hogy járt orvosnál, és nem lehet újra gyereke...

2019. febr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
Hihetetlen milyen gusztustalan nők vannak...
2019. márc. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!