Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban normális ez a viselkedés?

Valóban normális ez a viselkedés?

Figyelt kérdés

Külön élek a szüleimtől, anyukámmal jó a viszonyom, így néha fel szoktam hívni telefonon.

Viszont már ezerszer kértem, ne hangosítsa ki, mert magánbeszélgetés. Nem hajlandó, mert hogy a fülhallgató kényelmetlen, tartani meg nem akarja közben a telefont.

Még ezzel se lenne gond, ha nem lenne egy lökött apám, aki akkor is mászik bele mindenbe, ha épp nincs kihangosítva.

Amikor otthon laktam, akkor se tudtam soha egy percet nyugodtan beszélni anyuval, csak ha épp mentünk valahová, mert apám mindig bejött a szobába hallgatózni, belebeszélni és ordítani, vagy kint hallgatózott az ajtó előtt. Ha valahová menni akartam anyuval, azonnal ránk akaszkodott, és már az úton se tudtunk beszélgetni.

Gyerekként se volt soha egy nyugodt percem se, nem beszélhettem senkivel telefonon, csak ha hagyom kihallgatni, nem jöhetett át senki, és én sem mehettem senkihez, a chates beszélgetéseimet rendszeresen elolvasta, vagy írogatott másoknak a nevemben.

Tegnap se tudtam nyugodtan beszélni anyuval, mert szépen kihangosította, és apu minden mondatomra ordított, mint az eszelős, inkább pár perc után letettem.

Ilyenkor meg anyu maga alatt van, hogy nem tud rólam semmit, és miért nem keresem.

Hazamenni se akarok már emiatt, az az évi egy is sok.

Ha otthon vagyok is megy az ordítás állandóan, nem maradhatok egyedül fél percre...

Tudom, hogy ezerféle képpen meg lehetne ezt oldani, de amikor apu nincs otthon, általában anyu sincs.

Illetve olyan, hogy elmegy otthonról egy negyedórára, nem megoldás, mert apu menne utána. Illetve az se, hogy chaten beszélünk, mert a házban a chat beszélgetések sincsenek biztonságban.


Mit lehet itt még kezdeni


lány vagyok amugy


2019. febr. 21. 06:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Anyudnak ez normális? Ebben szeret élni?

Amit itt leírtál, azt mondd el neki, ill. azt is, hogy Te nagyon szívesen beszélsz VELE, kihangosítás nélkül.

Ha erre nem hajlandó, akkor búslakodjon csak magában. Nem lehet mindenkin segíteni, azon me főképp nem, aki önmagán nem is akar.

2019. febr. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Ezt így mondd el neki 3-szor! Tedd még hozzá, hogy 1. a vezetékes telefont is tartani kell, 2. ha alacsony székre ül asztal mellett, vagy csak párkányon is alátámaszthatja a kezét. Ha akkorra sem változtat, akkor ne beszélgess vele telefonon, mert nem éri meg!

Valószínűleg azért - is - kihangosítja, mert amíg téged apád zavar a hívás alatt, úgy őt utána órákig a ki nem hangosításért.

2019. febr. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Talakozzatok egy kavezoba vagy hivd at a sajat lakásodba
2019. febr. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, szerintem nem laknak közel egymáshoz, különben már megoldották volna....
2019. febr. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nos, az apud egyaltalan nem tudja feldolgozni, hogy felnottel, es gyerekkent kezel. Anyud meg mintha felne tole. Nyugodtan valaszut ele allithatod, vagy normalisan all hozzad, vagy nem tartod vele a kapcsolatot.
2019. febr. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Savlekotő ***** válasza:
Lehet bántalmazza és azért nem engedi h kettesben maradjon veled akár telefonon is ne h anyud elmondja..
2019. szept. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!