Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális viselkedés (egy 50+os nőtől?

Figyelt kérdés

anyám érzelmileg zsarol vagy nem tudom mi van. Idén kezdtem dolgozni, sűrű a beosztásom. Mondtam neki, hogy nem tudok elmenni velük idén télen külföldre( ahova kb minden évbe megyünk). Megpróbáltam kivenni azt a pár napot, de nem engedték.

Erre nem az hogy kiabálni kezd.. konkrétan elkezdett zokogni, meg olyanokat mond, hogy bezzeg ha a barátnőmről lenne szó ki tudnám venni azt a pár napot.

Hiába mondtam, hogy megpróbáltam, nem engedték, ez kicsit se érdekelte.. ahogy az se, hogy mondtam, majd elmegyek vele cserébe valahova ha majd nem lesz ilyen feszített tempójú a meló


2019. jan. 14. 10:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem normális.
2019. jan. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem normális. Nem vagy kisgyerek, hogy kötelező legyen anyuékkal nyaralnod, telelned.
2019. jan. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Moncsicsi9876 ***** válasza:
64%
Nem normális.Be kellene látnia hogy felnőttel,nem vagy már gyerek...A felnőtt élet velejárója pedig a munka.A munkáltató dönti el, hogy eltudja engedni a munkavállalót szabadságra vagy sem.Ezt anyukádnak is be kellene látnia,.. attól nem törik össze a világ hogy most nem tudsz velük elmenni...
2019. jan. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is elég fura, ahogy reagált. Mindig ilyen volt, vagy nem lehet esetleg, hogy pl. közelmúltban érte valami érzelmi megrázkódtatás, ami feszültséget okozott benne és feszült lelkiállapotben érte e közlés?
2019. jan. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Ne legyél anyuci pici fia. :D Anyád a függőd, és zsarolni próbál jelenleg, meg bűntudatot kelteni. Aztán vigyázz nehogy ne hagyjon megházasodni meg saját nyaralást szervezni...
2019. jan. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Van saját életed amibe nem tud beleszólni. Nem érti, hogy ez nem az iskola ahová csak bedobat veled egy igazolást. Nem érti/Nem akarja elfogadni, hogy saját életed van amit nem tud irányítani.
2019. jan. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem kéne dolgoznod, akkor sem lenne kötelező menned. Ne hagyd, hogy bekorlátozzon, mint egy kisgyereket. Nem lesz normális életed, ha hagyod.
2019. jan. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha 50+os akkor nem kell csodálkozni rajta,ők már bármire képesek.igazából sokkal rosszabb is lehetne,tehát még szerencsésnek is mondhatod magad.Azt viszont nem értem hogy miért foglalkozol vele.Ha idegesít akkor nem kell vele kapcsolatot tartani és kész.
2019. jan. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Na, és ha adtak volna szabit? Kötelező felnőtt ember létedre anyukáddal menned nyaralni?

Ne magyarázkodj, és ne menj vele máskor se sehová! Mondd meg, hogy éled az életedet, beosztod magadnak az idődet, és azzal mész nyaralni/telelni, akivel akarsz.

Továbbá:

Ordít a helyzetből, hogy anyukád egyedül él. Te nem vagy a partnere, ezt neki kellett volna megtalálnia - vagy elfogadnia az egyedüllétet. Vagy barátnői kört kialakítania. Eleve abnormális, ha egy szülő a felnőtt gyerekétől várja, hogy szórakoztassa, társaságot biztosítson neki.

A te helyzetedben pedig az volna a normális, ha nyaralni a barátnőiddel, vagy (ha lenne) a pároddal mennél.

2019. jan. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
22%

szerintem tökre nem normális, hogy úgy hisztiznek, mint én legutóbb négyévese, mert csak. de nem tudsz vele mit csinálni, szard le, engedd el a füled mellett. esetleg olvass tippeket, amiket a dackorszakos gyerekek szüleinek írtak, ez ugyanaz a megpukkadás, csak kcsit nagyobbak a szereplők.

az én faterom már októberben elkezdett rinyálni, hogy őt nem zavarja, hogyha nem megyek haza karácsonyra, meg minden sz r, ahányszor rákezdett, én elbúcsúztam és letettem a hívást. kész, tanuljon meg leállni. (btw egy szóval se mondtam h nem lennék otthon, nem tudom honnnan szedte.) amikor rájött hogy úgyse érdekel a műsora, abbahagyta.

2019. jan. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!