Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukámnál vagy apukámnál lakjak?

Anyukámnál vagy apukámnál lakjak?

Figyelt kérdés

A szüleim még 2015ben elváltak, nagyon rossz körülmények között. Folyton veszekedtek, az én és tesóim szeme láttára verekedtek, de ez most azt hiszem lényegtelen.


Apukám elvileg tele van tartozással. Anyum szerint külföldön közel 20millió ftal tartozik, de itt Magyarországon is rengeteg embernek.

Továbbá édesapám volt 5hónapot börtönbe, ezért anyukám állítása szerint nem kerülhetnénk hozzá a tesóimmal, ha mi úgy döntenénk (mivel büntetett előítéletű).

Viszont apával nagyon szoros lett a kapcsolatunk a testvéreimmel együtt, amióta anyával elváltak.

Mindhárman úgy érezzük, hogy nála sokkalta jobban éreznénk magunkat, mint édesanyámnál.



Anyát is nagyon szeretjük, viszont vele már nem olyan jó a kapcsolatunk. Sőtt! Egyre rosszabb. Ő is feszült, mi is feszültek vagyunk családi problémák miatt. Neki van egy barátja, akivel egyébként nem lenne bajunk, de anyánkat konkrétan hülyének nézi. Szerintünk csak kihasználja, viszont anya ehhez túl vakk. Mindegy is, ez végülis nem a mi dolgunk.


Történt valamelyik nap, hogy apát megverte egy cigány ember. Azért, mert több, mint két hónapja tartozik neki. A férfi számonkérte apát, hogy hol a pénze, mire apukám csak képen röhögte és mondta, hogy nem adja vissza. Ezért az a férfi behúzott neki egyet. Elvileg apum elterült és még a szemei is felakadtak.


Őszintén, én már nem tudom mi legyen. Egészen kiskorom óta úgymond "terrorizálva" vagyok/vagyunk a tesóimmal, legfőképp anyukám miatt. Ő azt mondja minden vitánknál, hogy hogyha apához kerülünk, drogosak leszünk és tele leszünk tartozásokkal. Ha meg nem kerülhetünk hozzá, akkor nevelőszülők/nevelőotthon, amit a testvéreimmel nagyon nem szeretnénk...

Mit tegyek?


2019. febr. 21. 18:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Illetve úgy érezzük a testvéreimmel, hogy anya pénzéhes és csak a pénz miatt (gyerektartás, stb.) miatt kellünk neki. Nincsen köztünk szoros szülő-gyermek kapcsolat, ami nagyon bánt minket.
2019. febr. 21. 18:52
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

Apátok előbb-utóbb újra le lesz sittelve, nem jó ember.

Anyátokkal pedig le kéne ülni beszélni. Mivel vagytok "terrorizálva" anyukátok által? Mert nem mindegy, hogy csak nem enged bizonyos dolgokat, és szigorú vagy esetleg ver titeket..

2019. febr. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy a gyt miatt fogtok kelleni neki az ugyanis a nullával lesz egyenlő, lehet, még a kajátokat se tudja kifizetni belőle!
2019. febr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Anya teljesen elhanyagol minket. Apa vesz nekünk szinte minden ruhát, dolgot. Anyu folyton azzal fenyegetőzik, hogy kollégiumba rak minket, nevelőotthonba ad. Nem szoros a kapcsolatunk, semmit sem tudunk úgy megbeszélni, mint egy család. Ő elvan a saját kis világában, ahol csak a pénz számít. Kiskoromtól kezdve fiút akart belőlem nevelni, mikor én megmondtam, neki hogy azt szeretném, ha lányként kezelne. Eléggé fiúsan viselkedek, mivel velem is mindig úgy bánt/bánik, mint a fiútesóimmal. 5gyereke van anyámnak és én vagyok csak egyedül lány. (viszont csak én és 2fiútesóm lakunk anyával, mivel a másik kettő tesóm már külön él[ők csak a féltesóim])

Ezen kívül azt is érzem (illetve a tesóim is), hogy neki a barátja fontosabb nálunk. Na meg a pénz...


Teljesen tanácstalan vagyok, ez az egész "tanácstalanság" kihat a tanulmányi eredményeimre is. Minden nap gyomorgörccsel és rossz szájízzel megyek haza, hogy na vajon ma min fogunk összeveszni anyával. Na igen, rengeteget veszekszünk. Ő szerinte csak az ő szava szent, csak rá szabad hallgatni. Nem érti meg, hogy serdülök a tesóimmal együtt, folyton piszkál és kritizál.. Tényleg nem tudom mit tegyek.

2019. febr. 21. 19:21
 5/12 anonim ***** válasza:

Normális-e vagy?


Minek mennél apádhoz, hogy végig nézd, amikor "bézbózütővel" verik a tartozások miatt?

2019. febr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"...Anyu folyton azzal fenyegetőzik, hogy kollégiumba rak minket, ..."


Lehet, ez lenne a legjobb opció!?

2019. febr. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszadó, mégis miért lenne az a legjobb? Nem értelek..
2019. febr. 21. 19:50
 8/12 A kérdező kommentje:
Még azt hozzátenném, hogy anya azzal fenyegetőzik, hogy hogyha mi úgy döntünk, hogy apánál leszünk (vagy ugye nevelőszülőknél/nevelőotthonba), akkor rá az életben soha ne számítsunk és egy fillérrel nem fog minket támogatni, soha.
2019. febr. 21. 19:53
 9/12 anonim ***** válasza:

Apukádnak úgymond könnyű a dolga, hiszen megvásárolhat titeket. Tehát megkaptok minden földi jót, de a feladatok neheze anyukádra hárul. Szerintem fél,hogy elveszíthet titeket. Próbáljátok megérteni, hogy a mindennapok nehézségeit nem viseli könnyen. Az,hogy azt mondta,hogy rá többet ne számítsatok valószínűleg azért volt, mert kétségbeesett, és dühös. Az én anyukám is mondott annak idején ilyet, de nagyon megbánta, és természetesen 100%-ig számíthatok rá.

Próbáljatok toleránsabbak lenni édesanyátokkal, nem lehet neki egyszerű. Megkérdezhetem,hogy hány évesek vagytok?

2019. febr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én l14 vagyok, a tesóim f15 és f12.
2019. febr. 21. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!