Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Belefér "gyászból" lerészegedn...

Belefér "gyászból" lerészegedni évente egyszer?

Figyelt kérdés

A nővérem és a sógorom 14 éve haltak meg 2005 nyarán autóbalesetben.

A nővérem 25 éves volt, a sógorom 26, 1 éve voltak házasok.Mindkettőjük előtt nagy jövő állt, és már fiatalon is jól ment nekik, sokra vihették volna.

A sógorom azonnal meghalt, a nővéremet még újraélesztették kétszer is, de nem volt értelme, ha túl is élte volna egészen biztos,hogy mozgássérült lett volna, és valószínűleg értelmi fogyatékos is.(bár ezt nem tudták megmondani akkor)

Olyan súlyos fejsérülése volt,hogy apukám nem ismerte fel elsőre.

Mivel gépekkel tartották életben az orvosok teljes egyetértésével úgy döntöttek a szüleim, hogy elengedik.Azt mondták,hogy még lehet,hogy harmadjára, talán negyedjére is újra tudják majd éleszteni, de ötödjére már nem biztos.


Nehéz volt, de rendeződött az életünk, apukám most 59 éves, és amióta meghalt a nővérem minden egyes születésnapján (a nővéremén) öntudatlanra issza magát, és bár nem agresszív, de teljesen más, félelmetes a viselkedése.

Mindig szabadságra megy ezen az egy napon azért,hogy reggeltől estig igyon, úgy hogy év közben még alkalmakkor sem iszik, szilveszterkor is maximum egy pohár pezsgőt.

Általában egy pohár töménytől már rosszul van, de a nővérem születésnapján nincs megállás.

Az a "nagy bánata", hogy belegyezett abba,hogy lekapcsolják a nővéremet a gépekről, mert szerinte azért jött vissza kétszer is, mert élni akart.

A nővéremet ismerve, ő biztos,hogy nem akart volna úgy élni ahogy ezután a baleset után kellett volna.

Az év többi napján azt mondja,hogy tudja,hogy ez volt a legjobb döntés, és hogy butaság volt leinnia magát, meg hogy többet nem fogja ezt csinálni, de mindig megcsinálja.

Ha nem itthon akkor elmegy, és este jön haza totál részegen (vagy épp hazahozza valaki)

Volt,hogy aznap direkt elmentünk vele kirándulni, ő vezetett, és ebéd után a pultnál kikért egy felest, nem titkolta előttünk sem, mondta,hogy muszáj volt.

Aztán hazajöttünk, és leitta magát.

Régebben féltünk,hogy alkoholista lesz, de az év minden napján olyan mint lenni szokott, nem zugivó, visszautasít minden alkoholt akkor is ha lehetősége van inni.Ha erőltetik sem fogadja el.

Viszont kicsit aggódom miatta, és félek,hogy baja lesz, hogy elütik majd részegen, hogy baj éri.

Anyukám is mondta, hogy ne csinálja mert baja lesz, erre meg azt mondja,hogy akkor legalább vigyázhat a lányára egy másik életben, ha már ebben nem sikerült.

De ilyen butaságokat csak részegen mond, és azért van benne valami,hogy a részeg ember nem hazudik.

Neki bűntudata van emiatt, hibásnak érzi magát, pedig nem tehetett volna semmit.A sógorom mindig normálisan vezetett, megbízható ember volt, aznap hibázott.

Ha józan akkor egészségesen látja a történteket, és arra amiket részegen mond azt feleli,hogy ne foglalkozzunk vele olyankor mert részegen meghülyül.


Egyszer volt pszichológusnál, többet nem akart menni.


2019. febr. 22. 17:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Nem olvastam el, de fő kérdésre válaszolva a gyász nagyúr és elképzelhetetlen feldolgozni, évi egy lerészegedés bőven belefér.
2019. febr. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint megvetem az alkoholistákat, de apád helyzetét megértem. Nincs rosszabb annál amikor a szülő temeti a gyermekét. Ezzel is pokoli nehéz élni,de úgy, hogy a végső döntést a szülő hozza meg, még pokolibb. Apád képtelen túllépni rajta amit megértek. (én a kutyusomat altattam el, én mondtam ki a végső szót de hiába telt el 14 év ma is furdal a lelkiismeret, hogy én ítéltem halálra. Nem élt volna max 3 hónapig de az állatorvos szerint borzalmas fájdalmak között) Na egy ember haláláról végső szót kimondani képzelheted milyen megrázó lehetett. Azt írod, hogy apád évi 1 nap amikor leissza magát. Ha alapjáratban jó ember, akkor én hagynám, hogy évente egyszer azon a napon igyon. Biztonsága érdekében otthon igyon. Meg is venném az italokat, bevonulhat az egyik szobába, magában lehet, és ihat. Így nem lesz semmi baja.
2019. febr. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Pedig nem ártana neki egy szakember, mert ezt a tragédiát nem tudja egymagában feldolgozni.
2019. febr. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

Istenem...

Nem is tudom mit lehet erre írni. Tényleg nem tudom...

2019. febr. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Megérteni lehet, helyeselni nem.
2019. febr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem! Borzasztó nehéz lehet...


Tényleg nagyon nehéz válaszolni a kérdésedre. Ha Apukád évente "csak" egyszer iszik alkoholt, egyébként visszautasítja, rosszul is van tőle (ahogyan írod is), akkor közel sem alkoholista, tehát ilyen szempontból "belefér". Viszont nyilvánvalóan Nektek is borzasztó nehéz AZ A NAP anélkül is, hogy Apukátok szenvedését kelljen látnotok, megélnetek. És hogy nem elég a meglévő lelki teher, még rettegnetek is kell, hogy Apukátoknak ne adj Isten baja esik AZNAP.

Ezt nyilvánvalóan Ő is tudja, érti. Csak AZNAP nem tud úrrá lenni az érzésein.

Másik pszichológushoz sem akarna elmenni? Nem tudom, hogy hol éltek, én Szegeden. Itt van gyászfeldolgozó csoport, talán a Ti közeletekben is van ilyen.

2019. febr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Nem teljesen a kérdésre válaszolva én azt javaslom, hogy azon a bizonyos napon reggeltől estig egy családtag legyen az édesapád mellett és vigyázzon, nehogy valami baj érje!
2019. febr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy a 8-as Válaszoló nagyon jót írt. Vagy egy családtag legyen Apukád mellett, vagy esetleg egy nagyon jó barát.
2019. febr. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%
10-es: akkor mindennap tökrészegre inná magát.
2019. febr. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet pontozni, de szerintem belefér! Igen bűntudata van a semmiért és nem véletlen a nővéred szülinapján részeg csak! Ilyenkor legyetek vele és mondjátok el neki, hogy nem csak az ő döntése volt és a nővéred jobban járt így! Még ha hülyén is hangzik akkor is! Részvétem a családnak még így sokadik év után is.
2019. febr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!