Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te mit szólnál, ha véletlenül...

Te mit szólnál, ha véletlenül észrevennéd, hogy a gyereked vagdossa magát?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a vágások elég mélyek, nem csak kis karcolgatások, és a comb/csípő tájékán vannak, tehát direkt nem feltűnő helyen vágta meg magát (kézfej, alkar), szóval látszik, hogy a gyereked nem csak divatból csinálja ezt.


Te hogy reagálnál erre? Dühös lennél? Számon kérnéd rajta, hogy miért teszi ezt magával?



2019. febr. 24. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Dühös lennék, de inkább magamra, mert a gyerekem nem bízik bennem annyira, hogy megossza velem a problémáit és ehelyett ezt a feszültséglevezetö módszert alkalmazza.


Aztán valószínűleg vele is beszélgetnék, de nem számonkérésként, nem faggatóznék, inkább csak szeretném őt biztosítani arról ha baja van szóljon, beszélgessünk, felajánlanám azt is hogy töltsünk több időt együtt. Aztán ha úgy gondolja,majd megossza velem a dolgait...


De remélem nálunk nem lesz ilyen probléma.

2019. febr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Hát nem biztos, hogy így reagálnék, de szerintem így kéne. Dühös lennék rá is, de legjobban magamra, és persze szomorú. Először magamtól kérdezném meg, hogy mit rontottam el, miért nem figyeltem jobban a gyerekemre. De csak akkor beszélnék vele erről, ha lenyugodtam, és átgondoltam a helyzetet. Akkor leülnék vele megkérdezném, hogy miért csinálja ezt. És hogy ez pillanatnyilag lehet, hogy megoldásnak tűnik, lehet, hogy utána jobban is érzi magát, de hosszú távon nem megoldás, sokkal jobb kibeszélni valakivel a problémákat. Mondanám, hogy velem megbeszélhet bármit, és hogy ha eddig nem is, ezentúl mindig meghallgatom, és megpróbálok segíteni, ha tudok. Felajánlanám, hogy ha akarja keresünk egy pszichológust is akár.


22/L (egy exvagdosó)

2019. febr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
Jobb kérdés : mit tennél gyerekként, ha észrevennéd, hogy édesanyád vagdossa magát?
2019. febr. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztositanam arrol hogy nagyon szeretem feltetel nelkul es hogy soha nincs egyedul a problemaival es bizhat bennem, egy biztonsagos nyugodt kornyezetben beszelgetnek vele errol. Szerintem fontos lenne egy pszichologus felkeresese vagy neki vagy csaladosan, mert o iranyitottan tudna kezelni a problemat es megoldani a helyzetet. Sok oka lehet a vagdosasnak, a gyokeret kell megtalalni es kezelni, ehhez nagy segitseg egy hozzaerto szakember.
2019. febr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#3: Nem ez volt a kérdés. De egy gyereknek valószínűleg nem lenne joga számonkerni ezt a szülőjén, fordított esetben viszont a gyerek magyarázattal tartozna.
2019. febr. 24. 13:29
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Én nem okoltam magam, mert tudtam a gyerek problémáiról, tettem is ellene, de így is kevés volt. Mikor észre lett véve a vagdosás, akkor viszont iszonyúan bedühödtem. Na nem a gyerekre! Azonnal (értsd, egy óra múlva!) már kórházban voltam vele, természetesen az ő beleegyezésével (12 volt), két hétig feküdt bent, kezelést kapott és kikerült ebből a szemét közösségből, és míg bent volt, addig én tomboltam, és bosszút álltam azokon, akik bántották, de ő ebből nem látott semmit és semmiféle következménye nem lett számára. Kivettem az iskolájából, magántanuló lett és helyrejött. Igazából az kellett, hogy ő két hétre eltűnjön, hogy addig én nyugodtan tudjak bármit csinálni érte.
2019. febr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Én egy ex-vagdosó vagyok,de leírom a szüleim reakcióját,mivel véletlen tudták meg.

Először még komolyan vették,később -hiába mondtam,hogy nekem ez szinte kényszer,hiába rejtegettem előlük- ígyis azt kaptam meg,hogy manipulálni,meg sokkban akarom tartani a családot. 17/L

2019. márc. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Nekem azt mondta az anyám, hogy fejezzem be, mert ilyet csak a nem normálisak csinálnak. Sosem bíztam benne és nem tudtam vele semmit megbeszélni. Lassan 5 éve vagdosom magam.. 18L
2019. márc. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én elmondtam anyámnak. Eredmény: Ne csinálj ilyet, nem vagy normális, ilyet csak a hülyék csinálnak, genetikai hulladék vagy. Majd ugyan ezt apámtól. Hagyjam őket ezzel békén, stb... Hiába mondtam, hogy miért csinálom, meg ilyenek. De azért a tudomásomra adták, hogy rájuk "számíthatok". Lassan 5 éve vagdosom magam. 17/f
2019. márc. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyik vagdosó sem genetikai hulladék. Az ilyen szülő egyszerű lehet, akinek az élete kimerül a munkában és a tökéletes kép látszatában. És valószínűleg tanulatlanok. De egyáltalán nem vagytok genetikai hulladékok!!!
2019. márc. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!