Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy el szeretnék költözni otthonról?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. Dolgozok és van elég megtakarított pénzem is. Jelenleg még a szüleimmel élek, de most tervezem a különköltözést. Találtam olcsón albérletet, egy barátom által, ami mellett még félre is tudok tenni. Márciustól lenne iadó. Viszont amikor feldobtam a szüleimnek régebben illetve mostanában, hogy szeretnék külön költözni hallani sem akartak róla. Hogy mondjam meg nekik, hogy külön szeretnék tőlük élni, mert szükségem van magánéletre és abba, hogy ne szóljanak bele mindenbe?

Azt hiszik, ha elköltözök elveszítenek, de ugyanúgy találkoznék velük és visszajárnék hétvégente. Miért nem értik ezt meg? Én úgy gondolom más szülő örülne, ha a gyermeke önálló szeretne lenni.

Félek, ha erősködök veszekedés lesz belőle és kiakadnak nagyon.

Valaki volt hasonló cipőben?


2019. febr. 24. 13:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
75%
Jövő héten költözöm.
2019. febr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
53%

Csak akkor mondd el, mikor már tied a lakás, apránként vittél oda már cuccot. Így már semmi akadálya, h oda költözz. :)


22n

2019. febr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom egyedüli gyerek vagy, akkor szoktak így reagálni a szülők. Nincs mese, odaállni és elmondani, el fogsz költözni akár tetszik nekik akár nem. Ez nem ellenük szól, ez az élet rendje. Ha kell, akkor többször elmobdani,egyszer csak felfogjak, vagy legalább szokják a gondolatot. Ennél többet nem tudsz tenni sajnos.
2019. febr. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%

Kedves apa és anya! Márciustól elköltözöm, de ugyanúgy haza fogok járni, nem veszitetek el és még önáló is leszek.


Aztán márciusban fognia sátorfát és költözni.

2019. febr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nem egyedüli gyerek vagyok, csak én vagyok a legkisebb ez a gond...
2019. febr. 24. 13:57
 6/26 anonim ***** válasza:
62%
Én nem modntam semmit mikor elköltöztem csak simán otthagytam őket. Bár engem érzelmileg teljesen kikészitettek pszichiáterhez kellett járnom. Azóta jól vagyok mióta elköltöztem, semmi gyógyszer.
2019. febr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
46%
22 vagy nem 13.. közlöd h Elköltözöl. Ha kell sunyiba csináld,ezt azt hordj át,egyszer csak nem mész haza,csak feltünik,amugy ahonnan igy kell menekülni mert nem lehet magánéleted 22 évesen se az eleve szar viszonyt tükröz gondolom a barátodrol se tudnak otthon 22 évesen.. Én már ott se lennék,pakolnék és mennék.. Majd bezárnak eltörik a lábad,nem engednek ki a boltba se? Mi van a mai szülőkkel h a 22 évesek rabláncon tartják uszra se engedik,meg párjával lenni, de a 13 éves ihat bulizhat hajnalig a 15 16 meg hazaszülhet.. Forditott lett vmi..
2019. febr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
89%

Ha tiéd a lakás, kijelented, hogy költözöl, és mész is. Ne hagyd magad zsarolni, felnőtt ember vagy, akinek joga van az önálló élethez.


Hogyan állítanának meg téged? Bezárnak? Ugyan már. Eltartod magad, innentől fogva max. megsértődhetnek rád.

2019. febr. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
11%

Komolyan!


Írj le 10 okot, hogy miért lenne jobb neked egyedül, albérletben, a családod helyett, és őket támogatni a pénzzel, mintsem egy idegennek fizetni az albiért?

2019. febr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
88%

A tiz ok:

NAGÁNÉLET

MAGÁNSZFÉRA

SZABAD MOZGÁS

SZABAD PÁRVÁLASZTÁS

SZABAD ÉLET

SZABAD DÖNTÉS

ÖNÁLLOSÁG

Saját háztartás

Saját időbeosztás

Saját bevétellel nem elszámolás..

FELNŐTTKÉNT ÉLÉS NEM 22'évesen ovisként mehetek e barbizni dolog..

Inkább albi mint mozgás korlátozás vagy 22 évesen könyörögni két 3 év után egy randira v együtt alvásra.. Sokan 30 évesek is konyorognek otthon h elmehessenek munkán kivul egy kávézoba felnőtt dolgozok v simán nyaralni v párt választani és tobbet lehuz a szulo mint az albinál. Én 160 at adtam haza még akkor is mikor már ott se voltam errol ennyit. Menekülj..

2019. febr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!