Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy el szeretnék költözni otthonról?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. Dolgozok és van elég megtakarított pénzem is. Jelenleg még a szüleimmel élek, de most tervezem a különköltözést. Találtam olcsón albérletet, egy barátom által, ami mellett még félre is tudok tenni. Márciustól lenne iadó. Viszont amikor feldobtam a szüleimnek régebben illetve mostanában, hogy szeretnék külön költözni hallani sem akartak róla. Hogy mondjam meg nekik, hogy külön szeretnék tőlük élni, mert szükségem van magánéletre és abba, hogy ne szóljanak bele mindenbe?

Azt hiszik, ha elköltözök elveszítenek, de ugyanúgy találkoznék velük és visszajárnék hétvégente. Miért nem értik ezt meg? Én úgy gondolom más szülő örülne, ha a gyermeke önálló szeretne lenni.

Félek, ha erősködök veszekedés lesz belőle és kiakadnak nagyon.

Valaki volt hasonló cipőben?


2019. febr. 24. 13:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
13%

10.-nek.


De nem mindenki családja ilyen. Sok ismerősöm lakik a szüleivel egy házban és van magánéletük.


Meg őszintén, 22 évesen milyen melója lehet valakinek?

2019. febr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

"Meg őszintén, 22 évesen milyen melója lehet valakinek?"

Barátnőm fia 22 évesen végzett az OKJ-n. Dunántúli gyárban gyártósori technikus, 290 nettóval. (És első munkahelye).

2019. febr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a lenézést, hogy milyen melóm lehet 22 évesen :)

Gyógyszergyárban dolgozom analitusként egyébként, de levelezőn még csinálom az msc-t, mert a munkahelyem megengedheti.

2019. febr. 24. 16:03
 14/26 anonim ***** válasza:
Ha valóban olyan a fizud amiből egyedül is megélsz még albérlet fizetése mellett is akkor ülj le velük és mondd el ezeket szépen,hogy vágynál arra,hogy egyedül legyél,de majd beszélsz velük ettől függetlenül mindennap vagy másnap és hétvégente haza fogsz járni. Meg,hogy nekik is jobb lesz végre kettesben nélküled. Stb stb..biztosan meg fogják érteni,ha úgy látod,hogy napokig nem értik meg és dühösek akkor nem marad más mint a titokban elmenni.
2019. febr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Anya, apa, találtam egy szuper kis lakást, jövő héten költözöm.

Én így jelentettem be hasonló szülőknek.

2019. febr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
77%
Van aki 22 évesen már amerikéban tanul,,nem mindenki 8 általános szint..
2019. febr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Jó ég, az én őseim összetennek a két kezük, ha bátyám elhúzna otthonról... A tieid meg még marasztalnak??? Váljanak le rólad, fogadják el, hogy nagykorú vagy, nem a pici lányuk.


Egész véletlenül nincs megromolva a viszonyuk? Lehet úgy érzik, már csak te vagy a mozgatórugója a kapcsolatuknak.

2019. febr. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
inkább azt nem tudják feldolgozni, hogy nem úgy vannak a dolgok, ahogyan ők szeretnék. Holnap akarom elmondani nekik, de tuti balhé lesz belőle. Pedig enyém a lakás eldőlt és menni is fogok, de nem akarok veszekedni velük :(
2019. febr. 24. 20:48
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem 22 éves felnőtt szavazoként kéne előszőr kiállnod magadért,lesz veszekedés ja de felnőtt vagy aki élné a saját életét,könyörgöm.. 16 17 évesen már ezt le kell meccselni és akkor nincs az h ugy megyünk férjhz h két év mulva rohanunk válni mert anyuék eröltették,nincs az h utálom a szakom mert anyuék választották stb..

36N

2019. febr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
A veszekedéssel már nem kell törődnöd. Gondolom, az majd esetlegesen csak akkor következik, amikor már összecsomagoltál, és ott állsz az ajtóban. Nem vagy köteles végighallgatni az esetleges ordítozását. Csak fogod, azt mész. akár apránként is elszállíthatod a cuccodat; tehát hogy már elkezdesz az új otthonodban is lenni, de azért még hazajársz; hogy legyen ilyen átmenet, nem csak egyik napról a másikra nem mész haza; hanem egyre többet leszel meg akár alszol is nemotthon. (Tehát egyre többet alszol nem a szülői házban); és akkor így egyszercsak elkopsz onnan. De amúgy nemtom, én egyből mennék talán , ha lehetőségem lenne rá, de te csinálhatod ilyen átmenetesen is, ha ez neked így jobb. És akkor pl először mikor ott alszol, akkor telefonról felhívod, hogy "ma nem alszom otthon" de elég csak ennyit mondani. De amúgy rögtön költöznöd kéne lehet, mert még megpróbálnák megakadályozni.:S
2019. febr. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!