Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy el szeretnék költözni otthonról?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. Dolgozok és van elég megtakarított pénzem is. Jelenleg még a szüleimmel élek, de most tervezem a különköltözést. Találtam olcsón albérletet, egy barátom által, ami mellett még félre is tudok tenni. Márciustól lenne iadó. Viszont amikor feldobtam a szüleimnek régebben illetve mostanában, hogy szeretnék külön költözni hallani sem akartak róla. Hogy mondjam meg nekik, hogy külön szeretnék tőlük élni, mert szükségem van magánéletre és abba, hogy ne szóljanak bele mindenbe?

Azt hiszik, ha elköltözök elveszítenek, de ugyanúgy találkoznék velük és visszajárnék hétvégente. Miért nem értik ezt meg? Én úgy gondolom más szülő örülne, ha a gyermeke önálló szeretne lenni.

Félek, ha erősködök veszekedés lesz belőle és kiakadnak nagyon.

Valaki volt hasonló cipőben?


2019. febr. 24. 13:42
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

*Szal egy idő után egyszercsak tűnjön föl nekik, hogy egyre kevesebbet jársz haza;

de mondom, én egyből mennék. Ami fontos, azt mindenképppen vinném egyből,de a többit is, mert nekem anyám-mamám szeretnek kidobálni olyan dolgokat, ami nem az övék. Úgyhogy minél gyorsabban átmenekíteném a többi cuccomat is.

2019. febr. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Csak ne h ugy járj mint a somogy megyei lány,24,akit az ágyhoz kötöttek a szülei a költözés előtt..
2019. febr. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Én megmondtam nekik, hogy találtam egy jó állást de ehez el kell költöznöm. 1,5 évet laktam otthon egyetem után munkával párhuzamosan, hogy legyen egy kis tartalék pénzem. Szüleim szomorúak voltak de megértették, hogy felnő az ember ez már csak ilyen.
2019. febr. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Nem lesz egyszerű elmondani, de remélem megértik.

Nagyon várom én ezt a külön költözéses dolgot :)

2019. febr. 25. 08:30
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha Te vagy a legkisebb, talán attól félnek, hogynem lesz célja az életüknek. De neked meg a saját életedet kell élned. Ha veszekedés lesz, majd megbékélnek. Főleg ha látják, hogy nem felejtetted el őket, csak máshol laksz.

Vedd ki a lakást.

Pakolj össze.

Szólj otthon, hogy költözöl.

Költözz.

2019. febr. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
68%

Ha ennyire várod nem lehet túl jó a viszony,légkör otthon---

58N

2019. febr. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!