Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált apa-gyerek kapcsolat...

Elvált apa-gyerek kapcsolat gyereknevelés?

Figyelt kérdés

Elváltam, a gyerekek az anyjukkal élnek, aki sajnos nem jeleskedett soha gyereknevelésben. Nem tud következetes lenni például, nem tud nemet mondani, tehát szinte bármit kihisztiznek nála ha úgy van. A gyerekek most 7 és 11 évesek.

Én kéthetente hétvégéken vagyok velük, illetve mikor szabadságon vagyok mindig nálam vannak.

Probléma a következő : attól félek ha próbálom picit erősebben fogni őket, picit nevelni, tiszteletre tanítani, akkor meg fognak útállni. Mert anyánál majdnem mindent szabad, apánál meg "szigorúság" van... Ettől nagyon félek. Mikor nálam vannak egy hétig akkor a végére elég jól belerázódnak, de hétvégén sokszok nem lehet velük bírni, és sokmindent már én is kezdek elnézni mert nem akarom hogy megútálljanak.

Ilyenek vannak hogy csúnya beszéd, ők egymás között de hozzám is szoktak úgy beszélni. Vagy például középső újj mutogatás a hátam mögött... 5x kell elmondani mire megcsinálják amit kell.. Persze a végén már van hogy megemelem a hangom...


Bárki bármit tud tanácsolni a témában, legyen szíves írjon. Akár te voltál a gyerek, vagy a szülő, hasonló kapcsolatban.


(Anyával beszélni nem opció, nem tud nevelni, ez már lejátszott meccs, meg mivel elváltunk már amúgy sem érdekli mit mondok.)


2019. márc. 1. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
30%

Nem tudsz nagyon mit csinálni, bátyáméknál is ugyan ez a helyzet. Maximum ha fent tudnád őket tartani, akkor magadhoz venni és akkor "tejhatalmad lenne felettük".

14 éves korukig úgy se mehetnének el.

Remélem egyik se lány, mert nagy eséllyel egy kis ribizli lesz. Ismertem ilyent. Nem tanult, pasizott, nem érdekelte semmi, csak a bulizás. A szex.

2019. márc. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem szülőként válaszolok de azért remélem érdekel. Szerintem amit leírtál az nem szigorú, hanem teljesen ok hogy rájuk szólsz. Akkor utálnának meg ha vernéd őket, vagy olyan dolgokért csesztetnéd ami nem is neveletlenség stb.

Én örülnék ha olyan apám lenne aki foglalkozik velem, két hetente látom stb.

Szóval ennyitől nem leszel "rossz zsaru" szerintem. :)

2019. márc. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben megértelek, én is így voltam. Meg is lett az eredménye sajnos. Nem igazán tudsz mit tenni, ebből nem lehet jól kijönni, mert a gyerekek kijátszanak titeket egymás ellen. Ha szigorú lennél, nem akarna hozzád jönni, beadná az anyjának, hogy veled milyen rossz lenni és nem akar jönni hozzád, tehát még kevesebbet tudnád nevelni őket. Reménytelen egy helyzet.
2019. márc. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ezert nm fognak megutalni, el lehet momdami nekik, hogy nem lesznek barataik ha igy viselkednek stb.

Sztem köss kompromisszumot a gyerekekkel hogyha rendesen viselkednek akkor kaphatnak vmit,nem penz meg csoki meg.ilyem hulyesegek. Hanem alk elviszed oket ide.meg.oda kirandulni vagy ilyesmi. Es hogyha belsosegesebb lesz a viszony akk jobbam fogsz tudni hatni rajuk. Jo lenne ha tobbet tudmal veluk lemni.

Amugy milyemrk voltak az elso idok hogy elkoltoztek? Mem volt szornyu?

2021. ápr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!